Intercoler

Řešení problémů s motorem
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Intercoler

Příspěvek od Jirka P »

houska píše:M? ani ne?ekl a? si to srovn?m jen n?co prohodil o hovadech nebo tak n?co.STK Motol nem? chybu.
Jo, o hovadech jsem n?co brumlal v?era kdy? jsem dotahoval spojku na hadici od mezichladi?e u motoru :lol:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Mysl?? u intercoleru ? Kua taky to budu muset teda omrknout
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

P?esn? tu, doporu?uju ob?as zkontrolovat, j? jsem se podivoval, ?e mi to ?ere p?l litru oleje na p?t tis?c, tak jsem to te? pozoroval a vypozoroval kudyma mi ut?k?. Ono to toti? nebylo moc patrn?, olej skap?val po hadici p??mo na ?ebra chladi?e a odpa?oval se, tak?e mi to nenech?valo skvrnu pod autem. :lol:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

V servisn? kn??ce je, ?e se tam m? m?nit ob?as n?jak? t?sn?n?. Je to tak akutn? ? No ale jestli je tam jen obj?mka, kter? se d? dot?hnout Tak asi ne. Jenom m? teda je?t? zaj?m?, jak net?snost na intercoleru souvis? se spot?ebou oleje ???
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

To je chladi? oleje, co b?h? do turba, ne? Ka?dop?dn? olej tam je, teda byl.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Obrázek

Tady ten olej tekl... :cry:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Jo tak to je chladi? vzduchu, ale pr? se tam ten olej m??e dostat, hlavn? p?i vy???ch ot??k?ch.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Jiri Janacek

Příspěvek od Jiri Janacek »

Taky mi to tam ?as od ?asu foukne olej ale v?dycky kdy? m? popad amok a hr?l sem si na pilota F1.

Je to hodn? ?patn? kdy? to tam te?e??? :cry:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

No proto, u? jsem myslel, ?e mi budete tvrdit, ?e je to chladi? oleje. Je to chladi? vzduchu. Stla?ov?n?m vzduchu ( turbem ) roste teplota vzduchu, co? sni?uje v?kon. Proto je tam ten chladi?. Vzduch t?m chladi?em projde a ochlad? se. Motor pak nas?v? studen?j?? vzduch a l?p jede. V l?t? v parnu je v?kon motoru men?? ne? t?eba ve?er, kdy? se ochlad? a nebo o proti zimn?.

Tuhle obj?mku zaolejovanou nem?m, m?m ale mastn?j?? tu trubku co je s?n? p??mo z filtru k turbu. Jsem n?kde ?etl ?e kdy? je turbo v ?udu, m??e se chladi? vzduchu - intercoler zaplnit olejem. Pak to mus? z?konit? p?estat jet asi.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

I podle technika z mercedesu se tam ten olej dost?v? p?es ulo?en? h??dele v turbu, to dostate?n? net?sn?, tak?e ten v?skyt oleje je vysoce re?ln?. Hlavn? p?i vysok?ch ot??k?ch to tam p?kn? te?e... Tak?e kdy? jsem m?l tu obj?mku volnou, tak to pr? je norm?ln? ?e tamtudy te?e. Tuhle informaci m?m ze dvou zdroj?.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

JJ tak? mysl?m ?e to tak bude. Turbo je p?emaz?van? po??dnou d?vkou oleje a n?co p?es ty ucp?vky v?dycky projde. Ot??ky Turba jsou dost extr?mn?. V?eobecn? se uv?d? 100 a? 500 tis?c ot. za minutu
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

A dovede? si p?edstavit, jak jsem byl vyvalenej ?e se mi zase n?co pod?lalo? Na?t?st? to byla banalita.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Um?m :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Fireblaid

Příspěvek od Fireblaid »

neni to n?jak m?lo t?ch 100 a? 500ot/min ? co sem teda zjistil tak Smar?asovo turbo to?? a? 280 000 ot...... jinak s t?m ?nikem oleje do intercooleru je to dost nebezpe?n?... kdy? se tam olej nahromad? tak to chytne a motor vylet? do ot??ek a? se p?eto?? a cel? se to potk? :( doporu?uje se to chc?pnout p?es rychlost ..... oto?en? kl??kem nepom?h?.... ob?as se to stane u n?s na servise ... to jsou pak historky :lol:
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

Fireblaid píše:neni to n?jak m?lo t?ch 100 a? 500ot/min ? co sem teda zjistil tak Smar?asovo turbo to?? a? 280 000 ot...... jinak s t?m ?nikem oleje do intercooleru je to dost nebezpe?n?... kdy? se tam olej nahromad? tak to chytne a motor vylet? do ot??ek a? se p?eto?? a cel? se to potk? :( doporu?uje se to chc?pnout p?es rychlost ..... oto?en? kl??kem nepom?h?.... ob?as se to stane u n?s na servise ... to jsou pak historky :lol:

taky za??n?? chlastat?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Odpovědět