Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

srazy, propagace, financování
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od JBC »

Dovoluji si pozvat Vás na pátý jednodenní výlet za krásami Českého ráje!

Kdy: v sobotu 10. 6. 2023 v 8:30 hod.

Kde: Parkoviště volnočasového areálu Maškova zahrada, ulice Vojtěcha Maška, Turnov, Česká republika.
Protože na místo srazu někteří z Vás přijedou dříve než pořadatelé, buďte tak laskavi, zajeďte na vzdálenější část parkoviště, neparkujte přímo u vchodu na koupaliště. Zaparkujte TADY. GPS = 50.5810514N, 15.1508372E

Podobně jako v roce 2022 Vás upozorňuji, že před odjezdem do první destinace budete rozděleni do dvou skupin - abychom využili parkovací kapacity oblasti, kdy na různá parkoviště se jede různými cestami. Jedno z vybraných parkovišť je vhodnější pro účastníky méně fyzicky zdatné, vyššího věku apod. Pro jistotu je i v registračním formuláři dotaz, zda byste chtěli parkovat na lépe přístupném parkovišti (za cenu, že uvidíte méně zajímavostí).

Odjezd z místa setkání je v 9:00 hod.!

Prvním cílem jsou skály podle této fotografie:



Nebudeme na ně koukat takto z dálky (to je ani neuvidíme), my se po nich půjdeme projít. Jsou to skály Klokočské a turističtí průvodci píší, že je to lokalita stejně zajímavá, jako Drábské světničky, jen tam není takový nával turistů. Což už nebude pravda, protože Drábky jsou pro veřejnost zavřené. Mladí, rychlí, fyzicky zdatní dojdou se zkušeným průvodcem až na vyhlídku Zdenčina skála (2,6 km tam a 2,6 km zpátky), my ostatní dojdeme někam do poloviny a tam si třeba uděláme foto:



Upozorňuji, že těsně před vyhlídkou Zdenčina skála trasa vede přes lávku širokou asi 40 cm, dlouhou asi 3 m, BEZ ZÁBRADLÍ, která je umístěna nad menší propastičkou, takže kdo má závrať, strach z výšek apod. tak do cíle asi nedojde!

Lokalitu musíme opustit nejpozději v 11:15 hod., kdy už opravdu musíme sedět v autech!

Jedeme na oběd do restaurace Skála (www.restauraceskala.cz), kde máme místa rezervována na 12:00 hodin.

Nabídku jídel jsme pro skupinu naší velikosti dostali následující:

Smetanová cibulačka s anglickou slaninou - 55,- Kč
180 g Grilované kuřecí prsíčko s brusinkami a zakysanou smetanou, šťouchané petrželové brambory - 320,- Kč
250 g Vepřová krkovička s pikantní glazurovanou cibulkou, pečený brambor s česnekovým dipem - 340,- Kč
250 g Flank steak (hovězí pupek) s cibulovo hříbkovou omáčkou, americký brambor - 420,- Kč

Kafíčko po jídle si tam nedávejte, nejdéle ve 14:00 musíme zase vyrazit na cestu! Popojedeme pár kilometrů prohlédnout si Hrnčířský dvůr (www.hrncirskydvurzviretice.cz), kde kromě neuvěřitelného množství výrobků z keramiky nabízejí kávu a zákusky, tam to kafíčko stihnete lépe!

Z hrnčířského dvora vystřelíme asi tak v 15:15 hodin směrem k zřícenině.



Kdo bude chtít, půjde na zříceninu pěšky, je to asi 1,2 km, ostatní se tam dotřeseme po polní cestě autem. Prohlédneme zříceninu, vylezeme na věž, rozhlédneme se do široka i daleka a až slezeme, na parkovišti vyhlásíme vítěze soutěže, rozdáme hodnotné ceny, znovu se vyfotíme a potom prohlásíme oficiální část srazu za ukončenou.

Po tomto oficiálním zakončení jsou dvě možnosti, co s načatým večerem:
1) Máme rezervovaných 20 míst v restauraci Na Veselce (www.na-veselce.cz), takže můžeme pokračovat v povídání, povečeřet, vypít pivko ...
2) Na zřícenině se po skončení normálních návštěvních hodin koná koncert smyčcového dua Yellow, můžete tam počkat a dát si kulturní zážitek! (https://www.youtube.com/watch?v=RrC_oCrVfIA - mmch, nejsou Vám povědomé některé záběry z tohoto klipu?)

Předpokládám, že jako každý rok ráno při příjezdu dostanete ITINERÁŘ, KTERÝ SI PŘEČTETE(!!) - budou v něm jako každý rok uvedeny navigační body pro případ, že byste se ztratili!

