1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

srazy, propagace, financování
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od JBC »

Ačkoliv to nebylo nikde na fóru veřejně annoncováno, prosáklo se ke mně (asi skrze Hoboje), že Hradečáci na první dubnovou neděli plánují takový malý, sousedský sraz smarťáků. Vcelku jsem neváhal a vnutil jsem se k Hobojovi za spolujezdce, čímž jsem vyřešil jeho polemiku:"Jet či nejet, to je oč tu běží!".
Počasí u nás ráno nevypadalo nijak slibně, při jízdě okolo Hořic v Podkrkonoší docela vydatně pršelo, ale po dojezdu na místo se z toho všeho vyklubal příjemný slunečný den i s velice slušnou teplotou vzduchu - na tričko. Jen s dohledností to bylo z důvodu kouřma horší - proti slunci asi 5 km, po slunci asi 15 km.
Sraz byl zahájen přivítáním na parkovišti pod Kunětickou horou.
Obrázek

Samozřejmě, jako správní Smarťáci si všichni účastníci museli seskupená auta vyfotit:
Obrázek
Ano, všichni ti lidé na fotografii jsou "účastníci zájezdu"! Obvyklí obdivovatelé si nás zatím nevšimli. Asi proto, že "naše" louka byla až za parkovištěm, takže mazlíci nebyli z cesty na hrad vidět.
Abychom si mohli HRAD prohlédnout, bylo nutno vystoupat o 55 metrů výše po cestě 800 metrů dlouhé. Jenom předsunutí průzkumníci vyrazili nahoru autem a museli pak na ostatní nějakou dobu čekat.

Velitel průzkumníků ve vrcholovém táboře vyhlíží ostatní účastníky:
Obrázek

Ti si však dali na čas, protože už cestou nahoru fotili všechno možné. Hrad zdola ...
Obrázek

nebo první skupinové foto .... (v pozadí v oparu jsou Pardubice)
Obrázek

Nakonec se nám přece jen podařilo vyšplhat až na hradní nádvoří. Fakt krásný stavby, pěkně opečovaný, prostě kýč jak hrom.
Obrázek
Obrázek

Bohužel, tady začaly naše restauračně-občerstvovací potíže. Na této fotografii je zobrazena nejdůležitější část hradu - restaurace. No a ta byla co? No co byla? Byla zavřená! Takže žádné kafčo na Kuňce! Pěkně mazat dolů a zkusit to v jedné z restaurací v "base campu".
Obrázek

Nakonec jsme došli SEM (fotku nemám). Restaurace má nejméně dvě části, jedna z nich je místními nazývána "Stodola". Zde naše restaurační potíže pokračovaly druhou etapou. Nevím, zda právě v 16 hodin vrcholil nával hostů, ale od našeho příchodu po otázku "Co si dáte k pití?" uběhlo 20 minut. Za dalších asi 10 minut slečna začala pití přinášet, ale 6 kofol, 3 turci a 1 latté jí zabralo další čtvrthodinu. Teprve někdy poté došlo na otázku "Chcete něco jíst?.

Ale jinak je to místo zajímavé, plné turistických atrakcí. Nestihli jsme je navštívit všechny, to rozhodně ne. Ale setkání s kolegou si nechal ujít málokterý z mužů:
Obrázek

Na tomto místě už před námi ležel jen jediný cíl - naskákat do aut a hurá na Hradec!

Na začátku Hradce byla malinká technická přestávka. Sice základní příčinou bylo, že jeden z řidičů našeho "severního křídla" potřeboval doplnit palivo, ale využili jsme ji i k tomu, abychom se seřadili ke spanilé jízdě.
Obrázek

Pěkně v poklidu jsme projeli celé historické centrum - od Malého náměstí přes Velké náměstí na Mosteckou ulici a Gočárovu třídu a dalšími ulicemi ven z města.
Naším dalším cílem byl zámek Hrádek u Nechanic.

Samozřejmě, nejdříve jsme museli někde zaparkovat. Velké parkoviště s dostatkem volného místa bylo hned před zámeckou branou ...
Obrázek
Dokonce po nás nikdo nechtěl žádné peníze! Asi to bylo tím, že jsme přijeli v pět pí-em, kdy zámek byl už hodinu zavřený.

Jinak tomu mělo být v tomto stavení, které se nachází hned za vstupní branou do areálu zámku. Dříve asi domek pro zahradníka, dnes údajně restaurace. Tam měli mít otevřeno do 18:00, tak jsme se rozhodli, že když je 17:30, tak si nejprve tady dáme v poklidu kávu a pak teprve okoukáme zámek. Bohužel, ta paní s kocourem, koštětem a bradavicí na nose, která tam dělala hospodskou, měla jiný názor - že má zavřenou kasu, že už zavírá apod. Zkrátka a jednoduše nás poslala do ... zámecké zahrady. Ale jestli jsem dobře slyšel, jeden z "účastníků zájezdu" ji následně do té zahrady poslal také.
Obrázek

Zámek jsme obešli ze všech stran.
Obrázek
Obrázek

Na schodech k zámku jsme si udělali skupinovou fotku.
Obrázek
Bohužel, nejsme na ní všichni. Někteří zůstali na parkovišti, kde pomocí Hoboje a jeho diagnostiky vrtali do svých SAMek. Také tam chybí Liborova manželka, bo drží v ruce čočku (od foťáku, jakou jinou jste mysleli?).

Zámeckou zahradu prodali golfistům, takže jsme se nemohli projít ani do daleka, ani do široka a protože některým z nás se pořád ještě nechtělo domů, ukecali jsme se navzájem, že na to kafíčko si zajedeme do Nechanic. Valná většina z nás tak udělala.
Ano, tentokrát jsme to popletli my a zastavili u jiné hospody, než na které jsme se domluvili, nicméně se ukázalo, že restaurace U Ságnerů nebyla špatná volba.

Zde jsme konečně v klidu pojedli a popili, i na to kafíčko a družnou zábavu došlo. Sice někteří nesmělí a málo zkušení noví členové neměli tak ostré lokty, aby se dokázali vměstnat k největšímu společnému stolu
Obrázek
ale jak sami již včera napsali, srazík se jim líbil a tento drobný ústrk jim dobrou náladu nezkazil.

Obrázek
Obrázek

Teprve když slunce zalezlo za obzor a začalo se citelně ochlazovat, zaplatili jsme, rozloučili se
Obrázek

a vyrazili k domovům. Kam až? No, přestože to byl Královehradecký srazík, tak jsme se rozjížděli např. do Poličky, do Prahe, do Jesenice u Prahy, do Jablonce a Lučan nad Nisou atd. Nejvzdálenější účastníci přijeli dokonce ze z Plzně!

Závěrem si dovoluji prohlásit, že to byl výborně strávený nádherný den! S chytrými, slušnými a příjemnými lidmi, s pár kilometry za volanty našich milovaných aut ... Takový den, který já, ale určitě i ostatní účastníci, rádi zažijeme znovu.

Vážení Hradečáci, děkujeme Vám, že jste pro nás tento nádherný den připravili!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od DYK77 »

*1* 8) Peknej pohodickovej sraz, zadny zbytecny ceremonie
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od Liborek »

.. a moc pěkně napsané
v tom člověku něco je
ještě jednou dík za pozvánku, bylo to fajn
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Danca
Příspěvky: 38
Registrován: ned 16 říj 2011, 18:01
Bydliště: Bohumín

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od Danca »

Je vidět, že jste si to parádně užili. Doufám, že se na mnohé z Vás můžeme těšit i v květnu na Slovácku. Na fotkách vidím i pár pro mě neznámých tváří, které moc rádi na klubovém sraze taky uvidíme a to včetně dětí :-) O--O
Belous
Příspěvky: 15
Registrován: pát 15 led 2016, 23:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od Belous »

Děkuju za krásně napsanej článek,byla to taková první vlašťovka,tak snad se to povedlo...tak zas příšte se těším...BĚLOUŠ :wink: :wink: :wink:
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od jouda »

Naposledy upravil(a) jouda dne pon 16 říj 2017, 22:01, celkem upraveno 4 x.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od cervik »

tomu říkám pěkná recenze :D sraz byl fakt super. Další hradecký bude určite zase i s plzeňskou účastí a věřím že to bude brzy i naopak 8)
Smart ForTwo 450 - 0,8 r.v.00 černy karbon se zelenou folii - PRODÁNO
Smart Fortwo 453 - 1,0 r.v.2015 černo oranžová paráda :twisted:
Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 r.v.97 to projede všude :D - PRODÁNO
Dodge Ram 1500 5,2 V8
Uživatelský avatar
zdeny35
Příspěvky: 276
Registrován: pát 02 led 2015, 09:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od zdeny35 »

tož dobré to bolo :-D fakt super a už se musíme nachystat taky něco udělat v Plzni na oplátku. Jednáme s naší ikonou, pivovarem Pilsner Urquell o společné prohlídce a obědě Na Spilce, pak s panem Tarantíkem a jeho Leteckým muzeem v přírodě, dál už neprozradím, ať se to nepo... :-)
Smart Fortwo 453 Pure, 52kW, r.2015 ****
Smart Forfour 454 Brabus Look, 80kW, r.2004 ****
Smart Fortwo 451 Passion, 33kW, 0.8 CDi, r. 2008
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od JBC »

Pokud do tý doby neumřu, tak je jasný, že jedu. A na to muzeum naplánujte delší čas pobytu!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
zdeny35
Příspěvky: 276
Registrován: pát 02 led 2015, 09:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od zdeny35 »

no na muzeum určite, ale říkal jsi že chceš přes noc na ten pivovar :-D
Smart Fortwo 453 Pure, 52kW, r.2015 ****
Smart Forfour 454 Brabus Look, 80kW, r.2004 ****
Smart Fortwo 451 Passion, 33kW, 0.8 CDi, r. 2008
Uživatelský avatar
sultana
Smart ACE
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 08 bře 2006, 11:08
Bydliště: Praha 2+10
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od sultana »

zdeny35 píše:tož dobré to bolo :-D fakt super a už se musíme nachystat taky něco udělat v Plzni na oplátku. Jednáme s naší ikonou, pivovarem Pilsner Urquell o společné prohlídce a obědě Na Spilce, pak s panem Tarantíkem a jeho Leteckým muzeem v přírodě, dál už neprozradím, ať se to nepo... :-)
Máte Plzeňácí nějakou časovou představu?
Smart Fortwo 450 ScotchGreen+TwisterYellow+Alu Spikeline/Sportline+stainless grill+double-pipe+knight rider
http://sultana.rajce.idnes.cz/Sultana_PROMO/
Smart Fortwo 450 Midnight Blue/Raspberry Fizz+Starline
VW Golf R-line, 2.8 V6, Wolfsburg Edition
VW Touran, 1.6TDi, B&W AtrDeco Graffiti
Uživatelský avatar
zdeny35
Příspěvky: 276
Registrován: pát 02 led 2015, 09:35
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od zdeny35 »

ahoj, zatím ne, ale chceme tak červen - červenec, podle vás, abysme se sešli v co největším počtu
Smart Fortwo 453 Pure, 52kW, r.2015 ****
Smart Forfour 454 Brabus Look, 80kW, r.2004 ****
Smart Fortwo 451 Passion, 33kW, 0.8 CDi, r. 2008
Uživatelský avatar
sultana
Smart ACE
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 08 bře 2006, 11:08
Bydliště: Praha 2+10
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od sultana »

O.K. tak klidně oboje. Možná vynechejte první dva týdny v červenci, kdy lidi jezdí houfně pryč. A taky pak založte nový téma. Doufám, že se zůčastním. Kdyby byla nějaká grilovačka(?)... -O
Smart Fortwo 450 ScotchGreen+TwisterYellow+Alu Spikeline/Sportline+stainless grill+double-pipe+knight rider
http://sultana.rajce.idnes.cz/Sultana_PROMO/
Smart Fortwo 450 Midnight Blue/Raspberry Fizz+Starline
VW Golf R-line, 2.8 V6, Wolfsburg Edition
VW Touran, 1.6TDi, B&W AtrDeco Graffiti
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od JBC »

Děkuji organizátorům této akce, že pro mě nevědomky připravili dnešní překvapení!

Co to je za blbost? To je totiž tak ... Na jaře na tento sraz nemohla jet moje manželka, takže jsem nejel svým autem, ale dělal jsem spolujezdce Hobojovi. Moje žena pak litovala, že nebyla na tak krásném hradu, neviděla jeleny atd. atd. Proto, když jsme dnes jeli za dcerou na Vysočinu, stavili jsme se na Kuňce. A - když jsme přijeli na parkoviště pod hradem, pan výběrčí nás nejprve navedl na místo hned vedle své budky (jak mi potom došlo, tak proto, aby auto mohl neustále hlídat) a pak povídá:"Za to, že máte tak krásný auto, máte ode mě parkování zdrama!" A pak ještě povídá:"S takovýma autama tady byli asi před dvěma, třemi měsíci. Támhle na louce stáli do půlkruhu, fotili se u toho ...."
Dnes jsme tam byli Roadsterem.

P.S. Po druhé jsem se tak stal hostem restaurace "Staročeská stodola" dole pod Kunětickou horou. Ani tentokrát jsem nebyl spokojen. Kdybych náhodou ještě někdy na Kuňku jel, tak do této restaurace už určitě nikdy nepůjdu a lastavým p.t. čtenářům to rovněž N E D O P O R U Č U J I !
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: 1. Královehradecký sraz aneb "Na kafe pod Kuňku".

Příspěvek od Liborek »

Tak teď alespoň víme, že pod Kuňkou mají roadstery parkování zdarma. Že tys to auto zase omyl?
Ale když o tom tak přemýšlím, mám chuť na kávu. Kdy že bude No. 2 ?
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Odpovědět