Brzdy

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3938
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Odvzdušňováky jsou jako by za kolama, vepředu u brzdového kotouče a vzadu za bubnem, když sundáš kola tak je najdeš, předek sundávat nemusíš, kapalinu dsaješ stříkačkou s hadičkou a novou dáš taky hadičkou.
Hace
Příspěvky: 40
Registrován: pát 16 lis 2012, 23:28
Bydliště: Šumice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hace »

tak super, už vím všechno co jsem potřeboval
moc díky všem za velmi podnětné informace
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2201
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Zadní :
Obrázek

Označen jako Union

Přední:
Obrázek

Je to ta gumová čepička vlevo od nápisu BOSCH :wink:
Lukáš
Pedro
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05 pro 2013, 18:38
Bydliště: Modřice / Brno

Příspěvek od Pedro »

Hace, pokud budeš potřebovat tak napiš - jsem z Modřic a v prosinci jsem vyměňoval kapalinu / odvzdušňoval oba naše Smarty. V Autokelly jsem vzal FERODO ESP DOT 4 (protože naše Smarty mají ESP) a je to fakt kolem 0,5l. Zadní kola sundat, přední se ani nemusí, pak potřebuješ hadičku - nejlépe průhlednou, stříkačku "Žanetu" a očkovej klíč.
Začni pravým zadním - to trvá nejdéle, levé zadní je rychlejší a pak pravé přední a levé přední jsou na to ta.
ex- Smart Roadster-Coupé 03/2005(F)champagne
ex- Smart 0,7 Passion 07/2003 (I) stříbrný - dcery
ex- Smart 0,7 Passion 05/2003 (D) stříbrný
ex- Smart 451 52kW Passion 04/2007 (A) stříbrný/champagne
5- Smart 451 52kW Pulse 04/2007 (CZ) černý
6- Smart 453 52kW Passion 10/2014 (CZ) oranžovočerný
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tak mě tak napadlo, kudy se dá nejlíp dostat k hlavnímu brzdovému válci, kdybych ho chtěl vyndat a dát nový gumičky, stačí sundat ten plast pod ???
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Ano, ale bez zadniho nesundas predni. Ale je moznost odsroubovat srouby na prednim a na zvednutem aute ho vyklopit a tak se dostat na brzdovy valec
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Díky, já jenom jestli se nemusí rozdělat min.polovina předku, jak u SMARTa bývá zvykem, ten zadní plast je jenom 5 šroubků. *trsám*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Problem je v tom ze na "zemi" nebo na najezdech se ten zadni plast neda sundat, jedine na sloupoven zvedaku.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jindrichu, on nemyslel zadni plast jako zadni naraznik.
zadni plast mysleno kryci plast pod autem. tam je tech sroubku mnohem vic.

jinak hoboji, jak chces zdelat spodek na sloupovem zvedaku? vzdyt sloupovy tlaci patkama do ramu a tim ti primackne zase ten kryt. kdyz sem zdelaval predek, tak ten predni drzi zhruba pod sedackou ridice na sroubu, ktery je pristupny po odklopeni predniho plastu. jde to blbe, ale jde to. a potom je problem dostat ten plast ven, chce to ho otocit dule ve vcelku velkem uhlu. mne se to podarilo "vyrvat" i kdyz sem mel auto jenom na heveru. jako idealni je v tech to pripadech moct zvednout auto za kola. potom nic nezavazi. jenomze takove moznosti doma nikdo nema :-( :-( :-(
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Já všechna auta zvedám tak, že hevírek strčím pod nápravu. U prcka vzadu třeba pod ty kulaté trubky, vpředu si to nepamatuji, ale buď to dělám za čepy uchycení spodního trojúhelníku na karoserii, nebo když se to vejde vedle pneumatiky, tak pod spodní hlavní kulák. Mám dva hevírky a čtyři kozičky, takže to auto zvednu celé o nějakých 35 cm, těsně u kol. To by mohlo stačit, ne?
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jo, to ano *1*
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

je tam opravdu jen tech pet sroubku :-) dva po kazde strane a jeden vzadu uprostred, takovy plastovy drzak.

na sloupovem proto ze das ramena na mista na podlaze kde jsou ty plasty vynechane.

musis zvednout auto proto, ze zadni dil je do predniho zaklesnuty jako by v "pantu" a abys ten pant rozpojil tak musis ten zadni dil sklopit smeren dolu skoro pod 90 uhlem.

predni dil je totiz prisroubovany tremi srouby pod sedadly a tam se bez sundani zadniho dilu nelze jen tak dostat.

Ale nasilim jde samozrejme vsechno :D :D :D
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Hele, s těma plastama není problem, s tím bych si poradil, měl jsem teď kvůli motoru dole ten zadní, to vyklopení znám, když ten plast prohneš tak ty packy vyndáš, hlavně se musíš dostat pod auto, já jsem jenom uvažoval u počítače, jak by se to dělalo, myslím abych se dostal event. k tomu brzdovýmu válci, co všechno překáží, aby tam člověk dostal ruce a mohl tam něco šroubovat a rozdělávat a nemít ruce jako SAXANA?? Je tam přeci i jednotka ABS a posilovač, nějakej přístup k tomu musí bejt, doufám, že lepší, než např.ke starteru. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

jak se sunda ten zadni plast tak predni uz jde lehce a pak je tam mista jak na Vaclavaku :-)
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Hele, když už pod to někdo leze, nedalo by se na zadním plastu vyvrtat tři dírky v místech, kde jsou ty tři šroubky předního plastu, aby příště oddělal oba plasty najednou, protože by jednoduše vyvrtanýma dírkama prostrčil dloóóuhej šóbrovák?
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Odpovědět