Před nákupem

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

vapol píše: sob 05 srp 2023, 11:15 Koukám, že tady už to moc "nežije" a tak aspoň sosám informace co jsou tu uložené.
Ano, když přijdeš na náš Facebook, žije to tam přece jen víc. Tam si Tvůj příspěvek přečte v průměru nějakých 400 lidí. A rady Ti poskytneme i tam.
Na druhou stranu, jsme rádi za každého človíčka, který napíše nějaký příspěvek tady, protože tím pomáhá tento web udržet při životě. Tady - to je pro nás kus našeho života, tradice nejstaršího smartího klubu v CZ, který rozhodně nenecháme zaniknout - dokud já nebo Lukáš budeme živi.

Tady to má jednu ZÁSADNÍ VÝHODU - informace tady nemaže nějaká přiblblá umělá inteligence a ten web nám nemůže zablokovat nějaký zahraniční přisluhovač se zdůvodněním, že jsme porušili "pravidla komunity". Je to naše, nikdo nemůže rozhodovat za nás a za těch pár stovek ročně (doména a hosting) nám to stojí. Sem se budeš moci vrátit i za 10 let, což na FB vůbec není jisté.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

Ahojte,
prosim vas potrebuji druhe auto - pro jezdeni kolem komina - max 60km / prac. den, spise 40km/prac. den.. Ted jezdim se Superbem ktery mi stihli u nakupaku patricne oznacit. Vzdy se mi SMART libil, tak sand nadesla chvile pro SMARTA. Nasel jsem par inzeratu tak bych chtel poprosit o review. Je mi jedno jestli benzin / nafta. Jsem kutil co to si dokazu udelat sam Superb je nove auto tam neni co delat a jiz mi to i chybi :-) neco kutit v aute.

Prvni - benzin 0.6 - co se mi libi jsou vyhrivane sedadla:
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 946129933/

Druhy - benzin 0.6
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 461682864/

Treti - nafta - bez klicu
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 945082270/
Klic
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 077292012/

Ctvrty - nafta
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 289094642/

Paty - elektro - elektru se nebranim ale cena je jinde a jeste s poruchou. tak nevim. Neco o te poruse jsem si nastudoval nemuselo by to byt zasadni.
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 487841601/

Sesty
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 457393413/


Jsem z Koprivnice tak jsem uvedl inzeraty nejak v okruhu i kdyz ne uplne. Moc jich tady neni.

Dekuji ze nejake komenty a podnety ... Pavel.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

První - Pokud vyloženě nepreferuješ cabrio, tak bych na cabrio ani nekoukal, protože je to o starost navíc.

Druhý - pán ani neví, co prodává. Pokud je to 2007, tak to nemůže být 0,6. Vypadá hezky, ale GO motoru už nejspíš klepe na dveře - dost Němců ho prodává ve chvíli, kdy začíná brát olej, ale pořád dobře jede - aby tu GO za 10 tkm musel udělat někdo jiný. Kdyby byl úplně bez koroze, tak třeba já, milovník starých pořádků, bych ho koupil, i za cenu předpokládaných výdajů.

Třetí - opravdu zajímavá cena, ale bez klíčů je úplně na hov..by. Ani to auto neodemknete. Když už se dostanete dovnitř, tak ani když s Tebou pojede někdo s diagnostikou, tak to ani nenastartujete, protože na to, aby do auta nahrál nové klíče, potřebuje otočit spínací skříňkou tj. mít alespoň planžetu původního klíče. Bez toho bys musel nejdřív vyměnit (alespoň rozebrat) spínací skříň ... Pokud pán zlevní na 8.000,- Kč, tak bych do toho asi šel.

Klíč - předražený, z Číny máš za 200 až 300.

Čtvrtý - není to nafta, píše že palivo BA - benzín automobilový, lže o spotřebě, ale asi nejzajímavější nabídka

Elektro - pokud se neorientuji v poruchách elektrických aut, auto s poruchou bych v životě nekoupil.

Šestý - pokud má motor po GO a lze to doložit, klidně bych ho koupil. Pokud nemá GO, tak ať si tu nesmyslnou cenu nabouchá do hlavy.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Tak a já Petra jen doplním.

1. - zadní okno na střeše je prasklé takže pokud nejsi opravdu šikovný a nebo neznáš někoho kdo to umí levněji 10000,- za zadní díl střechy. Cele to cabrio je poskládané z různých barev tak sladit to také nebude nejlevnější.

2. Asi nejlepší varianta je to už motor 0,7 , má diagnostikou zásuvku vlevo v kastliku. Takže už má vychytané spousty much. Motor ti vydrží ještě cca 50 000km když budeš dělat pravidelný servis a chovatele k tomu. Vyhřívané sedačky se daji dodělat za cca 3000,- :-)

3. Když seženeš spinačku, Star diagnostiku a někoho kdo to přehodí na místě tak asi OK. Ale víc jak 10 000,- bych za to nedal.

4. Tady fakt nevím co k tomu píše nafta, palivo uvádí benzin a jeďte se v autě kourilo takže za mě ne.

5. Kolik máš volného času a peněz :mrgreen:

6. Cena je mimo asi o 50%
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

Ahojte,
fakt neni nic lepsiho nez se zeptat odborniku.

Dekuji za podnety.

Cabrio nevyzaduji - neberu ;-).

Zeptam se Winterwolfa - jak poznas z fotek ze se v aute kourilo? To me nenapadlo ale i kdyby bylo zlate a bylo po kurakovi tak ho nechci. Ja jsem fotky prosel x krat ale nevidim nejakou indicii koureni - rad se priucim.

Jeste dotaz k 2. to ze ma v kasliku diagnostickou zasuvku - to je signal ze jiz je po GO anebo je tam pokazde? Na jinych inzeratech, ktere maji foto z podobneho uhlu ji tam nevidim. Nebo 0.7 ma automaticky zasuvku - rozpoznavaci znak?

Diky moc za pomoc. Pavel.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Foto 8 propalená sedačka, foto 9 vpravo od volantu cigára

Když je zasuvka u volantu tak se jedná o facelift. Takže motory 0,7 benzin, jiná jednotka, jiná světla u coupe atp a taky to auto bude 2006 a mladší
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Promiň, Lukáši, SAM je od 2004, lámalo se to někdy v průběhu roku 2003.
S tím kouřením - jsi DOBREJ detektiv!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

No já na čísla nikdy nebyl :-)

A u prvního Smarta jsem měl propalenou sedačku od předchozího majitele a fakt mě to štvalo tak to vidím na první dobrou.
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 191
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Tak to se kluci musím přidat k vám,Obrázek protože já jsem odnaučený kuřák, který je snad nejprotivnější a nejnepříjemnější bojovník proti kuřákům! Kuřáci to jsou slaboši a závisláci! Obrázek Tak, a teď jsem si asi popudil hodně členů proti sobě, ale já to přežiji! Už s nimi bojuji přes 40 let...
A kdybych s tím tehdá nepřestal, tak už bych vám tu kuřáci, toto nemusel psát... Obrázek Chápete?!
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Tak já si doutník zapálím když mám chuť, ale v autě za volantem si to nevychutnám.

Ale posadit mě někdo do větší pohodlné limuzíny dozadu že jedeme do Itálie na pizzu tak si tam s radostí zapálím a i trochu toho alkoholu bych si dal (-:*:-)
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 191
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Před nákupem

Příspěvek od Mila198 »

Myslím, že není vhodné zasviňovat toto fórum diskuzí o kouření, to si necháme na jindy...
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

Ahojte,
byl jsem se podivat na 4. Neni v Brne ale 15km ode me. Winterwolf mel pravdu. Interier navonany ... nekolik der na sedadlech - jiz se je snazil nekdo zasit ... . Pani tvrdila ze je po jeji mamce ale myslim ze to auto ma jinou historii, urcite je z Italie pod kobercem v kufru byli min 2 nalepky zo servisu -olej v ITA, posledni jizv CR. Auticko bylo asi puvodne sede - stribnre ta barva co je nanem ted asi neni original, pry je ale kdyz jsem videl jak to bylo spatne zamaskovane pri lakovani - urcite ne. I casti karoseire v interieru byli stribrne. Plus vicko na krytke vstupu do nadrze pridratkovane ... na levem blantiku evidentne tmel po lakem. Kola zapryskane cernou foiliovou barvou. Motorove mi prislo OK v celku tahlo z plynem, drzalo volnobeh, trochu sycel vyfuk ale kdyz jsem ho zacpal tak nic asi to je normalni zvuk. Ale zeptam se ke klime - kdyz jsem pustil klimu tak ona jakoby sepla chvili chladila pak vypla a zase teply vzduch a frut dookola. Taky po nastartovani blikali jakoby klice vdle N-ka na budiku a pry jiz byla menena ridici jednotka ale svitila kontrolka ridici jendotky - ten jakoby vrtulnik. Interier tak hnusne spinavy ja vim ze ne kazdy ma v aute jako ja - snad cisteji nez v obyvaku ale toto byl hnus. Chybelo plato v zadu nefungovala roleta na streche. Nejak velkou rez jsem nevidel jenom pres zadni kolo bylo videt nejaky dil ktery byl hodne rezavy. Co me jeste zarazilo ze to skoro vubec nebrzdilo. Kotouce pry byli menene ale auticko stalo jiz nejaky patek venku tak byli lehce rezle ale musel jsem teda dost slapnout na brzdu aby to zastavilo. Je to normal pro Smarty? Kdyz jsem pred asi 12 roky jel par krat v SMARTiku tak mi neprislo ze by tak hrozne brzdil. Mozna za 30 tisic bych ho vzal a vymenil alespon sedacky + totalne vycistil interier. Kazdopadne na zivo hodne zanedbane auticko. Budu ale koukat jeste dal. Jiz jsem kontaktoval pana z Ostravy ktery prodava ND na SMARTy a budu mit s nim schuzku ohledne mozneho auticka. Asi je lepsi se bavit s nekym kto SMARTum rozumi nez takhle kupovat od nekoho kto asi ani nevi odkud to auto je. Odpovedel jsem jeste na ten inzerat s el. zatim nic, ani ten ze stracenym klicem nic.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Před nákupem

Příspěvek od Winterwolf »

Klima bude asi mít málo náplně a nebo uchází
Klíče jsou “hlášení” že je třeba servis

Narovinu na to auto někdo strašně kašlal a kdyby jsi si ho chtěl vymazlit tak se nedoplatíš!
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Re: Před nákupem

Příspěvek od HOST1 »

Ahojte, mam jeste hypoteticke otazky k Smartikom. Kdyz je auticko bez klimy lze dodelat klimu? Asi to nebude levne ze? A je to vubec realne? Druha podobna otazka kdyz chybi el. okna lze je dodelat? Stahovacky se prodavaji ale netusim jestli jsou dvere nachystany?
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Před nákupem

Příspěvek od JBC »

Ptáme se na jaké auto? 450 nebo 451? Všechny 450 mají elektrické stahování oken, neexistuje auto se švihadlama. 451 mají obě možnosti, ale dodělávat to je celkem nereálné. Musely by se koupit mechanismy oken, natáhnout elektroinstalace, udělat ovládací tlačítka, vyměnit tapecírunk na dveřích ...

Známe jednoho člověka, který si do 450 klimu dodělával, určitě by uměl poradit (tady vystupuje pod nickem Jindřich). Ale - je potřeba domluvit se na vrakovišti, že si to člověk přijede vymontovat. Je to po kokot práce, protože se musí vymontovat kompresor přimontovaný na motoru, potrubí od motoru až dopředu (pod autem), vpředu "chladič" (kondenzátor) klimy, celé těleso topení z kabiny, protože v něm je umístěn výparník, zase nějaké dráty, smontovat, zapojit. O takové práci se dá uvažovat jen v případě, že by člověk koupil starého smartíku na celkovou generálku, i s odstrojením a lakováním kastle. Já osobně bych do toho nikdy nešel.

Máš lepší chvíli počkat, až se v inzerci objeví auto, jaké si přeješ. A mnohem víc aut najdeš v Německu, na www.mobile.de nebo www.autoscout24.de
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Odpovědět