Roadster a zima

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Michal007
Příspěvky: 23
Registrován: pát 22 srp 2014, 21:00
Bydliště: Praha Strašnice, Chotilsko

Roadster a zima

Příspěvek od Michal007 »

Zdravím, udělal jsem si radost a pořídil roadster. Sice mám ještě fórtůčko, ale to asi půjde z domu... tak se chci zeptat jak s cabriem v zimě. Počítám s tím ze střechu naimpregnuji, koupil jsem nepromokavou plachtu na střechu a skla... Dá se s tím přežít zima? Předpokládám že na sněhu bude lepší než fortůčko. :D za veškeré tipy ohledně péče a provozu budu vděčný 8)
Fortwo 0,8 cdi, 2002
Roadster
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Winterwolf »

Mám sice F2 ale plátěnou střechu má 8)

Auto stojí venku celý rok a pravidlo je jednoduché - 1 za rok pořádně vydrbat kartáčkem s chemií ( nějaký jemnější , ne rejžák) , pak pořádně propláchnout vapkou aby jsi z ní dostal veškerou chemii, pak impregnace a nechat uschnout někde ve stínu.

Dělám to takhle celou dobu co mám F2 a předtím jsem to dělal s R19 cabrio taky a naprosto v pohodě :wink:

Chemii použij jakoukoliv je to vcelku jedno :idea:
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster a zima

Příspěvek od MarcusV »

Kým som mával autá vonku, tak pravidlo ohľadom zimy bolo jediné - nenechať sneh roztopiť a následne zamrznúť na streche. Teda v momente, keď dosnežilo, vybehol som von s metličkou a autá ozametal od snehu dočista. Čo som čítal, tak pri zamrznutí sa poškodí štruktúra vlákien a strecha môže začať pretekať a predovšetkým, je to nenávratné.

Plachtu som skúšal na F2 prvý rok, ale bolo to zle, držalo to vlhkosť a o to viac som sa na jar napucoval. Inak žiadna špeciálna impregnácia.

Starostlivosť o strechu ako takú som robil vždy raz ročne, na jar, kedy som strechy vyčistil kefkou akou sa malým deťom umývajú hlavy (veľmi jemné vlákno) a následne ju po uschnutí naimpregnoval. Na čistenie aj impregnáciu som používal veci od Meguiars, veľká spokojnosť.

PS: Roadster je v zime ešte horší - máš v ňom väčšiu istotu ako vo F2 a o to menej si dávaš pozor :) Na snehu to lieta ako handra. Ale tak je to sranda :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Liborek »

Moje rada asi nikomu nepomůže.
Střechu jsem sice omyl, očistil a řádně naimpregnoval, ale ...
teď prcka v klidu šoupnu do teplé garáže,
radiátor dám na trojku a v zimě nechám tak max. nastříkat nově hliníky.
V zimě budu jezdit jiným autem a hotovo.
Tohle vozítko jsem si prostě koupil pro radost a na výlety.
Na zimu je mi to líto používat :D
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Roadster a zima

Příspěvek od JBC »

Včera! Včera jsem ho tam dal! Akorát že tam nemám radiátor. Roadsterova garáž je ale podzemní, takže nikdy nepromrzne. Na druhou stranu, někdy tam je trošku vyšší vlhkost - snad to vydejchá...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Winterwolf »

Aby Vám ty Cíťové nenastydli
Michal007
Příspěvky: 23
Registrován: pát 22 srp 2014, 21:00
Bydliště: Praha Strašnice, Chotilsko

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Michal007 »

Dnes mě přišla plachta na kabria, taková ta poloviční s hackama na blatniky😁 Jezdit s nim v zimě budu, když me bude ta hadrova střecha stvat, tak se juknu po hardtopu😁 nicméně děkuji vám za postřehy 😁
Fortwo 0,8 cdi, 2002
Roadster
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Winterwolf »

MarcusV píše: pát 24 lis 2017, 15:28 Kým som mával autá vonku, tak pravidlo ohľadom zimy bolo jediné - nenechať sneh roztopiť a následne zamrznúť na streche. Teda v momente, keď dosnežilo, vybehol som von s metličkou a autá ozametal od snehu dočista. Čo som čítal, tak pri zamrznutí sa poškodí štruktúra vlákien a strecha môže začať pretekať a predovšetkým, je to nenávratné.
A jak to řešíš když prší a pak to zmrzne :?:

To co píšeš je hloupost. Střecha to vydrží jen se nesmí začít skládat když je zmrzlá (suchá či mokrá) to jí opravdu nesvědčí....
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Roadster a zima

Příspěvek od DYK77 »

Vyřešeno. Garáž za cenu lepšího impregnačního spreje :lol:
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=partyst ... ejlevnejsi

Obrázek

Ohledně vytápění, nevytápění garáže jsem toho názoru, že lepší je nevytápěná a odvětraná, než vytápěná. Výjimkou je, pokud auto zazimuji čisté a dám jej do teplé garáže, tak je to jedno, ale asi bych se nesnažil garáž za každou cenu přetápět na pokojovou teplotu - zbytečný. Pokud auto v zimě užívám na chemicky ošetřených silnicích, tak každý °C na víc je akorát urychlení koroze.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster a zima

Příspěvek od MarcusV »

Winterwolf píše: pon 27 lis 2017, 16:44 A jak to řešíš když prší a pak to zmrzne :?:

To co píšeš je hloupost. Střecha to vydrží jen se nesmí začít skládat když je zmrzlá (suchá či mokrá) to jí opravdu nesvědčí....
Také sa mi našťastie nestalo, ak mrzlo, tak snežilo. A ako som spomínal, dnes už sa ma to netýka.

Jasné, je to blbosť, lebo veď fyzika pre toto neplatí, ak je látka nasiaknutá skrz na skrz vodou, tá zmrzne a zväčší objem, tak štruktúra látky ostane úplne rovnaká a bez zmeny... come on, všetky cabrio fóra a stránky si asi nerobia prdel.
Hej, od pohľadu ti strecha vydrží, dokonca sa ti ani opticky nezdá iná, len sa potom po dvoch troch sezónach čuduješ, prečo máš mokré koberce, hnije ti podlaha a odišli niektoré funkcie. Do toho auta tak či tak tečie ako do cedníku, tak načo mu pridávať?

Ak je strecha suchá, tak je úplne jedno koľko je stupňov (verím, že pre tú jej gumovú vrstvu existuje nejaká hraničná teplota, ale pri tej ti skôr bude robiť starosti invázia ľadových medveďov) keď ju skladáš. Jediné k čomu sa odkazujú aj priamo materiály k autu je vinylové okno na F2, ktoré sa pod 15 (či 10?) stupňov vie poškodiť. A ešte skladanie v rýchlosti, ale to je iná téma.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Winterwolf »

Hádat se s Tebou nebudu, mám své zkušenosti a těch se budu držet :wink: Není to moje první cabrio s plátěnou střechou a do žádného mi skrz střechu nikdy neteklo :idea:
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Winterwolf »

DYK77 píše: stř 29 lis 2017, 16:26 Vyřešeno. Garáž za cenu lepšího impregnačního spreje :lol:
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=partyst ... ejlevnejsi

Obrázek
Zkus si to postavit venku na silnici před barák :twisted: Pokud to někdo neukradne tak do půl hodiny jsou tam měšťáci a řeší se zábor silnice aby
z toho magistrát taky něco měl :mrgreen:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Roadster a zima

Příspěvek od DYK77 »

To byl tak trochu vtip. Ale něco podobného jsme tu už měli, byť tedy v létě :P

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Roadster a zima

Příspěvek od Winterwolf »

Je mi to jasné :wink:

Ideální na zimu jsou cabria typu Megane, SLK, 307 prostě s plechovou střechou popřípadě Fiat Barcheta měl gumovou "střechovnici". Ale jak jsem psal výše auta stojí na dešti,sněhu, mrazu x let ( Cvrčkovi je 16let) a do střechy neteče 8)
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Roadster a zima

Příspěvek od MarcusV »

Ale inak si si všimol, že v téme sa rieši Roadster, ktorý má strechu kúsok inú, že? Tam ju nenapneš ako na F2 ak sa ti po zime spraví "mačací chrbát".

Hádať sa nechcem a rešpektujem tvoje skúsenosti, ale sú k inému autu. F2 nerieši tak často zatekanie, Roadster obrúsenie ozubených koliesok na motorčekoch - proste, majú svoje špecifiká aj keď sú obe od Webasta.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Odpovědět