Výměna žárovky

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
nehpo

Výměna žárovky

Příspěvek od nehpo »

ahoj

prestalo mi svietit prave brzdove svetlo a chcem vymenit ziarovku - ako na to????

smart roadster


diky moc


nehpo
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ahoj . Tak tohle u? jsem ?e?il jen tak z prevence. Nejprve jsem to nemohl naj?t, ale nakonec jsem zjistil, ?e to v p??ru?ce p?eci jen je, tak?e pokud j? prolistuje? pozorn? najde? to tam i z obr?zkem. Nev?m pro?, ale n?vod jak vym?nit ??rovku v p?edn?m sv?tle tam nen?.
Pokud to p?eci jen nenajde? nebo nechce? hledat v kn??ce, tak si vezmi do ruky ?roubov??ek s n?stavcem (bit) s hv?zdi?kou a t?m povol?? jeden mal? ?roubek, kter? je na zadn? stran? sv?tla ( p??stupn? po otev?en? kufru viz. obr?zek )

Obrázek

Potom polo??? na plexisklo dla? a mus?? sv?tlo rukou vysunout do strany. V tv?m p??pad? bude? tla?it doprava, tj. od st?edu auta sm?rem ven k lemu blatn?ku. Druhou rukou d?vej trochu kontra a? Ti to sv?tlo nevyl?tne, proto?e to jde ze za??tku z tuha a pak hups. Sice je?t? dr?? na vodi??ch, tak?e nepolet? daleko, ale mohlo by se n?co od??t. Dr?ha toho posuvu je asi necel?ch 1,5cm, pak se sv?tlo uvoln? a dostane? se hezky na ??rovky viz. obr?zek.

Obrázek

Podle t?ch dvou obr?zk? jsem ze za??tku nemohl pochopit jak sv?tlo sundat. ?roubek povolenej a nic v?c. B?l jsem se to n?jak rv?t, tak?e jsem to odlo?il na jindy, a pak kdy? jsem se dob?e vyspal, tak jsem se to pokusil sundat znova a ?lo to :lol: Ty bys to m?l sundat bez b?d?n?, kdy? jsem to takhle popsal.
Hv?zdi?ku na povolen? prod?vaj v?ude mo?n? od Baumaxu, OBI p?es r?zn? supermarkety a? po benz?nky. Ja si koupil rovnou celou sadu hv?zdi?ek za 150,- a hod? se mi v?echny nejen na Smart. Nouzov? lze pou??t na povolen? ?roubku u sv?tla i mal? imbus, ale mus? se tro?ku p?ibrousit
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
nehpo

Příspěvek od nehpo »

super - diky moc za info - cez vikend sa do toho pustim
prirucku nemam takze si ma zachranil :)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Poslal jsem Ti pro ?plnost na email, je?t? mal? n?vod v PDF, t?eba Ti to je?t? pom??e objasnit situaci :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
nehpo

Příspěvek od nehpo »

fakt diky - mas u mna drink!
niekedy a niekde :))
Odpovědět