Nová smártí nemoc?

Odpovědět
Sweder
Příspěvky: 41
Registrován: úte 31 črc 2018, 07:22
Bydliště: Žatec

Nová smártí nemoc?

Příspěvek od Sweder »

U starého Smarta jsem byl zvyklý na ledacos, proto mě tahle nová nemoc nepřekvapuje, ale zatím neúspěšně léčím. Takže pokud se teplota jako nyní dostane pod -5 něco od předku mi tam mlátí a to jako fest. Po různých testech a zkouškách jsem vyloučil čepy, tlumiče a jejich uložení, pružiny, brzdy. Objevil jsem pouze vůli na axiálním táhle řízení a prasklý silenblok motoru. ( Na jaře udělám) ovšem důvod bouchání neznám. Zvuk těžko popsatelný, nejde do volantu ale ozývá se po celém autě. Jakmile se oteplí nad -5 nastává opět absolutní klid a ticho?! Začínám podezřívat uchycení nějakých plastů, které by vlivem mrazu vytvrdly tak, že pak takhle mlátí. Máte někdo stejnou zkušenost? Řešil jste to už někdo. Děkuji
450 0.8 cdi 30kw r.v. 2001,
nově
451 1.0 MHD 52 kw r.v. 2012
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 259
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Nová smártí nemoc?

Příspěvek od Pazour66 »

Když přituhne, tak Pinďa chrastí jak kostlivec, jedno klepání bylo od přezky na pásu - odstraněno - ale vrže furt 😁
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
suchar13
Příspěvky: 5
Registrován: pon 27 čer 2016, 08:29
Bydliště: Plzensko-Tachovsko

Re: Nová smártí nemoc?

Příspěvek od suchar13 »

Sweder píše: stř 10 led 2024, 17:49 U starého Smarta jsem byl zvyklý na ledacos, proto mě tahle nová nemoc nepřekvapuje, ale zatím neúspěšně léčím. Takže pokud se teplota jako nyní dostane pod -5 něco od předku mi tam mlátí a to jako fest. Po různých testech a zkouškách jsem vyloučil čepy, tlumiče a jejich uložení, pružiny, brzdy. Objevil jsem pouze vůli na axiálním táhle řízení a prasklý silenblok motoru. ( Na jaře udělám) ovšem důvod bouchání neznám. Zvuk těžko popsatelný, nejde do volantu ale ozývá se po celém autě. Jakmile se oteplí nad -5 nastává opět absolutní klid a ticho?! Začínám podezřívat uchycení nějakých plastů, které by vlivem mrazu vytvrdly tak, že pak takhle mlátí. Máte někdo stejnou zkušenost? Řešil jste to už někdo. Děkuji
Ahoj , u mého Smarta to začalo po výměně gum stabilizátorů.Namazal jsem je a když je zima, tak to stejne vrže az skřípe.
Smart fortwo 0.8 cdi 2002 prodán
Smart fortwo 451 0.8cdi 2010 současnost
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 259
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Nová smártí nemoc?

Příspěvek od Pazour66 »

Ty mě taky vloni měnili, když to je natěsno a guma ztuhne, tak asi vrže😉
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Sweder
Příspěvky: 41
Registrován: úte 31 črc 2018, 07:22
Bydliště: Žatec

Re: Nová smártí nemoc?

Příspěvek od Sweder »

Nevrže nic, ale opravdu mlátí.. protože jsme v plusových teplotách teď nemám šanci to najít.. jestli na to jednou přijdu napíšu
450 0.8 cdi 30kw r.v. 2001,
nově
451 1.0 MHD 52 kw r.v. 2012
Odpovědět