Zablokovaná spínací skříňka, r.v. 2004, benzín 0,7L

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Standa50320
Příspěvky: 2
Registrován: pon 08 dub 2019, 09:45

Zablokovaná spínací skříňka, r.v. 2004, benzín 0,7L

Příspěvek od Standa50320 »

Ahoj,

sice máme doma smarta již rok, ale tady na fóru jsem nováček, zatím jsem nemusel řešit vážnější problém až dnes. Postupně si do profilu doplním info o autě, atd. Aktuálně ale řeším problém se spínací skříňkou. Manželka v pátek přijela z práce a auto odstavila jako vždy. Dnes ráno když chtěla odjet, tak nešlo otočit klíčem ve spínačce, připadalo mi to jako mechanicky zablokované, auto mělo zařazen neutrál, šlo to potlačit, takže kvalt zablokovaný nebyl. Už jsem zjistil, že pokud se po příjezdu nevyřadí kvalt, se nedá klíč otočit na 0 a vytáhnout. Takže je tam asi nějaké jištění a nevím, jestli se to v tomto případě neudělalo naopak a klíčkem se nedá otočit při pokusu o start. Nebo je to jištěné elektricky? Každopádně jsem několikrát zamkl - odemkl a nic. Tak jsem zkusil změřit baterku zátěžákem jestli není kaput, přestože odemykání a vnitřní ovětlení šlo. A po tom proměření baterky se to odblokovalo a šlo klíčem otočit. Takže to bude asi někde v elektrice. Procházel jsem vlákna v sekci elektroinstalece, ale na tento problém jsem nenarazil. Tak pokud se to již řešilo a přešel jsem to tak se omlouvám. Díky
ForTwo 0,7 benzín, 2004
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zablokovaná spínací skříňka, r.v. 2004, benzín 0,7L

Příspěvek od JBC »

Je to naprosto mechanické, s elektrikou to nemá vůbec nic společného - ve spínací skříňce je kus ocelového plechu, který se pohybuje společně s šaltpákou. Plech se pohybuje okolo klíčku a páka svojí polohou omezuje jeho pohyb. Klíček jde otočit do levé krajní polohy pouze v případě, že je páka na pravé straně, když je páka na pravé straně vzadu, tak ji i zablokuje.
Jak to uvnitř vypadá si můžeš prohlédnout tady: https://www.evilution.co.uk/index.php?m ... s&mod=1282
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Zablokovaná spínací skříňka, r.v. 2004, benzín 0,7L

Příspěvek od Winterwolf »

Jak psal Petr je to mechanické a s největší pravděpodobností se to uvolnilo když jsi vyndaval ten polystyren u baterky a drbnul do toho. Dokud ti to funguje tak doporučuji rozebrat a promáznout ten trn.
Obrázek
Standa50320
Příspěvky: 2
Registrován: pon 08 dub 2019, 09:45

Re: Zablokovaná spínací skříňka, r.v. 2004, benzín 0,7L

Příspěvek od Standa50320 »

Díky za rady i fotky a navedení na web, kde se dá najít spousty informací. Jak bude trochu času, tak se to pokusím rozdělat a promáznout. Naštěstí s tím manželka jezdí na vzdálenost tak do 10 km od domu, kdyby se jí to někde opakovalo tak se domů dostane MHD. Díky
ForTwo 0,7 benzín, 2004
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zablokovaná spínací skříňka, r.v. 2004, benzín 0,7L

Příspěvek od JBC »

V originále na odšroubování spínací skříňky potřebuješ "pěticípé" Torxy! Nebo sikovky. Tak si tam potom dej nějaké normálnější šrouby.

Jo a - nestyď se a napiš nám, s kama si! Stačí přibližně.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět