Pomôžte mi ,dilemma

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

potvorkazuz píše:no ,ja mam takych ludi tu na fore, v okoli nikoho :(
nepotrebujes v okoli...auto sa nekupuje len na okoli...takze treba sa dohodnut a mozeme auto pozriet kdekolvek...

a kludne aj v nemecku..ako chces...
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

potvorkazuz píše:ano ale Svajciarsko nie je v EU takze clo je nehorazne drahe ...
clo vyratavas s ceny kupeneho auta..ked kupis auto za 2000 eur, tak mas clo 19 %..

co je cca 380 eur..

treba pozriet rakusko, taliansko, nemecko...

alebo to nechat na svajciarskych SPZ, ako Ti uz chalani pisali...ved o nic nejde..a poistku zaplatis aj u nas..vybavene
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

problem je v tom ,ze ja sama neviem ,ako ho kupit ..neviem ci na Sk alebo v De , nevyznam sa do toho ... neviem ake smarty su ok a ake nie ..a nechcem si kupit nieco co budem musiet po 2 mesiacoch strcit do servisu ...ved sa zblaznim ...
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

potvorkazuz píše: ... a nemozem ho nechat tu na rodicov napisane,lebo tu su nehorazne drahe poistky za auta a keby sa s nim nieco stalo ,tak by ma dovoz do Svajciarska zo SK stal vela penazi . Ale dakujem za vase podnety .
ja nerozumim tomu proc by to neslo nebo to byl problem. prosim o vysvetleni.

prece: zakonne pojisteni nebude v ch o tolik drazsi nez v sk. nebo ano? kolik stoji v sk a kolik v ch?
havarijni pojisteni platit prece nebudes.
kdyby se neco stalo - ty jsi nabourala, tak auto opravis v sk. kdyby nekdo naboural tebe, tak sk pojistovna zaplati opravu auta v sk. neni duvod jezdit do ch a kdyby byl, tak sk pojistovna hradi i dopavu do ch. od toho je ta pojistka.

a jak pise scorpi, tak mit cizi znacky sebou nece veeelke vyhody. hlavne, ze te nikdo nebude buzerovat za vybavu auta napriklad.

premyslej o tom. navic to co usetris na opravach auta koupeneho v sk nebo prepisu u dovezeneho auta z d, tak si myslim, ze ta pojistka o tolik drazsi nebude.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

tak prid domov, a nieco vymyslime, neboj..

a ked tu budes, tak sa dohodneme..a ked, tak lahko vybehneme aj do nemecka ci rakuska...
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

scorpi a co kdyby koupila to auto v ch za 500 euro? nebo za 100 euro?
do smlouvy se da napsat cokoliv. to auto muze byt deklarovane jako nepojizdne v sk ho jakoze opravi a potom plati clo porad z nakupni ceny?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

fuuu..tak uz sa hybete v rovinach v ktorych sa ja teda fakt nerozumiem ....vysvetlenie ? lebo ani tu nie su najlacnejsie ..tu sa tiez pretacaju km , a hlavne v stredu cestujem domov ,takze nemam cas :(
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

zial, nasi mudri colnici maju tabulky a aj keby mala v zmluve napisane 500 eur, tak im to v tabulke podla zadanych parametrov ako rok vyroby,motorizacia a vybava vyhodi priemernu cenu auta podla suctu inzeratov pisanych na toto auto na SK...

to znamena, ze sa moze stat, ze to bude viac, ako cena v zmluve..a trva to tak 20 minut, kym to na colnici prerataju..

ja by som kupil v CH, a nechal na povodnych znackach...poistku by som urobil na SK na VIN kod, a tym padom mam vybavene..alebo by som to nechal na CH aj poistene..ved cena solidnych aut sa pohybuje okolo 2 tis eur v dobrej vybave..a aj lepsie vyzeraju tie auta ako to, co je na dosah na SK..

okrem toho je mensia tendencia stacania km..tu je to narodny sport..
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

pochop ...to je strasne komplikovane , 13. mi zacina skola a do tohto datumu by som uz chcela to auto mat ..pretoze potom budem mat ine problemy , budem si hladat byt..:/
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

zuzka, ked ides domov v stredu, tak prid a skocime do nemecka nieco zobrat...a myslim, ze budes spokojna..najdeme to, co sa Ti bude pacit a co sa oplati..

v tej cenovej relacii najdeme lepsie auta ako u nas..a este mas aj minimalne 500 eur usetrene na pripadne opravy..ktore su ale uplne normalne..

vidis, ja som preda stareho smarta a su s nim nadmieru spokojni..nevedia si vynachvalit..
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

je mi to luto chlapci ,ale Svajciarsko budeme musiet vymazat ,lebo ja v stredu cestujem !
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

hm ..ty chces po mne ,aby som s tebou len tak sadla do auta a tulala sa po nemecku ??? hm ... trocha ... unahlene rozhodnutie ,nezda sa ti ?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

:roll:

:-)))
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

no, standardne to nerobim, to je fakt.. :lol:

tak si daj auto doviezt...hotove...

alebo kup na SK teda ten kezmarok..

potom uz tazko radit cokolvek...lebo kazdu vec, ktoru navrhneme, tak je s tym nejaky problem..a to sa fakt tazko radi...
napriek tomu sa snazime, aby si nekupila blbost..lebo smarty su aj u nas uz rozsirene relativne dost...ale v akom su stave, to nevie nikto..
:roll:
takze radsej dvakrat meraj, a raz strihaj..poznas to, nie?
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

ja viem a vazim si to ..velmi ,len vies, vzi sa trocha aj do mojej koze , nemozem len tak s tebou sadnut do auta ,ked neviem ani poriadne kam a preco a pod . ??? ..vies ..to je trocha ... hm ..ale ...prave som prekonzultovala toho -

http://smart-city-coupe.autobazar.eu/08 ... 53490.html

s jesnym kamaratom a napisal ,ze je sice v malej vybave ale je fajn a staci mi aj ked nema ESP ...hm ..co by sa zislo v zime ,ale nevadi ...da sa aj bez toho ....
Odpovědět