Koupě Smart Roadster

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od JBC »

Třeba do toho někdo nacpal LED a vydává to za xenony. Při pohledu ve dne a z venku se to dá zaměnit.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od MarcusV »

HOST2 píše: Ten blatník u řidiče toho jsem si nevšimnul uvidíme až se na něj mrkneme... Je to starší auto takže mlhovka může být v pořádku jen by stačilo rozleštit uvidíme.....
Fanny, z tvojich príspevkov mám taký pocit, že už si odhodlaný, lebo všetky chyby už si si aj hypoteticky opravil. Tlačítka, že budú len žiarovky? Nemyslím, Smartov máme niekoľko, aj starších a za celý čas som riešil dokopy možno 2 interiérové žiarovky. Toto mi skôr zaváňa zatečenou SAMkou (všimni si, či má prdnuté to čelné sklo, prípadne ak ho vymenili, tak stopy po vode).
Popraskané plasty a zlý lak nie sú problém? Nemáš Smart, neodstrojoval si ho, ale nie je to problém... ok.

Otázne teda je, či chceš fakt poradiť, alebo len hľadáš niekoho, kto ti povie, že to auto za tie prachy stojí.
A nie, nestojí, predáva sa neskonale dlho a stále je viacmenej za tú istú sumu najlacnejšie na trhu. Ak veríš v osud a v to, že ešte nenastala šťastná konštalácia planét, tak si ho preto nikto nekúpil, prosím, ale asi v tom bude niečo iné.

Aby som tu nevytváral nejaký flame, nemyslím to zle a tiež chápem z tvojich príspevkov, že si nejak mechanicky zdatný, čo ti len slúži ku cti. Ale toto auto je taký ležák, že sa z neho môže stať veľmi drahý kontinuálny projektík aj na nejaký ten rok.
Ak si doteraz so Smartom nemal skúsenosť po stránke servisu, tak vedz, že je tam niekoľko veľmi špecifických a nepríjemných záležitostí, nad ktorými budú známi mechanici len krútiť hlavami. Hovorím to len preto, lebo môj "super, len trochu po stranách odretý Roadster za super prachy" strávil polovicu z minulého roka takpovediac "na špalkoch". A to by som neprial ani najhoršiemu nepriateľovi prežiť :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

Nejsem odhodlaný jen to říkám tak jak to je. Pokud je vůz motorově a elektricky v pořádku tak takové věci jako lak nebo barva na plastových dílech jsou vedlejší respektive to si člověk dokáže opravit i doma když s tím pracuje zatímco když to je problém v motoru tak už je průser stejně jako když je nabourané. Rozlámané plasty ještě neznamenají že to muselo být bourané ale už je to signál aby si člověk dával pozor. Co se týká světel ne vždycky mohou být matná proto že jsou prasklá když se budou mlžit tak to samozřejmě člověk pozná ale ne na fotce kdy jsou světlomety na pomalu dva metry daleko takže se neví jestli jsou prasklé a nebo matné protože už je plast poškozený a zestárlý a jelikož vyrábím díly z laminátu a carbon a navíc pracuju ještě v praze v detailing dílně tak vím jak to vcelku vypadá když jsou světla nerozleštěná......Co se týká žárovek s tlačítky nevím jestli tam jsou spínače se zbaudovanými žárovkami ale myslím si že ne že se dají vyměnit. Mě samotnému takhle začali postupně zhasínat žárovky v mém Coupe co vlastním, ale žárovky se dají také vyměnit. Ovšem uživatel musí být zručný jelikož musí rozebrat panel klimatizační jednotky......Co se týká čelního skla tak jsem řekl že na takovéto věci se samozřejmě zaměřím a určitě nebudu kupovat auto s prasklým sklem...a myslím si že zásadní rozhodnutí nebude rozhodovat prasklá žárovka jako třeba sklo........Stejně tak třeba svařený plast proč je svařený? to mě bude zajímat více než nějaká žárovka asi tak to řeknu. Lidi se hodně zaměřujou na takové věci u vozu jako je právě toto ale třeba jestli motor jede dobře nebo jestli nevzniká missfire atd to už nikoho moc nezajímá. Já než na žárovky se zaměřuju na důležitejší věci asi tak bych to řekl........Kdysi jsem kupoval jak jsem již zmínil svoje Hyundai Coupe 2,7 V6 v Praze v Auto Esa a do dneška auto jezdí bez jakýhkoliv problémů a a cena byla stejná jako u tohoto smarta a přitom auto není nijjak shnilé zničené nic s dobře mi slouží. Ne vždycky musí být levné auto špatné. Pokud člověk nejde po detailech jako jsou tedy ty žárovky a jiné ale spíš po důležitých věcech jako motor jestli jede nebo ne pokud vynechává jeden válec je to samozřejmě špatné a už to člověka odradí a stejně tak by to odradilo mě. Takže spíš se zaměřuji na takovéto věci. POkud je člověk zručný a ví co vyměnit jak a má na to prostředky tak zvláadne cokoliv. ....Co se týka projektů mě nedělá problémm si auto přestavět nedělal bych to poprvé a navíc už jsem trochu koukal po různých dílech na přestavbu ale jak říkám. Pokud bude pravda to co psal jeden uživatel ohledně toho že se jedná o Smarta kterému vynechával jeden válec a cukal a nešli zařadit nějaké rychlosti samozřejmě ruce od něj pryč pač by cena opravy motoru nebo převodovky mohla vyjít dráž jak koupě jiného Smartu ;-).........Jinak ale co se týká rozebírání, oprav a přestavby vozu to je moje. Hodně se v tom vyžívám. ;-) Nedávno jsem na své coupe přes zimu montoval sportovní stavitelný podvozek, nerezový laděný výfuk, komplet celý spodek brousil a ošetřoval asfaltem, zkrácené řazení atd atd ;-) je toho hodně takže mě hlavně půjde o motor, převodovku, nápravu, elektriku aby fungoval a nedělala něco co nemá a samozřejmě aby šasí bylo v pořádku respektive nebylo to bourané ;-) potom není moc co řešit asi tak bych to řekl.....proto jsem se ptal na hlavní a nejčastější závady Smart Roadster co se týká po stránce motorové, převodovkové a popřípadě elektřiny ;-)

Fanny
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

MarcusV píše:
HOST2 píše: ...........Aby som tu nevytváral nejaký flame, nemyslím to zle a tiež chápem z tvojich príspevkov, že si nejak mechanicky zdatný, čo ti len slúži ku cti. Ale toto auto je taký ležák, že sa z neho môže stať veľmi drahý kontinuálny projektík aj na nejaký ten rok.
Ak si doteraz so Smartom nemal skúsenosť po stránke servisu, tak vedz, že je tam niekoľko veľmi špecifických a nepríjemných záležitostí, nad ktorými budú známi mechanici len krútiť hlavami. Hovorím to len preto, lebo môj "super, len trochu po stranách odretý Roadster za super prachy" strávil polovicu z minulého roka takpovediac "na špalkoch". A to by som neprial ani najhoršiemu nepriateľovi prežiť :)
na tohle bych akorát řekl ještě jednu věc ;-) někdo prostě na to má štěstí a někdo smůlu ale je mi jasné že za tyhle peníze nemohu očekávat žádnou hitparádu ale uvidím až se tam zastavím v případě špatné zkušenosti sem přidám příspěvek o tom autě ;-) každopádně smarta si dal určitě dokupy a zase jezdí ne? ;-) :-)

Fanny
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od jouda »

Jen ti hodím rozpis možnejch věcí co tě na tom může čekat: go motoru cca 20 , turbo 7 , zatékání do SAM KO SAM 12, porucha řazení (motorek řazení, aktuator) 8 , střecha přední pojezdy 5 , zadní pojezdy 4 , bovdeny 7 . Nic z toho levněji neseženeš

Vše uvedeno v tisících ,ostatní seženeš a opravíš za rozumnou cenu.

Neodrazuju jen vlastni zkušenosti něco už s timhle autem mám za sebou , dnes bych jel do Německa a tam koupil něco okolo 120 od někoho kdo to vlastnil jako svého miláčka a podle toho se k tomu choval.
Naposledy upravil(a) jouda dne úte 21 bře 2017, 21:56, celkem upraveno 1 x.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od MarcusV »

HOST2 píše: na tohle bych akorát řekl ještě jednu věc ;-) někdo prostě na to má štěstí a někdo smůlu ale je mi jasné že za tyhle peníze nemohu očekávat žádnou hitparádu ale uvidím až se tam zastavím v případě špatné zkušenosti sem přidám příspěvek o tom autě ;-) každopádně smarta si dal určitě dokupy a zase jezdí ne? ;-) :-)

