Problém s motorem - náhlá ztráta výkonu

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
HOnza

Problém s motorem - náhlá ztráta výkonu

Příspěvek od HOnza »

Zdravim,mel bych dotaz tykajici se problemu s motorem u meho Smarta (MC01,r.v.98,0.6 benzin,33kW). Uz 3x se mi stala v prubehu cca. 1/2 roku stejna vec. Predjizdim auto, podradim, pridam plyn, chvili to jede a pak najednou absolutni mrtvo - vykon motoru spadne odhadem tak na 20-30%. V tu chvili nic nepomuze, musim zajet ke kraji, vypnout motor, znovu nastartovat a je zase vsechno v pohode. Tusim, ze problem se projevil vzdy po podrazeni na 4ku. Mel nekdo podobny problem? Predem diky za pomoc. HOnza
Uživatelský avatar
armani
Příspěvky: 215
Registrován: pon 27 srp 2007, 22:27
Bydliště: Trencín

Příspěvek od armani »

Nemôže ti zaúčinkova omezovač otáčok? Jeho zásah sa zvykne prejavova podobne.
Igor, Trencín
Smart Fortwo MC 01, 599cm3, benzín, výbava pure, r.v. 2002, farba: cierna, stav km k 10.11.2016: 90 105 km
asayull

Příspěvek od asayull »

měl jsem to taky a nakonec se díky konzultaci bohužel ukázalo že mám podpálený výfukový ventil a zasekával se nahoře... pokud podřadíš a přestatane to.. tak se mrkni jestli máš dost oleje... a jestli ne tak je to jasné... mě to opravují v záruce , ale jinak se do toho nikomu nechce... nejjednodušší je nový motor ale je to kolem 30 tis...
držím palce at je to něco jiného...
moni

Příspěvek od moni »

tohle se mi stávalo, než jsem zjistila, že mi odešel motor... :cry: následovala spojka, turbo atd atd...
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jak to s tim tvym autem vubec momentalne vypada?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Eldiga

Re: Problem s motorem - nahla ztrata vykonu

Příspěvek od Eldiga »

HOnza píše:Zdravim,mel bych dotaz tykajici se problemu s motorem u meho Smarta (MC01,r.v.98,0.6 benzin,33kW). Uz 3x se mi stala v prubehu cca. 1/2 roku stejna vec. Predjizdim auto, podradim, pridam plyn, chvili to jede a pak najednou absolutni mrtvo - vykon motoru spadne odhadem tak na 20-30%. V tu chvili nic nepomuze, musim zajet ke kraji, vypnout motor, znovu nastartovat a je zase vsechno v pohode. Tusim, ze problem se projevil vzdy po podrazeni na 4ku. Mel nekdo podobny problem? Predem diky za pomoc. HOnza
Ahoj honzo. Mě se tohle dělo taky, přestalo to táhnout a motor měl divný chod. Když sem to vypnul a znouvu nastartoval, tak to bylo dobrý. Teď už mám motor po GO a je to dobrý :D . Vyděl bych to na smartí nemoc
HOnza

Příspěvek od HOnza »

Diky vsem za rady,zkusim se podivat na ten ventil a na olej (ten by mel byt ale v pohode, kontroloval jsem ho nedavno). I kdyz v garazi se mi dela na podlaze pod motorem olejovy flek, vzdycky to dam ke znamemu do servisu, ale nikdy na nic neprijde. Doufam, ze to nebude na tu GO - motor uz ji ve svych cca. 45000km ma za sebou (jsem asi uz 4. majitel).
asayull

Příspěvek od asayull »

nevím od kud jsi, ale v praze pan Chrobák, mi za dobu co jsem obědval přeměřil tlaky ve válcích... a hned poznal že 3 válec nemá tlak... takže pokud to nemáš daleko vřele doporučuji...
asayull

Příspěvek od asayull »

jej pardon- koukám že jsi z podbořan... asi těch u loun... tak bud něco v okolí a nebo si udělat výlet na prahu
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Z Podbořan se tam nechá zajet :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
HOnza

Příspěvek od HOnza »

Díky moc za tip na pana Chrobáka,na kraj Prahy to mám nějakých 80km, takže žádný problém.Ale můžu poprosit o nějaký bližší kontakt na pana Chrobáka nebo adresu? Díky moc!!! H.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
asayull

Příspěvek od asayull »

telefon 602200241
moni

Příspěvek od moni »

xlukas.cz píše:jak to s tim tvym autem vubec momentalne vypada?
v pondelí bude hotový a melo by jezdit...... :D je to ze smart servisu, taku už bude i garance a meli by jsme se videt na srazu! :wink: :lol: :P :lol: 8)
moni

Příspěvek od moni »

HOnza píše:Díky moc za tip na pana Chrobáka,na kraj Prahy to mám nějakých 80km, takže žádný problém.Ale můžu poprosit o nějaký bližší kontakt na pana Chrobáka nebo adresu? Díky moc!!! H.
pan chrobák mi dává smarta dohromady ted a výýýýborná komunikace :D uvidím v pondeli, jak odvedl práci a muzu dát vedet..ale jinak je moc fajn a maká na tom furt
Odpovědět