Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Ano pročetl jsem to, ale jak to mám rozdělat když mi nejdou otevřít dveře. To je trochu problém...
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Zkoušel jsem ty dveře otevřít jak zvenku tak zevnitř současně, ale nic. Ani se nehnou. Akorát když otevírám "jakoby" zevnitř tak je slyšet a i cítit ťukání v zámku ve dveřích.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od JBC »

Jestli se třeba nerozbilo servo zamykání. Cvaká?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Ano zamykat dálkou normálně jde. Cvaká..
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Druzeta »

Venkovní plast jde odehnout a dostat se k zámku i při zavřených dveřích, jde to ale blbě a chce to dělat v teple jinak praskne ten venkovní plast.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Dobrá rada, ale při mojí smůle by mi na tutovku rupnul.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od JBC »

Možná bych si to měl také nastudovat, abych byl chytřejší, až se mi to stane ... Asi jediné řešení je rozhodit druhé dveře a nastudovat, kterou škvírou by se tam dal strčit nějaký drát nebo něco takového.
A pokud bude všude strašně těsno, tak nezapomínej, že jsou místa, kudy neproleze drát ø 3 mm, ale klidně tam proleze pásek plechu, sice třeba jen 0,8 mm silného, zato třeba 3 cm širokého.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Potřeboval bych na to nějaký fígl. Poraďte prosím....jsou tam jako zalepený. Motorek cvaká, zamyká na obou dveřích.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od DYK77 »

Mě ten nápad od JBC s nastudováním druhých dveří přijde jako dobré řešení.
Při staženém okénku jde sundat těsnící guma. Sice jsem to měl rozebrané, ale už si nepamatuji zda by se po jejím sejmutí dal horem prostrčit např. drát a pomoci si s otevřením zámku.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Když bych zevnitř odšrouboval madlo a sundal capecák(jestli to jde), dostal bych se k nějakému tomu lanku?
Musí to tam mít nějaký význam..
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od mugwai59 »

Co palubni napeti (baterka), merils ?
Jedny dvere muzou jit na slabou baterku, druhy uz nemuseji, predpokladam ze startujes a vsecko s elektrikou jinak v pohode ?
Ale urcite bych (pokud je napeti ok) shodil tapecir z tech funkcnich dveri a kopiroval bych ocima co to ma delat, to je TOP zpusob jak to odhalit, vylucovaci metodou.
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Nevím to jistě, ale napětí bude asi ok. Je tam nová baterka, auto startuje a zámky cvakají při odemykání a zamykání. Měl jsem ucho na klice. Koupím torxy a pustím se do toho.
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od linkin1 »

Tady je na h..no, že ty dveře neotevřu, pak bych si je pěkně rozhodil, ale takhle když se nedostanu ke šroubkům...?
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Winterwolf »

A co sehnat z vrakoviste stejny vnitrni tapec a ten co tam mas ted proste rozrezat?
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od JBC »

Vnitřní tapec (čalouněná část) určitě jde rozdělat bez poničení. Sundá se madlo - 2 šroubky. Sundá se kapsa - 4 šroubky. Pak se přední dolní roh povytáhne směrem do kabiny a celý plato se táhne dopředu a dolů. Otázka je, jestli tudy povede cesta k zámku, protože ten je hlavně z venkovní strany, až za rámem dveří, pod klikou dole. Viz. fotka č. 2 v tomhle odkazu: http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... r-run.html

O minutu později:

Ne, vnitřkem cesta nevede. Na Evilution je návod, jak se tam dostat.

Na návrh Winterwolfa smazáno. Chybějící text je v SZ.

Dej si auto do tepla, rozhoď si druhé dveře a na těch si to nastuduj. Určitě půjde vyrobit přesně tvarovaný nástroj (třeba drát), který se tam vejde lépe, než prst.
Je to tenhle odkaz: http://www.evilution.co.uk/index.php?menu=info&mod=1032

Bohužel, aby sis to mohl zobrazit, musíš být registrovaný, což znamená zaplatit ₤ 10. Ale jsem přesvědčený, že se to vyplatí, já osobně ten web potřebuji nutně několikrát do roka.
Naposledy upravil(a) JBC dne pát 20 bře 2015, 12:00, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět