Kontrolky

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
smarttoyss

Kontrolky

Příspěvek od smarttoyss »

Ahoj, mám následující problém. Včera jsem dobíjel baterku a dneska, když jsem nastartoval, tak se rozsvítily kontrolky na pravé straně (baterka, žhavení, kontrolka oleje, kontrolka diagnostiky) a začnou blikat kolečka (stav nádrže a teploty motoru). Nesetkal jste se s tím někdo????
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Nemáš prasklou nějakou žárovku na vnějšku? Zkontroluj brzdová světla, potkávací, směrovky, atd... myslím, že tu někdo něco takového popisoval. Logika je v tom, že tě to má donutit si žárovku vyměnit. Tak se jukni a dej vědět
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
smarttoyss

Příspěvek od smarttoyss »

DYK77 píše:Nemáš prasklou nějakou žárovku na vnějšku? Zkontroluj brzdová světla, potkávací, směrovky, atd... myslím, že tu někdo něco takového popisoval. Logika je v tom, že tě to má donutit si žárovku vyměnit. Tak se jukni a dej vědět

Tak jsem právě dorazil z garáže. Skutečně nesvítí levý přední parkovací světlo. Takže skutečně žárovka je KO. Zítra zkusím vyměnit a dám info, zda to pomohlo.

Jak se přepne ukazatel teploty ze stupňů Farenheita na Celsia?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

smarttoyss píše:Jak se přepne ukazatel teploty ze stupňů Farenheita na Celsia?
Na diagnostice
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
smarttoyss

Příspěvek od smarttoyss »

DYK77 píše:
smarttoyss píše:Jak se přepne ukazatel teploty ze stupňů Farenheita na Celsia?
Na diagnostice
To jako pokaždé při vypojení a zapojení baterie poběžím na diagnostiku?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak to nevím, ale jestli jsi tam měl °C a teď tam jsou °F tak je to možný :roll:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
smarttoyss

Příspěvek od smarttoyss »

DYK77 píše:Tak to nevím, ale jestli jsi tam měl °C a teď tam jsou °F tak je to možný :roll:

Tak to abych si sehnal diagnostický kabel :D
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jestli jezdíš někam na servis, tak se na to pozeptáš, oni Ti to řeknou. Tenhle problém se tu už objevil a nic kromě diagnostiky nebylo doporučeno. viz

http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=1395

a ten druhý podobný problém zde ...

http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=974

:idea:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
smarttoyss

Příspěvek od smarttoyss »

DYK77 píše:Nemáš prasklou nějakou žárovku na vnějšku? Zkontroluj brzdová světla, potkávací, směrovky, atd... myslím, že tu někdo něco takového popisoval. Logika je v tom, že tě to má donutit si žárovku vyměnit. Tak se jukni a dej vědět
Tak žárovkou to nebylo. Diagnostika také nepomohla. Pak jsem volal několika lidem včetně "Chrobáka" a "Smart centra Praha" a nikdo se s tím nesetkal. Samozřejmě ve Smart centru mi doporučili abych přijel, že se na to podívají, ale objednací lhůta je cca 14 dní.
Tak jsem zvolil "tvrdý restart" :D ... odpojil jsem na cca 2h baterii a pak jí vrátil zpět .... a vše funguje tak jak má. *VV*
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Re: Kontrolky

Příspěvek od tomyk »

smarttoyss píše:Ahoj, mám následující problém. Včera jsem dobíjel baterku a dneska, když jsem nastartoval, tak se rozsvítily kontrolky na pravé straně (baterka, žhavení, kontrolka oleje, kontrolka diagnostiky) a začnou blikat kolečka (stav nádrže a teploty motoru). Nesetkal jste se s tím někdo????
hmm, tak zena hlasi podobny problem. Pri jizde, zejmena po delsim stani (pres noc) probliknou kontrolky na leve strane. Obcas problikava display.
Tak jsem to napichnul na diag a vsecko je ok.

Auto jede a nijak neprotestuje. V aute sucho. Zkusim se podivat na ty zarovky
Naposledy upravil(a) tomyk dne čtv 16 říj 2014, 08:27, celkem upraveno 1 x.
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Já bych zkusil nějakým kontaktolem prostříknout konektory na přístrojovce, takovou věc způsobuje většinou špatná kostra, která je logicky stejná pro několik kontrolek a ty pak můžou takhle blbnout, to ti diagnostika asi nenajde, horší je , že musíš rozpůlit ten kryt pod volantem, aby jsi se dostal na tu přístrojovku. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:? Sice tam jsou "jen" 4 šrouby, ale budeš půlden hledat šroubovák, aby se tam vešel a byl náležitě dlouhý. Pak ještě se trefit na hlavičku. Mě se podařilo pak "vrátit" tři, čtvrtý je v kastlíku. Stejně to budu rozdělávat každým okamžikem, jak mi Greg pošle páčku. :?
Fortwo 0,8 cdi 2002
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

Ha :D. ja na to vyzraju. Pac doma nemuzu najit jediny sroubovak - natoz T-10, tak pojedu pekne do obchodu a za 10 minut si nejaky koupim 8)
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Já už jsem tam šroubky ani nedával, mám to jenom nacvaklé k sobě, někdy o to teda zavadím tak to zase sesadím k sobě.
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:D :D To by chtělo, dát si tam takové ty "kufrové" klipsy. Zacvaknout a gut. :?
Fortwo 0,8 cdi 2002
Odpovědět