CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

cuhan píše:Já jsem dával Gates,který funguje velmi dobře,starej co jsem měnil byl Wahler,velikosti jsou naprosto totožné..
Cuhy, on mysli peter.eu ten nalitek ve kterym je u Gatese zavit a tesneni kvuli smontovani ve fabrice, ten by mohl trosku zavazet, vim o tom, dej si nekde oba obrazky v googlu vedle sebe a uvidis to sam :-).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

peter.eu píše:taky jsem daval Gates,ale pozor,ma trochu vetsi prumer toho kulateho tela,takze stary sel ven dobre,ale novy se tam daval naprd,to telo branilo pristup k jednomu sroubu,malou racnou to slo hodne blbe.
Pasuje na to jakykoli 8mm ocko, trhacek, cokoli, je to rozmerove +- stejny :-).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od JBC »

*1* *1* *1*

A co se na odvzdušňováček vykašlat? Po vzoru Jáchyma rozklepat nýtek a místo dírky s nýtkem vyvrtat vedle dírku 1 mm bez nýtku? Sice by zaplavování systému trvalo déle, ale když se to dělá jednou za pár let?
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

Asi to nedelaji proto ze 1mm dirka se casem zanese:).

Prave to cely 14 strankovy english vlakno je o tom jak "umravnit" Wahlera a donutit jej delat co by z vyroby delat mel (za ty lowe), jukni na to a dej si v Chrome prelozit do CZ a uvidis:).
Napred davali okrouzek aby to drzel z druhe strany privreny, pak ti odvaznejsi jej rozrizli, kuchli a eliminovali to nahradou celyho soustruzenyho kotouce s tesnicim o-kruhem po obvode:).

Coz mi UPLNE prijde celkem dost na hlavu padly, kdyz uz mi vnuti nemalou cast motoru spolu s nim a vohnou me vohnouti o nemaly prachy, ale aspon jsem zacal tusit kde je zrada a proc, vcelku inspirativni forum, jdou k podstate veci a jen slepe nemeni dily dokud se nestrefi:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

JBC píše: A co se na odvzdušňováček vykašlat? Po vzoru Jáchyma rozklepat nýtek a místo dírky s nýtkem vyvrtat vedle dírku 1 mm bez nýtku? Sice by zaplavování systému trvalo déle, ale když se to dělá jednou za pár let?
Tak dneska dorazil konecne Gates a Jachyma netreba :D, system nytku s opacnym konusem proti proudu je 100% spolehlivy a uz je mi jasny, proc CD-i-ckari po instalaci Gatese topi a s Gustou Wahlerem topi jen nektery stastlivci co trefi tesny kus:).
Funim do Gatese hubou a nytek se IHNED zavira narozdil od Wahlera, uz pri mirnem zvyseni proudeni vzduchu, cize me dokonale uzavre cestu ke chladici, yupeeee !! :D))

Zkouska vodou - absolutne neprolina !:))) .. a je po zahade proc netopite s "novym" termostatem, pac jim jej navrhovala nejspis uklizecjka nekde na hajzliku o prestavce, ne ale konstrukter, dost by me zajimala homologace pri -10°C a namontovano na realnym aute:).
Borci na zahranicnim webu pisou, ze prutok samospadem vody je cca 1 litr / 5min (0,2l / min) :!: :!: :!: , coz je brutalni mnozstvi a definitivne vysvetluje proc se CDi s Wahlerema tak dlouho ohriva:).


Samoze se to vychlazuje uz timto prutokem, kdyz cely objem chladiva je 4,5l (cize okruh chladice muze mit dobre 2,5-3,0 litry kapaliny).
Nic .. zitra leti na auticko a dam vedet jak dopadla testovaci jizda a jak jsou teply hadice ke chladici (ocekavam studeny jako psi cumak):).
POZOR na Wahlery a pro jistotu i jeho klony (viz rozdil uz ve tvaru) v kombinaci s CDi, jdete po Gatesovi, jednoznacne (za stejny lowe):).
Navic se da po "smrti" rozdelat a ti zrucnejsi si parafinovy telisko nahradi snadno z jinyho za par desetikorun:).

Wahler a jeho klony (cast u kolena sesikmena, svarovana, nerozebiratelna, jedine odriznout):
Obrázek

Gates (cast u kolena rovna, da se odjistit cep, povolit a nasledne rozebrat) :
Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

Takze suma sumarum :
S GATES-em 3 blobs always, neslapu na to, nehonim to, jedu krasne pianko na spotrebu a po 7 km 3 bloby, spokojenost naprosta:))).
(chladic pritom krasne studeny, sahara bude pekne hucet zase az v lete, presne jak ma).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od dodo555 »

*1* *posádka*
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
pavel3.0.9p
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03 bře 2015, 19:05
Bydliště: tábor

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od pavel3.0.9p »

Včera jsem vyměnil termostat za GATES. Šlo to celkem snadno. Měnil jsem ho prvně a trošku jsme měl obavy.Vyjel jsem z autem na nájezdy, chtěl jsem vypustit chladící kapalinu, ale utrhnul jsem 2 imbus klíče, tak jsem na to vykašlal. Vycvaknul jsem lištu na kabely a uvolnil ty dvě hadičky na naftu,Sundal jsem hadice, vyteklo minimum kapaliny, vyndal ty dva šrouby a vyměnil za Wahlera. Snad odvzdušnil správně. Ted se auto ohřálo za 4km jízdy z kopce na 3 puntíky, před tím se na 3 dostal tak možná v létě. Ale stejně ,že by to nějak extrémně foukalo teplý vzduch se mi nezdá, zkusím to ještě jednou odvzdušnit. a naředit víc kapalinu, podle refraktoměru je snad na -60. podle zkušeností to pak blbě předává teplo.
smart for two 0.8CDI pure rok 12/2002
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

pavel3.0.9p píše:.. chtěl jsem vypustit chladící kapalinu, ale utrhnul jsem 2 imbus klíče, tak jsem na to vykašlal.
Musis poklepat na ten vypustak nez s nim zacnes kroutit, ma uvnitr dost vekou dosedaci plochu a nez se utrhne mu to chvili trva, dobry je taky caknout na to WD-ckem:).
Jinak kapalinu neredit ! Nechat ! :)
Ono je to jinak - na ohrati 1 litru vody spotrebujes vic energie nez na ohrati litru silneho koncentratu chladici smesi, cize zalezi na Tobe, jestli chces topit rychle, anebo pozde (a mozna ? vic):).

Cize jednoducha logika - posilas porad dokola neco co potrebuje malo energie na ohrati (silnejsi nemrzka, tusim tepelna kapacita to ucenci nazyvaji) a nebo neco co potrebuje vic energie (voda).

A cetl jsem praveze zkusenosti lidi co se jim auta prehrivaly prave pri silnejsim koncentratu, o to mi ale celou dobu slo :idea: , tak jsem nechal to co tam bylo, refraktometr mi ani nevzal hodnotu dokud jsem to nenaredil kvuli mereni vodou 1:1, pak az ukazal kolem -37(!).
Asi uz vim prooc to tam lejou tak husty, abys topil ne vic, ale driv, v lete jsem s tim taky nemel absolutne nejmensi problem, on ten diesel toho tepla fakt moc neda ve stejnym case jako benzin:).

Hehehe, GATES RULEZ *1* *1* *1* *srd2* .. nelituju te dvojite prace ani sekundu (aspon jsem se pocvicil v lowering engine a pod. :D), i kdybych jej mel menit kazdou zimu, zitra leti kazdopadne zpatky ten smejd Wahlerovic ..
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
kubiq
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led 2014, 21:48
Bydliště: České Budějovice

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od kubiq »

mugwai59 píše: Hehehe, GATES RULEZ *1* *1* *1* *srd2* .. nelituju te dvojite prace ani sekundu (aspon jsem se pocvicil v lowering engine a pod. :D), i kdybych jej mel menit kazdou zimu, zitra leti kazdopadne zpatky ten smejd Wahlerovic ..
Tak já se také podělím o zkušenosti. Též jsem zakoupil Gates, vyměnil a už fakt nevím co je lepší. Propouští také, protože tři bubliny mám jen po dlouhém stání nebo jen popojíždění. Jak se rozjedu i třeba na padesát a jedu ve městě po obchvatu, tak jsou bubliny dvě.
Mám Wahlera na jednom Smartu a ten se ohřívá fakt bleskově. Na druhém je to pomalejší tak o dva kiláčky. No a teď na třetím je to naprd úplně nejvíc.
Takže reklamace Wahlera, až přijde, tak výměna za Gates a pak reklamovat ten. Fakt opruz :(
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

Ok, tak misto planych kecu fotky pred fialni vymenou na mym CDi:)) .

1) Wahler (nebo klon - puvodni)
2) Wahler nahradni (novy)
3) Gates nahradni (novy)

Vsimni si prazdne 1 dcl sklenicky pod Gatesem, a plne pod kazdym Wahlerem, proteklo jima za 30 sec cele 1 deci (!) ..
To mas za 20 minut jizdy +- cela napln 4,5l studenyho chladiva v neustalym obehu:)).
Sahals pri zahrivani postupne na chladic ? Teply nebo studeny ?

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
kubiq
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22 led 2014, 21:48
Bydliště: České Budějovice

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od kubiq »

Zkoušel jsem na chladič sahat jen jednou, ale neprostrčím nějak šikovně ruku maskou, mám klimošku, tak je to horší :)
Každopádně na něj ani nemusím sahat, prostě se to nezahřívá jak má, takže zase půjde do háje a výměnu si co nevidět zopakuji :evil:
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

Tak prijemnou zabavu, me uz nebavilo to porad menit, mam totiz v garazi (jeste pro letosek) +- venkovni teplotu :)) ..
Klimosku mam taky u 0,7 benze, ale sundas masku, vyndas mlhovku (par sroubku) a muzes vyrazit to otestovat, sahnes si na obe hadice, k topeni (slabsi) i k chladici (silnejsi):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

Tak si uCDi dal uzivam slasti 3 blobu v dennim provozu u diesela po 10 km piankove jizdy po nakupech, super :D.

Nicmene ! - vcera jsem pri rozborce a loweringu enginu u 0,7 (urval jsem si chvilku jeste pred svatkama) vyndal termostat a zase Wahler, jako na potvoru.
A hadejte - foukam ondon a :idea: - propousti taky, devka jedna, cize prijde rozkuchat a umravnit tu odvzdusnovaci diru jako do zadnice slona, pak zase slozit a provozovat dal jaksepatri, jinak to nevidim:).

Jo .. panove, jinak benzinovy termostat ma nejen jny prumer pripoje zpetne smycky na pumpu, ale ma i original seskrceni prumeru v te trubce (neco jako "restrictor" co o nem je to vlakno na EN diskusi od toho tolsena).

Cize on to jen okouknul a aplikoval (po svem) do CDi-cek , aby zmenil pomer smycky prednostne ve prospech vymeniku topeni:).
To je vse, cely trik (pac benzin dava vic tepla ohreje se dobre i bez smycky z5 na pumpu):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1489
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)

Příspěvek od mugwai59 »

Kubiq, muzes mi prozradit, kde si kupoval toho Gates-e do svyho benzina ? At googlime jak googlime, nejak porad nenachazime :D).
Potrebuju jej ted i do 698cc Cabria, Wahler tece jako niagara a otevira uz vlaznou vodou 40°C ( jak jinak):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět