Palivový filtr

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak podle odezvy už všichni asi měnili palivový filtr u benzínu :lol:

No nic, dal jsem se do toho a mám to vyměněný. To co jsem fotil tady viz výše je uhlíkový filtr, ten nebrat.
Palivový filtr je u Smartu stejný jako má asi většina aut. Sejmutí hadic je klasika, stačí sponku stisknout prsty na správném místě.
Ačkoliv jsem kupoval filtr pro Smartidlo, trochu se od původního lišil tvarem pláště na výstupní straně. Ne že by tam nešel, ale lépe by seděl v držáku, kdyby byl zcela rovný. viz obrázek č.1 originální filtr

Obrázek

Na http://www.fq101.co.uk/roadiefuelfilter1.asp použili tvarem pláště stejný filtr co já, já však koupil FRAM za 330,-Kč
Zachytil jsem jen pár detailů z výměny, protože na stránce http://www.fq101.co.uk/roadiefuelfilter1.asp je to zdokumentované celkem pěkně.
V zásadě se musí sundat zadní levé kolo, sundá se plastový podběh, který drží třemi matkami a třemi hmoždinkami jenž se uvolní úplným zatlačením středního kolíku a pak se vyjmou. Vše jde lehce.

Pak už je filtr vidět.

Obrázek

Odpojí se spodní hadička a filtr se vysune z držáku směrem dolů

Obrázek

Pak se odpojí horní hadice a opačným způsobem se připojí nový filtr ( horní část filtru je vstup - IN )

Obrázek

Obrázek

Pokud budete zachytávat z filtru palivo do nějaké nádoby, uvidíte špínu která se zadržela na vstupu

Obrázek

Jelikož je filtr v držáku jen nacvaknutý, zajistil jsem ho pro jistotu ještě stahovací páskou Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

mne to menili na pravidelnych garanckach... cize menit by sa to malo :-D ak si dobre pamatam vzdy pri velkom servise, tj. kazdych 20.000 km. v serviske to urcite bude napisane. Ostatne ak si tam dal iny filter, problem by nemal byt, kedze to len filtruje prechadzajuci benzin od necistot. Objem by mal zhruba sediet, to si podla obrazku dodrzal.
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Je vybraný dle katalogu. Velikost sedí , navíc FRAM je kvalita. nebojím se, že by to nefiltrovalo :wink:
Měnil jsem teď po 30.000 poprvé
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

prekvapujete, co vsecko se na aute da vymenit. ja sem vzdy menil jen olej a brzdove desticky. jinak dolival benzin (ted naftu) a auto jezdilo. dokud to jezdi, tak mam i obavu do neceho sahat :roll:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Já mám zase obavu, když nevím na čem jsem :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

DYK77 píše:Já mám zase obavu, když nevím na čem jsem :wink:
hej a 100 tisic km, ti to nebude filtrovat ako ma... a uz ides menit somariny ako vstrekovace, cerpadlo a pod :-D
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Pokud se to projeví na plynulosti jízdy nebo spotřebě, tak jo 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
marab
Příspěvky: 98
Registrován: pon 28 zář 2009, 20:22
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marab »

Tak jsem dneska mi dneska kamarád dělal servisní výměny na 30tis km, ale nepodařilo se nám sundat palivový filtr. Je na to nějaký fígl? Nešly nám sundat ty spojky na hadici, co vedou do filtru. Měl jsem obavu o to, že to praskne, tak jsme se na to radši vykašlali....
Roadster Brabus 74kW
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

xlukas.cz píše:prekvapujete, co vsecko se na aute da vymenit. ja sem vzdy menil jen olej a brzdove desticky. jinak dolival benzin (ted naftu) a auto jezdilo. dokud to jezdi, tak mam i obavu do neceho sahat :roll:

Bodej : ve F2 ( cdi ) jsme ho měnili jen jednou a to je let na zpět, dobrej 100 000 ujel na ten co tam je a vrčí si a vrčí a vrčí ... u FF se fitlr pokud tam je neměnil nikdy ( tam se měnila jen půlka motoru , takže má na pár let vybráno dopředu) a u Roadstera - já ne, nevím jak původní majitel, ale já ne ..... A podléhat panice vyhlášené DYKem nebudu .. :-) Jezděj, vrněj jsou happy všichni tři. ( no dnes byl měněnej olej na cdi a Vladimír Remek se mě zhodu okolností ptal jestli jsme někdy menil palivový filtr.. tak jsem přiznal že jen jednou a pak se zeptal na pilový ... a ten pozor , ten jsem neměnil nikdy a klima je OK. Aláh mi asi přeje.
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

menit se to ma, az natankujes nekde nejakou sracku benzin poznas to co je to zac nemenit

na par autech jsem to poznal ne mych ale pzoznal
nejak to nejelo hlasilo to chyby vstriku tak majitel koupil aditivum do paliva na cisteni trysek to rozezralo filtr a ten se postaral o zkazu
druhy nelil aditivum ale ten filtr jak byl zaneseny tak se tlakem cerpadla poskodil a vysledek stejny moc penez

jinak k pylovemu filtru neni recno ze pokud je u smarta klima je tam i flitr
ten byl za priplatek :)
Naposledy upravil(a) Dawe dne sob 14 lis 2009, 22:26, celkem upraveno 1 x.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

papírově mám mít ....., jenže kdo by pořád rozebíral přední masku a dávat to tam horem je konina... :-) .... tankuji jen Carrea 100 nebo W power racing do Roadstera, a stejně tak naftu W power nebo Carrera a do FF aspon Wpower... zatím nic za ta léta .. šlapou chlapci..
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

tak to mas stesti ze ti to slape ja to od te doby menim pravidelne


a ten filtr kabinovy taky mne to ceka ale moc se mi do toho nechce
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

S tím pylovým filtrem, no nevím nevím, tuhle jsem jeho dobu protáhl a v autě celkem smrad a nepomohlo ani prostříknutí klimošky... Nemluvě o jemném prachu který teď taky pouštěl. Jinak palivovej mám vyměněnej, ale trochu z jiného důvodů o kterém by pan Remek mohl psát román :lol:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
marab
Příspěvky: 98
Registrován: pon 28 zář 2009, 20:22
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marab »

Pánové co řešíte, ten palivový filtr stojí 350Kč...při ceně ostatních filtrů, svíček a oleje je to myslím celkem zanedbatelná částka. Je jasný že asi není životně důležité ho měnit po 30tis km jak předepisuje výrobce, ale nechat ho tam 100tis km a víc je celkem prasárna. Filtr pak tím jak je přicpaný bordelem, má větší odpor čerpadlu a to může dřív odejít do věčných loviš. Sice se mi tahle závada stala u VW, ale mám prostě tuhle zkušenost. Takže při výměně věcí za 2-3tis Kč ten palivák, klidně přihodím.

P.S.:leží mi stále na stole, protože se mi ho včera nepodařilo sundat z hadic :lol:
Roadster Brabus 74kW
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

na tych koncovkach je taky myslim ze modry obdlznik (cca 2x5mm) ktory treba zatlacit dovnutra a koncovku vytiahnut, je to jednoduche len treba vediet ako na to, tiez som sa s tym prvy krat trapil :lol:
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Odpovědět