Dodatečná montáž vyhřívaných zrcátek

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Speedman
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14 črc 2016, 14:49
Bydliště: Klatovy

Dodatečná montáž vyhřívaných zrcátek

Příspěvek od Speedman »

Dobrý den.
Chci se zeptat, jestli je možná výměna skel zrcátek u manuálně ovládaných za skla vyhřívaná.A dodělat samozřejmě k nim vyhřívání , které se spouští s vyhříváním zadního okna. Dělal jste si to někdo už ? Skla bych mohl koupit nová , ale jak je řešen přívod elektriky do zrcátek. Někde jsem četl , že by měli být připraveny kabely až do dveří. A také budou mi pasovat ty skla na ty staré držáky? Já jsem nesehnal nikde pořádnou fotku jak to vypadá u elektricky ovládaných zrcátek , která mají vyhřívaná skla. A jak to je u ručně ovládaných zrcátek , která je nemají. Prostě u jiných aut jsem to už dělal,ale tenhle prcek je samá záhada a nikde není pořádná dokumentace.
SMART- MC 01 , 0,7L , 37 kW Benzín , r.v. 2003
bibikuba
Příspěvky: 32
Registrován: sob 18 bře 2017, 19:27
Bydliště: Kousek od Kladna.

Re: Dodatečná montáž vyhřívaných zrcátek

Příspěvek od bibikuba »

jjj,je to jak píšeš...
Elektrika je dotažená do zásuvek pod blatnikama,Pokud chceš nainstalovat elektrická zrcátka s výhřevem tak se vymění jen svazky od zástrčky pod blatnikem do dveří a všechno funguje...Vše se dá pořídit na Ebay z nějaké rozebíračky,je to ale drahý..Pokud chceš jen výhřev tak bys musel natáhnout kabel od zástrčky pod blatnikem a vyměnit skla,potom bude fungovat výhřev při výhřevu zadního okna..
Mám origo vyhřívaný a el.ovládaný zrcátka+torzo mechanického,tak se můžu podívat jestli mají stejný úchyty,nebude ale snadný sehnat vyhřívaný skla,nevím jestli je v náhradě dělají :) můžu ti klidně zjistit který piny pod blatnikama musíš do zrcátek na výhřev dotáhnout,pokud to ale rozebereš tak rozpojíš zástrčku pod blatnikama a pustíš výhřev,živej bude napájení a kostru pořešíš v zrcátku :D v zástrčce pod blatnikem je to myslím černej drát...
Cabrio 450 0,7 2006
bibikuba
Příspěvky: 32
Registrován: sob 18 bře 2017, 19:27
Bydliště: Kousek od Kladna.

Re: Dodatečná montáž vyhřívaných zrcátek

Příspěvek od bibikuba »

myslím černej drát jako napájení výhřevu a kostra hnědý...
Cabrio 450 0,7 2006
Speedman
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14 črc 2016, 14:49
Bydliště: Klatovy

Re: Dodatečná montáž vyhřívaných zrcátek

Příspěvek od Speedman »

Díky za tvojí radu. Náhradní skla se dají sehnat nová a na ostatní jsi mi dal už návod jak postupovat. *1* Manželka bude ráda,protože v mrazech ty zrcátka bez výhřevu je peklo.
SMART- MC 01 , 0,7L , 37 kW Benzín , r.v. 2003
Odpovědět