Smart ano či ne?? Host Ratíškovice

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Smart ano či ne?? Host Ratíškovice

Příspěvek od HOST1 »

Dobrý den, uvažuji o koupi Smartu. Auto bych využívala jen pro svou potřebu.
Dotaz č. 1):-) budu v něm vozit dcerku v autosedačce, je to možné, je odepínatelný airbag?¨
2) Mám omezený rozpočet strop je 60000. Dá se za tuto cenu pořídit slušný smart??
3) jak jsou drahé náhradní díly a dají se dobře sehnat??

v tomhle bude asi nějaký zádrhel, že? http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... wo/8854066

Moc děkuji za vaše odpovědi. V blízkosti nemám nikoho se Smartem:-(
Blanka

Re: Smart ano či ne?? Host Ratíškovice

Příspěvek od Blanka »

HOST1 píše:Dobrý den, uvažuji o koupi Smartu. Auto bych využívala jen pro svou potřebu.
Dotaz č. 1):-) budu v něm vozit dcerku v autosedačce, je to možné, je odepínatelný airbag?¨
2) Mám omezený rozpočet strop je 60000. Dá se za tuto cenu pořídit slušný smart??
3) jak jsou drahé náhradní díly a dají se dobře sehnat??

v tomhle bude asi nějaký zádrhel, že? http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... wo/8854066

Moc děkuji za vaše odpovědi. V blízkosti nemám nikoho se Smartem:-(
Ta cena je moc nízká to divné asi chyba.
Proč nemá v podstatě nové auto servisní knížku?
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Ten inzerát je podvod.
Za 60t. Kč to nebude žádnej zázrak ale dá se nějakej najít, spíš ale počítej s další rezervou cca 20t. Kč na případné opravy.
Díly se dají sehnat jakekoliv, ale není problém do Smarta při opravě nacpat desetitíce, Smart není auto zrovna s nízkejma provozníma nákladama.
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Ahoj, zabývám se dovozem použitých Smartů z Německa a jejich servisem. Už jsem dovezl spoustu Smartíků a reference o mně si můžeš najít na stránkách smart-klubu. Tvůj rozpočet 60 tis Kč je sice velice nízký, ale není nereálný. Jinak jak už psali předemnou Smart je velice specifické autíčko a neznalý kupec opravdu může velice snadno naletět (nejčastěji v českém autobazaru) na rádoby zajímavou koupi, která ale v blízké době bude vyžadovat investice v řádu desetitisíců...

Z druhé strany nesouhlasím s tím, že je auto s vysokými provozními náklady. V případě že trefíš na "dobrý kus" a nebudeš dělat servis v Mercedesu jsou provozní náklady naopak velice nízké (spotřeba, povinné ručení, běžný servis).

Pokud chceš bližší informace, případně nabídku co by se dalo za těch cca 60tis Kč sehnat, tak mi napiš na info@smart-dily.cz

Greg
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

S těma provozníma nákladama jsem to myslel tak že spousta lidí si myslí že to je malé auto a tudíž to nemá skoro žádnou spotřebu paliva a nulové provozní náklady.Ale realita je trochu jinde mám benzínového i naftového Smarta a mimoto další auta a nafta mě žere 4,5l a benzín 6,5l a naftovým Passatem 2.0TDI jezdím za 5l nafty tak to mě přijde trochu nepoměr.
Další věc je ta že Smarta pokud si dotyčnej nebude servisovat sám a nebude mít štěstí na fakt dobrej kus tak do něj dost nasype, od GO motoru, turbo, spojka, actuator, atd..., a i když nepočítám cenu práce tak cena případnejch investic do dílů vzhledem k pořizovací ceně auta je dost vysoká.
Ve finále se do toho auta za 60t. Kč může dalších 50t. Kč nasypat.
Když už za co nejmíň peněz tak koupit se špatným motorem a rovnou udělat generálku, než koupit "dobrej" a po 5t. Km dělat generálku za 20t. Kč
Pokud jsem do teď neodradil od koupi tak doporučuji se obrátit na Grega, ale koupit rovnou se špatným motorem a udělat GO.
MausX
Příspěvky: 437
Registrován: úte 25 srp 2009, 08:07
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od MausX »

Tak ta spotreba neni zas tak hrozna. Pokud jezdis "rozumne" tak dostat se na 3,5 neni zaden problem. Delam svou statistiku a rocni je 3,6 a momentalni 3,4.

A jinak Graga muzu fakt doporucit. Servisuje mojeho prcka a 100% spokojenost.
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Smart ano či ne?? Host Ratíškovice

Příspěvek od xlukas.cz »

HOST1 píše:V blízkosti nemám nikoho se Smartem:-(
to neni pravda, ja su z vracova :!: to prece neni zase tak daleko. skoro kazdou sobotu jezdim pres ratiskovice do skalice. jestli chces, dame si v nedelu rande a smarta ti ukazu, predvedu, svezu ...
napis mne do soukrome zpravy telefon nebo mail nebo icq.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Já jsem taky jezdil výhradně po Ostravě (svižné tempo) s průměrem 3,7l v létě a 4 v zimě, takže jestli máš s naftou (a bavíme se tedy o starém 0,8CDI 30kW) běžně spotřebu 4,5l nafty aniž bys tomu nějak dával, pak máš asi nějaký technický problém... Taková spotřeba opravdu není normální. U benzínu (Roadstera) mívám po městě necelých 6.

Jinak ohledně oprav více méně souhlasím - ano pokud člověk bez delšího uvažování skočí po něčem "super" v česku v bazaru a krom toho si nenajde "rozumný" servis může skončit s opravami ve výši půl hodnoty auta velice rychle...

S rozpočtem 60tis Kč, je opravdu varianta - koupit špatný a udělat GO nejméně riziková
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Odpovědět