Stav nádrže

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
nehpo

Stav nádrže

Příspěvek od nehpo »

ahoj,

na roadsteri si na displeji pod tachom prepinam stav km, vonkajsiu teplotu a trip, niekedy mi tam vsak ukazuje aj stav nadrze v litroch - ako si to dokazem zobrazit sam alebo to zobrazuje automaticky?

diky
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ahoj. Ten stav v litrech se ukazuje automaticky jen kdy? za??n?? jet na rezervu, abys vid?l kolik Ti zb?v? p?esn? v n?dr?i, ne? j? tot?ln? vycucne?. Odpo??t?v?n? za??n? od doby, kdy v n?dr?i zb?v? je?t? 5 litr?.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
made
Příspěvky: 15
Registrován: úte 08 srp 2006, 20:45
Bydliště: praha

Příspěvek od made »

DYK77 píše:Ahoj. Ten stav v litrech se ukazuje automaticky jen kdy? za??n?? jet na rezervu, abys vid?l kolik Ti zb?v? p?esn? v n?dr?i, ne? j? tot?ln? vycucne?. Odpo??t?v?n? za??n? od doby, kdy v n?dr?i zb?v? je?t? 5 litr?.
jo jo presne tak
nehpo

Příspěvek od nehpo »

no to som si myslel aj ja.... ale minuly tyzden mi to zacalo ukazovat od 9l :shock:

kazdopadne diky za odpovede
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Hups :shock: 9l ?

Pravda je ta, ?e to za??n? m??it trochu nepravideln?. I m? u? to jednou za?alo od 5.5l. Mo?n? to vyhodnocuje podle moment?ln?ho stylu j?zdy. Kup??kladu m?-li auto ujet je?t? 100Km a Ty jede? jak hasi?, tak v moment? kdy Ti zb?v? podle moment?ln? spot?eby palivo je?t? na 100Km Ti to uk??e rezervu na 100Km a t?m je pr?v? t?ch 9l.
Nevim no, to u? vylo?en? spekuluju, ka?dop?dn? 9l na 100Km by bylo na Smarta dost. Nicm?n? j? dok??u jezdit s Roadsterem v pr?m?ru za 4,9 l/100Km , ale taky p?es 7 l/100Km , tak?e n?jak? moment?ln? hodnota 9l/100 by se mohla vyskytnout jak nic.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
nehpo

Příspěvek od nehpo »

DYK77 píše:Hups :shock: 9l ?

Pravda je ta, ?e to za??n? m??it trochu nepravideln?. I m? u? to jednou za?alo od 5.5l. Mo?n? to vyhodnocuje podle moment?ln?ho stylu j?zdy. Kup??kladu m?-li auto ujet je?t? 100Km a Ty jede? jak hasi?, tak v moment? kdy Ti zb?v? podle moment?ln? spot?eby palivo je?t? na 100Km Ti to uk??e rezervu na 100Km a t?m je pr?v? t?ch 9l.
Nevim no, to u? vylo?en? spekuluju, ka?dop?dn? 9l na 100Km by bylo na Smarta dost. Nicm?n? j? dok??u jezdit s Roadsterem v pr?m?ru za 4,9 l/100Km , ale taky p?es 7 l/100Km , tak?e n?jak? moment?ln? hodnota 9l/100 by se mohla vyskytnout jak nic.
asi na tom bude nieco pravdy, pretoze pomerne rychlo mi to klesalo na 5 litrov, a je pravda, ze predtym som bol vyuzit to, ze naprsalo a asi polhodky som blbol na parkovisku pred ATC Dzban :D :D :D

predtym som mal BMW a chcel som vediet ci dokaze smart jazdit dverami napred :D a ked naprsi a vypnem esp tak dokaze :D
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Mazec :D pravda je, ?e po de?ti to klou?e "hezky". Lehk? auto, ?irok? pneu, mokr? silnice, to ud?l? svoje a nemus?? vyp?nat ani ESP. D?v?m si na mokru bacha, nerad bych jel dve?mi nap?ed, zrovna kdy? se to nehod? :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja mam pocit, ze od okamziku, kdy poprve zaznamena v nadrzi stav 5l, tak pak uz ukazuje stav. kdyz jedu na rezervu, tak to neustale kolisa +- 0,5 l podle toho jestli jedu do kopce nebo z kopce. proto je mozne, ze kdyz jsi blbnul, tak cidlo v nektere zatacce zaznamenalo 5l. a zacalo to pak najednou pocitat.

si teda myslim ja.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Ten ukazatel je v?cem?n? orienta?n?. V?era odpoledne mi to najednou uk?zalo 4l, kdy? jsem zajel do gar??e, tak dokonce 2,5 l a ejhle, r?no startuju a je tam 6l. Moc tomu nerozum?m :lol:
Garrulus

Příspěvek od Garrulus »

Taky mi to podobn? hl?s? stav. Jednou tam byl pouhej lit??k a po n?kupu se tam objevilo 2,5 ....
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

kolik ste tam m?li nejm??? J? 0,5l, co by se stalo kdyby do?el ?pln?? Mysl?m t?m s motorem?
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

nen? to nafta tak?e asi nic j? tam m?l 0l a je?t? to jelo ale hned jsem jel k benz?nce
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Jo jo, taky u? jsem jel s nulo, celejch dvacet km, pak jsem potakl svoji obl?benou Shell :lol: ale bylo to c?len?, cht?l jsem v?d?t za jak dlouho to klekne a bylo mi blb? krou?it okolo pumpy :lol:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

J? bych vyjet? n?dr?e do mrt? moc nepokou?el :!:

Pokud je v n?dr?i n?jak? ne?istota a jako ?e je, tak se nasaje do palivov?ho filtru a ten se docela p?ed?asn? zahumus?. To je ale prkotina proti tomu co to m??e ud?lat s palivov?m ?erpadlem. Stejn? jako vodn? ?erpadlo pot?ebuje aby bylo zavodn?no, tak i palivov? ?erpadlo pot?ebuje aby v n?m byl benz?n, jinak dojde k jeho zad?en?. Benz?n nav?c funguje v ?erpadle jako chlad?c? m?dium, tak?e bez benz?nu je to zase ?patn?.
Jen tak mysl?m na to, co tomu budou ??kat je?t? vst?iky, na kter? benz?n p?sob? nejsp?? podobn? jako na ?erpadlo. Moc se jim b?h nasucho l?bit tak? nejsp?? nebude.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
L.Victorie

Příspěvek od L.Victorie »

Stav nádrže v litrech se ukazuje jen u Roadsterů?? nebo to maj i F2?
Odpovědět