Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Vita
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22 zář 2019, 21:48

Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Příspěvek od Vita »

Zdravim,potřebuju poradit vlastním smartiku 450 se sám a nejdou mi blinkry řídící jednotka je prý podle firmy ECU servis v pořádku poradil by my někdo co s tím já už fakt nevim
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Příspěvek od Winterwolf »

Co packa pod volantem :?:
Vita
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22 zář 2019, 21:48

Re: Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Příspěvek od Vita »

Zkoušel jsem kabeláž páčka pod volantem by měla propojit minus pól do sám a to je v pořádku ,ale nevím jak to je se spínací skříňkou klickem taky dává impuls v poloze 2 ale jak zjistím příměřím tohle to nevim
Vita
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22 zář 2019, 21:48

Re: Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Příspěvek od Vita »

Jinak začalo to svítící kontrolkou ruční brzdy svítila i když nebyla zatažená střídala se s blinkrama jednou šlo to podruhé ono pak nešlo ani jedno nakonec kontrolka zhasla a je v pořádku ,ale blinkry si už ani nebliknou
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Příspěvek od JBC »

Podle nadpisu - když se zmáčkne tlačítko výstražných blinkrů na "trojúhelníku", tak blinkry normálně fungujou?

Stejně bych to viděl na poruchu SAM (pokud náhodou nejsou shořelý všechny žárovky). Měl jsi SAM rozdělanou? Nebyla v ní náhodou voda? Nejsou tam uschlé zbytky? Něco jako "vodní kámen"? Nejsou uvnitř v SAMce studeňáky? Bývá jich tam milion, dá to práci to všechno prohřát.

Nemáš špatně nasazenej konektor N11-9?

Já vím, mě se to kecá. Ale "přerušovač" blinkrů je součástí SAM, tak bych hledal tam.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Vita
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22 zář 2019, 21:48

Re: Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Příspěvek od Vita »

Je to oříšek ,výstražne ,,trojúhelník blika normálně všechno funguje jak má světla brzdové klima všechno fachci Voda v SAMce byla firma ECU servis si za opravu naúčtoval 7500;-kc na reklamaci reagovala tim,že vyzkoušela SAMku v jiném smartiku a blinkry blikaly .Kabeláž jsem od SAMky prosvítají bez SAM blinkry svitily.od páčky k SAMce je kabeláž taky v poho ,ale kabeláž k pacce tam bude nejspíš zakopaný pes.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nefunkční blinkry,trojúhelník blika

Příspěvek od JBC »

Koukám, že jsi se ve výzkumu dopracoval mnohem dál, než většina z nás.

Hele, myslím, že se vyplatí podívat se, kde je nejnižší roh SAM a tam provrtat kryt, aby případně zateklá voda mohla co nejrychleji vytéct.
Pokud jsi měl vodu v SAMce ve Fortůčku, znamená to, že Ti tam zateklo předním oknem.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět