Porucha motoru Ďáblík mi netáhne

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

To Moni: Jsem to ??kal.... :?
No tak at? je to rychl? a moc t? to nevysaje :wink:
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

By m? zaj?malo jak se m??ou p?ip?ct krou?ky. Jako jo st?v? se to, ale co je toho p???ina. ?e by spalov?n? oleje?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
sultana
Smart ACE
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 08 bře 2006, 11:08
Bydliště: Praha 2+10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sultana »

souc?t?m s tebou Moni, v?m jak ti je :roll:
Smart Fortwo 450 ScotchGreen+TwisterYellow+Alu Spikeline/Sportline+stainless grill+double-pipe+knight rider
http://sultana.rajce.idnes.cz/Sultana_PROMO/
Smart Fortwo 450 Midnight Blue/Raspberry Fizz+Starline
VW Golf R-line, 2.8 V6, Wolfsburg Edition
VW Touran, 1.6TDi, B&W AtrDeco Graffiti
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

No tak to je peklo teda, to by ma vyfluslo z financi? asi brut?lne :? Hmmm, a e?te aj Vianoce s? za dverami...ale nechcem provokova? :D Niekde to tu asi u? je, ale kolko m? tvoj smart?k najazden?? Ja tak trochu d?fam, ?e diesle s? na tom s motorom lep?ie, aspo? ?o som po?ula...no uvid? sa...
moni

Příspěvek od moni »

Zuziiik píše:No tak to je peklo teda, to by ma vyfluslo z financi? asi brut?lne :? Hmmm, a e?te aj Vianoce s? za dverami...ale nechcem provokova? :D Niekde to tu asi u? je, ale kolko m? tvoj smart?k najazden?? Ja tak trochu d?fam, ?e diesle s? na tom s motorom lep?ie, aspo? ?o som po?ula...no uvid? sa...
to zuz?k:pr?v??e "zat?m"75tis..nev?m jestli jsem to odva?ila j? rann?m hopsnut?m do auta a hned po 3min pomalej?? j?zdy okam?t? D1 :cry: nebo u? m? nachytal potuln? prodejce :cry:
s v?nocema nestra?, 24prosinec nakupov?n? d?rk? jist?..j? u? budu m?t od rodiny vybr?no :cry:

to dyk:asi jo, pak se kdy?tak zept?m oprav??e co tomu v?echno bylo, zat?m to byo pouze reprodukovan? od rodiny, tak?e-tahle b?ba pov?dala.. :wink: zn?? to
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ta D1 tomu neprosp?je ale a? tak by to vadit nem?lo. Jak? m?? olej asi nev?? co?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

No tak to sa mi celkom nezd?, ?e by si bola ty navine. To by to asi nebolo v takom zlom stave. Asi ako mne "?plnou n?hodou" krachla baterka po p?r d?och ?o som si doniesla smart?ka...nie?e by sa len vybila, jednoducho bola ?plne naprd a musela som kupova? nov? (preto teraz nem?m zimn? pneu na plech??och :D )
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Daj Ti v bazaru baterku na dojet? a tu lep?? si nechaj? ?mejdi
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

Zuziiik píše:No tak to sa mi celkom nezd?, ?e by si bola ty navine. To by to asi nebolo v takom zlom stave. Asi ako mne "?plnou n?hodou" krachla baterka po p?r d?och ?o som si doniesla smart?ka...nie?e by sa len vybila, jednoducho bola ?plne naprd a musela som kupova? nov? (preto teraz nem?m zimn? pneu na plech??och :D )

podobn? dopad i n?? ??etn? Libor, ale ten si baterku musel kupovat v rakousku, proto?e mu n?cht?n? vyflusla na hranic?ch
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

DYK77 píše:Daj Ti v bazaru baterku na dojet? a tu lep?? si nechaj? ?mejdi

tak je to se v??m. Nap?.: Pneu
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
moni

Příspěvek od moni »

DYK77 píše:Ta D1 tomu neprosp?je ale a? tak by to vadit nem?lo. Jak? m?? olej asi nev?? co?
casrtol 15w 40..
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Nap??klad na dvoutaktu se p?stn? krou?ky zap?kaj? ?patn? zvolen?m olejem a tak? velk?m mno?stv?m oleje v benz?nu ( dvoutakt uv?d?m proto, ?e s t?m m?m zku?enost a ?e jeho spot?eba oleje m??e b?t stejn? jak u star??ho ?ty?taktu - 1loleje na 1000Km ). Tak? kvalita benz?nu tohle m??e ovliv?ovat.
D?v?m v?robcem doporu?ovan? MOBIL 10W/40 ( za studena ?id?? ne? 15W/40 ), kter? m?n?m mnohem d??ve ne? je doporu?eno ( p?etahov?n? ?ivotnosti oleje je jako ?r?t pro?l? potraviny ) a tankuji u Shell V-Power Racing ( benz?nka s pe?et? kvality - http://www.dobrapumpa.cz/cs/obsah/pecet-kvality )
?e si a? tak moc nevym??l?m jsou d?kazem n?sleduj?c? ?l?nky kter? jsem n?hodn? vyhledal. Nutno ??st cel?.

http://auto.idnes.cz/v-cesku-se-objevil ... tomoto_fdv
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php ... 59cdafc05a

Zad?en? motor, ale oleje je dost
"P???inou zni?en? motoru je nej?ast?ji zape?en? p?stn?ch krou?k?, tedy nadm?rn? mno?stv? karbonov?ch ?sad ve spalovac?ch prostorech, a s t?m souvisej?c? ztr?ta t?snosti p?st? ve v?lc?ch," popisuje ??fredaktor Auto-moto Speci?l Martin Vacul?k.

"Dal?? p???inou b?v? zad?en? motoru n?sledkem nedostate?n?ho maz?n?. P?i demont??i motoru obvykle b?v? zji?t?no, ?e oleje je uvnit? dost, ?asto dokonce v?razn? nadstav, ale je natolik visk?zn? (laicky "hust?"), ?e se stal pro mazac? syst?m ne?erpateln?."

"P???inou je pravd?podobn? p??m?s n?jak? ne??douc? l?tky v benzinu, podez?en? pad? na rostlinn? olej. Ten se v z??ehov?m motoru nesp?l? dokonale, ale zbudou po n?m lepiv? ?sady prysky?i?n?ho charakteru. A tak? zp?sobuje ?elatinizaci motorov?ho oleje ?ili jeho v?razn? zhoustnut? a tot?ln? degradaci mazac?ch vlastnost?," vysv?tluje ??fredaktor automagaz?nu.

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

DYK77 píše:"Dal?? p???inou b?v? zad?en? motoru n?sledkem nedostate?n?ho maz?n?. P?i demont??i motoru obvykle b?v? zji?t?no, ?e oleje je uvnit? dost, ?asto dokonce v?razn? nadstav, ale je natolik visk?zn? (laicky "hust?"), ?e se stal pro mazac? syst?m ne?erpateln?."

"P???inou je pravd?podobn? p??m?s n?jak? ne??douc? l?tky v benzinu, podez?en? pad? na rostlinn? olej. Ten se v z??ehov?m motoru nesp?l? dokonale, ale zbudou po n?m lepiv? ?sady prysky?i?n?ho charakteru. A tak? zp?sobuje ?elatinizaci motorov?ho oleje ?ili jeho v?razn? zhoustnut? a tot?ln? degradaci mazac?ch vlastnost?," vysv?tluje ??fredaktor automagaz?nu.
to ted zacali michat do nafty, tak doufam, ze to nebude mit nasledky. to by pak mohl stat pekne opravovat na sve naklady auta, kdyz vymysli takove kraviny. kdyby aspon dali lidem moznost volby, ze by dali tu puvodni naftu treba o 2 kc drazsi. ale takto nemas volbu a kdyz chces jezdit, tak si znic auto a pak si ho oprav. kdyz nebudes jezdit, budem jedine radi, protoze budes ekologictejsi :?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ne??astn? z nov? nafty budou hlavn? Ti kte?? p?es zimu prakticky nejezd?. Bioolej je norm?ln? rostlinn? produkt, kter? se kaz?. Od podzimka do jara v n?dr?i p?kn? sedne na dno a po rozm?ch?n? j?zdou to bude vypadat, jak kdy? jsi do t? nafty nasmrkal a cel? palivov? syst?m se kr?sn? zas.re
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

z toho plyne nafta pat?? do traktoru :lol: kup si benz?n a nebude? m?t probl?my :wink:
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Odpovědět