Odstranění bezpečnostních šroubů kol

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Odstranění bezpečnostních šroubů kol

Příspěvek od Druzeta »

Až nebudete mít na autě kola,tak aby jste se nedivili,vyrábějí se speciální sady na odstranění bezpečnostních šroubů,funguje to tak že se na pojistný šroub zvenčí naklepne oříšek který je o trošku větší,vevnitř je konusový,takže čím víc se naklepne tím víc se do šroubu zakousne a tím jak se povoluje tak se ještě víc do šroubu zakusuje.Předejít se tomu dá jedině pojistnými šrouby McGard,nebo nějakými které mají z čelní strany takovou tu kytičku,pokud se na jejich vnější okraj nalepí kousek trubky,tak aby nezůstalo okolo šroubu místo na nasazení těchto ořechů,můsí se ale ješte upravit ten protikus co se nasazuje na pojistné šrouby když se povolují,a ještě je dobrý pořádně dotáhnout všechny šrouby,protože jinak když bude někdo kola krást tak ostatní šrouby dotáhne pres trubku,tím se kolo víc stáhne a ten pojistný šroub není už tolik v tahu a jde snáze povolit.Naprosto nevhodné jsou šrouby které májí nějaké vroubkování po obvodu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Panter

Příspěvek od Panter »

ty orisky nahore znam na povolovani poskozenych sroubu ale ty druhy s drazkama vypadaj fajn... :)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ty horní "kančí zuby" jak se tomu říká znám, ale jak jsem tu už někde psal, na ty moje osazené šrouby AEZ Simbolz zapuštěné hluboko v Dezentech byly krátký.

Bezpečnostní šroub dole je fajn. Měl jsem možnost se s tím setkat a zdá se to být dobré. Klíč na tom pěkně sedí a tak se s tím fajně manipuluje.

Divím se tomu jak píše Druzeta, že když kradou kola, tak ostatní šrouby dotáhnou na fest, aby se ten bezpečnostní "povolil". Já když nemůžu nějaký šroub povolit, tak si ho nechávám až na konec, když už jsou ostatní volné a pak to jde pěkně, tak se právě divím, že to někdo dělá opačně.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Odpovědět