koupě smartu

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
Corleone
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26 zář 2016, 12:17
Bydliště: Jesenice u Prahy

koupě smartu

Příspěvek od Corleone »

Ahoj, prosím o radu. Jelikož jsem si celý život přál mercedes a taky potřebuji auto abych denně jezdil po Praze do práce, chci si pořídit Smartíka Fortwo. Zaujal mě inzerát https://auto.bazos.cz/inzerat/66003051/ ... o-40kW.php Poradíte na co si mám dát bacha. Je lepší benzín nebo nafta? Ročně to vidím tak na 5tisíc kilometrů.

Díky moc za všechny rady
Smart FORTWO 11/2002, 800 CDI, najeto 190000 km, klima, vyhřívání sedaček, automat, kůže.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: koupě smartu

Příspěvek od JBC »

Ten v tom inzerátu má vyjmenované všechno, takže Ti asi nemáme co doporučit. Leda snad, jestli nechybí tažné oko.
Za ty peníze bych ho určitě vzal.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: koupě smartu

Příspěvek od Markéta »

Pokud jezdíš tak málo Km, benzín je lepší. Ten z inzerátu vypadá slušně.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Corleone
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26 zář 2016, 12:17
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: koupě smartu

Příspěvek od Corleone »

Ahoj,

díky ještě jsem objevil jednoho, který se mi moc líbí. https://auto.bazos.cz/inzerat/65698873/ ... wo-CDI.php Na co mám dát bacha?


Děkuji

MK
Smart FORTWO 11/2002, 800 CDI, najeto 190000 km, klima, vyhřívání sedaček, automat, kůže.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: koupě smartu

Příspěvek od JBC »

Na nic. Cokoliv bys našel, spadá do běžné údržby (např. rezaté brzdové kotouče, výfuk před smrtí nebo ojeté gumy), takže by prodávající stejně nešel s cenou dolů, protože to prodává tak, jak to je.
Zkontroluj, jestli všechno opravdu funguje, např. jestli funguje seřizování zrcátek, jestli obě sedačky hřejou a zadní stěrač stírá, jestli Ti opravdu dává dva klíče a jestli nechybí tažné oko (potažmo celý polystyren před nohama spolujezdce - taky jsem už viděl auto, kde to úplně chybělo).
Jediné, co mě napadá je abys nadzvedl koberec v kufru, pod sedačkou a pod nohama, obě strany, abys zjistil, jestli do něj nezatéká.
Jestli s ním ve smyku bouchnul bokem o obrubník a v důsledku toho je špatná geometrie nápravy stejně nepoznáš ...

Jestli do něj půjdeš (proč ne), zeptej se, jak to má s EGRem - jestli už je "udělaný" (vyčištěný a zaslepený), nebo jestli to čeká Tebe - abys to jednou v návalu pečlivosti nerozmontovával zbytečně, když už by to bylo udělaný.

Škoda, že nedal žádnou fotku z interiéru - u kožených sedaček často bývá vytahaný sedák u řidiče.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: koupě smartu

Příspěvek od MarcusV »

Len ja som si všimol, že ten druhý "diesel" má na fotkách otáčkomer z benzínu? Ide do 7 tisíc, to by na diesel bolo hodně overlimit :)
Za mňa ten prvý je viac fér.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: koupě smartu

Příspěvek od JBC »

Vypadá to, že prodávající to tady čte. (proč ne, že?). Povzdechl jsem si, že nejsou fotky z interiéru, prodávající je doplnil. MarcusV pravil, že na fotce interiéru je otáčkomměr z benzínu (velký rozsah). Než jsem se na to stačil podívat, je v inzerátu fotka, na které se nepozná, o jaký otáčkoměr se jedná ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
taalla
Příspěvky: 20
Registrován: pát 01 led 2010, 23:46
Bydliště: Plzeňsko

Re: koupě smartu

Příspěvek od taalla »

je to poznat pořád, je tam vidět číslice 7, tak velkej rozsah fakt diesel nepotřebuje :D
Zatím bez smarta, stále šetřím, hledám a získávám informace :-)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: koupě smartu

Příspěvek od JBC »

Máš pravdu. Nevšiml jsem si, že je to číslice.
Jo, v tom případě je taky škoda, že není fotka tachometru - i když ten otáčkoměr nesedí, tak jestli ty budíky jsou ve stejný designu, jako tachometr. To je někdy docela problém, sehnat stejné ciferníky, aby šly ke kapličce.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Corleone
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26 zář 2016, 12:17
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: koupě smartu

Příspěvek od Corleone »

Všem moc děkuji,

nakonec jsem ho koupil a už si ho užívám. Teď si chci vyměnit olej a další věci. Když si nejsem jistej co ta bylo můžu tam hodit nějaky 10W 40 s MB229/1 nebo je lepší MB229/3? Napadl mě třeba http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- ... 35459.html.

Díky
Mirek
Smart FORTWO 11/2002, 800 CDI, najeto 190000 km, klima, vyhřívání sedaček, automat, kůže.
taalla
Příspěvky: 20
Registrován: pát 01 led 2010, 23:46
Bydliště: Plzeňsko

Re: koupě smartu

Příspěvek od taalla »

a kterého?
Zatím bez smarta, stále šetřím, hledám a získávám informace :-)
Uživatelský avatar
Corleone
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26 zář 2016, 12:17
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: koupě smartu

Příspěvek od Corleone »

Toho druhého, naftového.
Smart FORTWO 11/2002, 800 CDI, najeto 190000 km, klima, vyhřívání sedaček, automat, kůže.
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: koupě smartu

Příspěvek od MarcusV »

A máš tam teda otáčkomer z benzínu, či to bola len nejaká mylná fotka? Resp ak tam je fakt ten z benzínu (rozsah stupnice do 7 tisíc) tak ide?
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Corleone
Příspěvky: 30
Registrován: pon 26 zář 2016, 12:17
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: koupě smartu

Příspěvek od Corleone »

Tak budíček je skutečně z benzínu. Původní majitel ho tam dodával. Jinak auto jede slušně. Trochu si zvykám na automat. Samo auto mám pár nedostatků. Třeba nejde houkačka. Sem tam je něco podřené ale vnitřek celkem zachovalej a celkově pěkněj. Původem je z Rakouska. Zatím jsem sním od neděle najel cca 200 km a o víkendu chci udělat výměnu kapalin a filtrů. Auto nekouří, perfektně startuje jak teplé tak studené. Dneska jsem objevil že když dám páčku topení na nejvyšší stupeň na přístrojích se rozsvítí žlutá kontrolka(takový tři vlnky nad čárkou). Jde za plynem. S EGR původní majitel nic nedělal. Za tu dobu co ho měl dělal klimošku (výparník a kompresor) a alternátor. Turbo je asi původní ale nevím. Zatím jsem spokojenej. :D :x
Smart FORTWO 11/2002, 800 CDI, najeto 190000 km, klima, vyhřívání sedaček, automat, kůže.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: koupě smartu

Příspěvek od JBC »

Ty tři vlnky Ti závidím! Mají to všechny nafty - je to přídavný elektrický radiátor v tělese topení - protože u naft je málo tepla od motoru, tak se přitápí elektrikou.
Podmínky jsou - páčka zima/teplo na doraz doprava (je tam mikrospínač), páčka ventilátoru na doraz nahoru, otáčky motoru vyšší, než volnoběh.
Na druhou stranu, ventilátor na nejvyšší fuk bych dával jen na nezbytně nutnou dobu, pže ten spínač při nejvyšší stupni čas od času vyhoří. Častěji u Roadsterů, někdy i čtyřistapadesátek.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět