Pora?te mi prosím - diesel nebo benzín ?

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Neregistrovaný u?ivatel

Pora?te mi pros?m - diesel nebo benz?n ?

Příspěvek od Neregistrovaný u?ivatel »

Chci si koupit Smarta u? m?m i na?et?eno ale nev?m jestli benz?n nebo dieslov? motor. Doned?vna mi kamar?d tvrdil ?e rozhodn? benz?n a dnes jsem sly?el zase n?zor majitele dieslu ?e ten je lep?? jak ve spot?eb? ale hlavn? v ?ivotnosti motoru. To by u m? hr?lo velkou roli. Pora?te mi pros?m a? si zbyte?n? nenab?hnu.
Uživatelský avatar
Libor Slivanský
Příspěvky: 266
Registrován: ned 04 čer 2006, 22:26
Bydliště: Vrané nad Vltavou, tel.604 439 838
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Slivanský »

J? osobn? d?v?m p?ednost benz?nu. Diesel bere asi tak o litr na sto m??, ale vzhledem k vy??? cen? auta se to za?ne vypl?cet a? tak po ujet? 40.000 km. Nehled? na to, ?e n?hradn? d?ly na benz?n jsou levn?j?? a hlavn? bez probl?m? k sehn?n?. S?m jsem taky nejd??ve sh?n?l naftu a te? jsem r?d, ?e jsem se rozhodl pro to druh?. A tom, ?e by byl n?jak? velk? rozd?l ve v?dr?i motoru jsem taky nesly?el.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Diesel bude ve spot?eb? ur?it? lep??, ale zase m? men?? v?kon, tak z?le?? ?emu d?? p?ednost.
S tou ?ivotnost? nevim, ale ?ekl bych, ?e to bude tak stejn?. N?kdo tu psal, ?e m? "benz???ka" a najeto 80tis Km bez poruchy a to jezd? jen m?sto, tak si mysl?m, ?e to je ?ctyhodn? v?dr?. Snad Ti n?kdo o spot?eb? a spolehlivosti p?sn? v?ce konkr?tn?ji. J? m?m na benz?nov?m motoru najeto jen 17tis Km, tak ?at?m nemohu soudit. Fakt je ten, ?e auto je v pohod? a spot?eba se d? udr?et na Roadsteru do 5 litr?, u ForTwo to bude ur?it? je?t? mnohem m?n
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
marcus

Příspěvek od marcus »

ja mam CDI, v smarte benzine som este nesedel ale urcite pri CDI je vacsi hluk a o malo nizsi vykon samozrejme ze sa da chipnut ale to uz je dalsia investicia. poruchovost a podobne veci no myslim ze je to jedno i ked ide len o moj neodborny pohlad ... dalsie mozne nevyhody su ze v zime sa ti zacne kurit az po dlllhom case ;) mozna vyhoda CDI je nizsia spotreba a pri cene ropy aj auto menej straca na hodnote dokonca ..mam pocit ze v mojom pripade cena auta stupla o 20 tisic ;)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Kdy? se tu mluv? o v?hod? ve spot?eb?, tak k?pn?te bo?skou, kolik v?m to pap? a? je vid?t ta v?hoda v praxi :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
marcus

Příspěvek od marcus »

no to keby som vedel heh tie pocty mi moc nejdu raz mi to zozere 4L niekedy 4,6L na dialnici ked idem 140-150 tak aj 5-6L no ale v meste niesom ziaden paprda chodim okolo 80-100 nastastie nemame bodovy system
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

M?o j? se pr?v? po zaveden? bodov?ho syst?mu sna?il dodr?ovat rychlost a m?j 700ccm 45KW "benz?n" mi vysosal n?dr? p?i devades?ti v pr?m?ru za 4,7l/100Km, tak?e rozd?l proti Marcusovi ??dn? z?sadn?. Ov?em nutno br?t v potaz, ?e Marcus m? CHIP a ten m?rn? spot?ebu zvy?uje a nav?c svoje CDI ne?et?? :P
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

J? m?m pr?m?r 5,5 a za to m??e Dan Landa. Dv?st? v m?st?, t?ista z m?sta..... :D Ono to ?ralo v?c, ale po druh? garan?ce mi motor se?izovali, tak?e te? je to v poho. Sly?el jsem ?e ty prvn? For two se dostali i k deseti litr?m.
Uživatelský avatar
Libor Slivanský
Příspěvky: 266
Registrován: ned 04 čer 2006, 22:26
Bydliště: Vrané nad Vltavou, tel.604 439 838
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Slivanský »

J? jezd?m v pr?m?ru m?rn? pod 5 litr?, ale kdy? mu ?l?pnu na krk tak to leze nad ?est.
nehpo

Příspěvek od nehpo »

5-6l/100km ale celkom tomu nakladam :D
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

M?j ?punt ?ere n?co kolem 5l, kdy? ho ?enu tak i nad 6l i v?c :P .
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

A to mi na Shellu srdce krv?c? p?i platb? :lol:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Ty neum?? sundat registr.??sla a p?ijet si pro benz?n v mikin? s kapucou :lol:

Za t?ch 25 litr?nk? co se Ti vejde do n?dr?e Ti nikdo stejn? nic ud?lat nem??e. Do 5.000 je to jen p?estupek :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

jj mus?m to j?t vyzkou?et v praxi 8)
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

M?m CDI p?es t?i roky, nal?t?no m?m p?es 130 000 Km ( denn? Praha Louny a z?kazn?ci, denn? taky kostky na letn? a pod.,pr?mer na den m?m 150 Km ), pokud je pravidln? udr?ba oleje a filtru tak je to naprosto v pohod?. Spot?ebu m?m v pr?m?ru 3,00 - 3,2 L nafty. Ale dok??u s t?m jezdit i za 2,5 kdy? m?m n?ladu to nehonit . z oprav jsme m?l akor?t v?meny tlumi?? a silentblok?, jinak do motoru jsme nes?hl. Auto je uvedeno do provozu v zim? 2002. Ne??k?m, ?e n?co sem tam nesk??pe a pod, ale to jed?no ?e je to plastov? a tak se ?asem n?co povol?, ale to stejn? m?me i na benzinu u slu?ebn?ho, ale nen? to nic brut?ln?ho.ALe pokud jde o motor CDI tak je fantastick?. D?le?it? je nejezdti s n?m ?asto kr?tk? trasy , aby se brzo neodd?lalo turbo. Prost? m?t na pam?ti , ?e CDI na mal? popoj??dky nen? moc vhodn?. Na to je lep?? ten benzi??k. A po dojezdu nechat spadnout ot??ky v turbu, ale to u? tady padalo....CDI zdar. :D
Odpovědět