Fanny
Som si na 99% istý, že z toho auta nič dobré nevylezie, ja len aby si sa fakt nepopálil. Lebo po tvojom siahodlhom príspevku vidím, že by sme si rozumeli, záujmy mám podobné, ale je iné, keď niečo prerábam alebo upravujem, lebo chcem a keď niekde tápam a opravujem, lebo musím :)

Roadster jazdí, ale skôr by som povedal, že len pokračujem v projekte a pomaly prechádzam do fázy, kedy začnem hľadať niekoho, kto v ňom bude pokračovať za mňa :D
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

jouda píše:Jen ti hodím rozpis možnejch věcí co tě na tom může čekat: go motoru cca 20 , turbo 7 , zatékání do SAM KO SAM 12, porucha řazení (motorek řazení, aktuator) 8 , střecha přední pojezdy 5 , zadní pojezdy 4 , bovdeny 7 .

Vše uvedeno v tisících ,ostatní seženeš a opravíš za rozumnou cenu.
GO motoru myslíš vyndání klikové hřídele, ojnic, pístů....výměna pístních kroužků, srovnání dosedacích ploch pro ložiska na ojnicích atd atd? jen jestli tě chápu dobře.........to turbo samozřejmě pokud bude v prdlei tak je jasné že bude drahé ale jak říkám pokud to bude dělat to co si předtím napsal že bude vynechávat jeden válec nebo nepůjde zařadit popřípadě to turbo nebude tlačit tak samozřejmě ruce raději pryč. Každopádně děkuji ti za info jestli se jedná opravdu o to auto bude se to hodit ještě jednou díky moc ;-)
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od xlukas.cz »

Zavady jsou naprosto stejne jako u fortwo. Je tam totiz stejny motor. Takze pokud jel nekdy na dva valce, tak je pred generalkou motoru. Zase to muze byt dobra zprava, protoze lepsi koupit motor pred a nechat si ho v ostrave udelat nez koupit po go a za par tisic ji delat znovu.

Jestli si myslis, ze ti poradi a prohlidne ho kamarad, ktery videl smarta akorat v protismeru, kdyz ho mijel, tak to je velice casty omyl vsech nesoudnych mechaniku. Machri co sezrali moudrost sveta.
Spotrebu oleje nepozmas, vadne kabely taky ne. Ty se muzou projevit casem. Tri carky jsou spojka nebo aktuator nebo kabelaz nebo motorek co radi rychlosti (kulisa razeni).

Ja sem si hned ze zacatku taky rikal, ze jsi odhodlany ho vzit a nemas moc zajem o rady. My te o neho nechceme pripravit. Jak ale vidis tady lidi znali smartu by ho nechteli. Neni ti to podezrele?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

MarcusV píše:
HOST2 píše: na tohle bych akorát řekl ještě jednu věc ;-) někdo prostě na to má štěstí a někdo smůlu ale je mi jasné že za tyhle peníze nemohu očekávat žádnou hitparádu ale uvidím až se tam zastavím v případě špatné zkušenosti sem přidám příspěvek o tom autě ;-) každopádně smarta si dal určitě dokupy a zase jezdí ne? ;-) :-)

Fanny
Som si na 99% istý, že z toho auta nič dobré nevylezie, ja len aby si sa fakt nepopálil. Lebo po tvojom siahodlhom príspevku vidím, že by sme si rozumeli, záujmy mám podobné, ale je iné, keď niečo prerábam alebo upravujem, lebo chcem a keď niekde tápam a opravujem, lebo musím :)

Roadster jazdí, ale skôr by som povedal, že len pokračujem v projekte a pomaly prechádzam do fázy, kedy začnem hľadať niekoho, kto v ňom bude pokračovať za mňa :D
však to není hotová věc ;-) jen se zaměřuju na věci co se motoru týká, převodovky atd. opravdu nebudu kupovat auto se kterým ani nedojedu domu ;-) a nebo nepojede vůbec :-D každopádně uvidím tenhle víkend se na něj jedu podívat tak uvidím co vyzjistíme ;-) jedu se jen podívat a vyzjistit nic víc zatím ;-) poohlížím se......neboj díky za rady a dám si pozor ;-) .....Tak paráda takže víš co tak nějak myslím nebo na co se zaměřuju krom toho když mám auto nebo auta a nebo motorku tak se rád starám ;-) baví mě to ;-).......Já většinou otevřu servisní manuál a jen se kouknu na postup a rozeberu a není nikdy problém ;-) jen třeba silentbloky co jsem nechával teďka dávat do ramen tak jsem musel nechat na servise protože nemám lis to je jedinej problém ;-) Stejně tak ložiska v kolech ;-).......proc? :-D vzdyt smartik je dobry auto ne? :-D krom toho ja jsem se rozhodl koupit smarta hlavne proto ze je plastovy a potrebuju auto i na zimu na jezdeni a obcas do prace do Prahy ;-) sice ma zelezny sasi jako ram ale ten bych si obrousil a osetril kdyby bylo nekde poskozene ;-) ........takze asi tak ;-) ........tak kamarad si nedavno poridil smart one vedet driv treba by si ho prevzal on chtel totiz taky roadstera :-D

Fanny
Uživatelský avatar
HOST2
Příspěvky: 83
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:43
Bydliště: vyplň si prosím svůj profil

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od HOST2 »

xlukas.cz píše:Zavady jsou naprosto stejne jako u fortwo. Je tam totiz stejny motor. Takze pokud jel nekdy na dva valce, tak je pred generalkou motoru. Zase to muze byt dobra zprava, protoze lepsi koupit motor pred a nechat si ho v ostrave udelat nez koupit po go a za par tisic ji delat znovu.

Jestli si myslis, ze ti poradi a prohlidne ho kamarad, ktery videl smarta akorat v protismeru, kdyz ho mijel, tak to je velice casty omyl vsech nesoudnych mechaniku. Machri co sezrali moudrost sveta.
Spotrebu oleje nepozmas, vadne kabely taky ne. Ty se muzou projevit casem. Tri carky jsou spojka nebo aktuator nebo kabelaz nebo motorek co radi rychlosti (kulisa razeni).

Ja sem si hned ze zacatku taky rikal, ze jsi odhodlany ho vzit a nemas moc zajem o rady. My te o neho nechceme pripravit. Jak ale vidis tady lidi znali smartu by ho nechteli. Neni ti to podezrele?
ee kamose tam beru proto aby jsme se podivali hlavne na podvozek a rizeni popripade na karoserii kdyby to bylo bourany tak aby se to dalo poznat.....jinak kamarad ma Smart One takze vi tak nejak na co si dat pozor nebo na co se zamerit ale stejne jsem chtel jeste zkusenosti tady od vas proto jsem sem napsal ;-) jinak s tou GO souhlasim tak ci tak bych to nechal ale udelat nebo bych si to udelal sam. Kazde auto co jsem vzdycky koupil tak jsem nechal udelat GO nebo rozvody pac nikdy clovek nevi ze jo....a nikdy jsem toho nelitoval ;-).......a jelikoz se jedna o trivalec tak by nebyl problem to bych si zvladnul udelat i doma ;-) a lidi napriklad na prebrus kliky, ojnic atd defakto mam a naradi na to taky mam takze by to slo :-) ale rikam uvidime az se tam pojedu podivat..........zatim neni nic rozhodnuto jen zjistuju nejcastejsi zavady a problemy ;-).....No dobre ale jak si sam cetl prispevky nektery lidi psali ze jestli se jedna o to auto na ktere se byli podivat tak melo ten a ten problem ale o to mi slo......jestli uz se na nej nekdo byl podivat tim lip pro me protoze jestli se jedna opravdu o toto auto tak budu vedet co to delalo a pokud to udela je jasny ze to je ten kus o kterym se tu mluviloo a tudiz od auta ruce pryc asi tak bych to rekl......
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od JBC »

xlukas.cz píše:Takze pokud jel nekdy na dva valce, tak je pred generalkou motoru.
Hele, na dva válce jsem už taky jel jen kvůli vadnejm svíčkovejm kabelům.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od xlukas.cz »

Pardon O:-)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od MilanH »

když jede motor na dva válce
je lepší říct si o slevu jako by byl motor v pr....
než si říkat že to může být jen vadný kabel
a pak zaplatím celý motor

vezmi si sebou měřák na měření komprese,
a diagnostiku,
kterou připoj teprve po zkušební jízdě,
před jízdou můžou být chyby smazané
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od jouda »

tak jak dopadla prohlidka ? žadné info
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Koupě Smart Roadster

Příspěvek od MilanH »

Vážení kolegové, kamarád chce Roadstera z Prahy je to tento inzerát https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list
neznáte to auto někdo? můžete mi o něm něco říci jestli je něco poznat už z fotek?
Díky Moc

Obrázek

no a pokud by byl nějaký roadster na prodej budu rád za zprávu
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Odpovědět