Jak jistě víte, pokud jste z daleka, je lepší přijet do lokality den předem a někde se ubytovat, abyste ráno nemuseli vstávat tak brzo. A potom zase pobýt až do neděle, abyste ze srazu nemuseli utíkat dříve. Pro letošní rok máme pro Vás další vylepšení! Máme možnost zajistit Vám výhodné ubytování ve dvou čtyřlůžkových a jednom dvoulůžkovém apartmánu - bez snídaně za 250,- Kč/osoba/noc. Ano, čtyřlůžkové pokoje nejsou úplně optimální pro dvoučlenné posádky, ale buď spolu mohou spát posádky, které se znají, nebo se můžete rozdělit na dámský pokoj a pánský pokoj. Pokoje, kuchyňka atd. vypadají takto:









V místě ubytování jsou dvě restaurace (večeře) a rozváží tam i pizzař z Turnova, k snídani si předem koupíte něco v Turnově (Lidl, Penny a Kaufland). Uvedené pokoje mají k dispozici společnou kuchyň, kde je na čem uvařit si kávu nebo čaj, něco dát vychladit apod.
Bohužel, ještě není dokončena koupelna jednoho z pokojů, takže 3 pokoje mají k dispozici 2 koupelny.
Parkování je na oploceném pozemku.
No a ještě ke všemu, majitelé jsou Vám dobře známí smarťáci, takže kdo nabídku využije, bude už od pátečního odpoledne na smarťáckém srazu. Pokud bude převis poptávky, budete muset využít služeb jiných ubytovacích zařízení.

Podmínkou účasti na srazu je registrace! Účastnický poplatek se nevybírá, vstupné na zříceninu si platí každý sám.
Registrovat se můžete ZDE, do 28. 5. 2023 včetně.

Přihlášeni jsou:

Petr Golddigger
DYK77 + Kimby
Frenki s manželkou
damiano.o + 1
Dana
Mila 198 (možná s manželkou a pejskem)
Žabák + 1
Mad Fox - dvoučlenný tým
Modrá placka (možná +1)
aJa
Ital + 1
AlexT + 1
Ufo + 1
Kynčlíci (dva)
Sujál + Ivka
nemám - píše, že nemá přezdívku, ale já myslím, že mu docela padne "Šalinář"!
Miki
Klíště + 1
Zelinka
Pette + Andělka
Liborek + 3
Šerif + 1
Thierlovi (dva)
Triny
Bond + 1
Vlasatý holky
Radek 67 + 1
Sammael + 1
Chroust + 1
Kamil + 1
Jindra + 1
Nanuk + 1
Jarmila
Winterwolf *1*

450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
damiano.o
Příspěvky: 8
Registrován: pon 20 kvě 2019, 13:46
Bydliště: Polsko

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od damiano.o »

Přidal jsem informace na smartklub.pl Zdravím vás
damiano.o

Zdravim - RS Concept smartklub.pl

Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od JBC »

Dziękuję bardzo!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Mila198 »

Tak mi to připadá, že jsem se dal do klubu milionářů, když vidím ty ceny obědů v Restauraci Skála Obrázek. Když bych vzal s sebou babku, tak to bych měl skoro plnou nádrž! A babka sní tak maximálně za pajdu, a zbytek odnesou... To by nám nemohli udělat i o víkendu nějaké levnější Meníčko pro důchodce, a půl důchodce, Obrázek pokud bych přesvědčil tu svou babku, aby jela se mnou.
I když jak se říká, cesta s manželkou, poloviční zábava a dvojí náklady! Obrázek Ale zase je tu možnost si dát pivko, a babku posadit za volant! Co se týče těch cest, tak já už nejsem žádný chodec,Obrázek ani dlouho nevydržím stát,Obrázek ale předpokládám, že se tam žádné demonstrace nebudeme účastnit.
Jinak se těším na tu akci, protože to bude moje premiéra, a věřím povedená, včetně počasí...! To je objednané Petře?
A ještě se zeptám, jak je to s domácími psími mazlíčci, kdyby babka nechtěla bez něj jet??? Ale druhá věc je, jestli pes bude chtít jet ve Smartu??? Obrázek To by pro něj byla premiéra...
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od JBC »

S pejsky není vůbec žádný problém, jezdí s námi pravidelně. Problém bych viděl jen v té restauraci, tam ho asi nebudou chtít pustit.
Ano, jídla jsou drahá a zkoušel jsem smlouvat (protože ve všední den oni vaří denní menu, které i s polévkou stojí asi stopade), ale jednoduše se mnou vymetl - ber nebo nech být, díky atraktivitě máme zákazníků vždycky dost.
Ani po těch skalách s námi nemusíš jít - u horního parkoviště je hospůdka (kafe za pade), která standardně otvírá v 10:00, ale říkali, že když vidí dostatek zákazníků, otevřou i dříve. Já ale počítám, že my, méně zdatní, nahoře na skalách ujdeme tak kilometr tam a kilometr zpátky.
Za první čtyři ročníky bylo vždycky slunečno (při prvním ročník 34° C ve stínu) s jednou přeháňkou.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Mila198 »

To mě bylo jasné, že Smarťákům pes vadit nebude, ale těm restauratérům, a pak záleží na počasí, nemohu nechat v 35°C psa v autě, to by mi naše baronka neodpustila, ani já bych na to neměl ji tam nechat v tom parnu. S tou chůzí na tom nejsem dobře, ale každý den s baronkou chodím svůj okruh, který mám nařízený od doktorky, takže tu procházku, pokud to nebude hubou proti zdi, mám na mysli krpál, ujdu. A káva je jeden z nápojů, který ke svému životu nepotřebuji, to si dám raději pivko. Takže teď nám schází jen to pěkné počasí... ale když vidím tu předpověď na studený květen, tak to by v tom byl čert, aby nám to počasí nevyšlo.
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Mila198 »

Obrázek Tak to vypadá, že se dočkáme krásného počasí, jak jsem prorokoval... Obrázek

Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Mila198 »

Obrázek Tak to vypadá, že meteorologům asi chcípla rosnička... Obrázek
Jejich výkon by se dal srovnat s prací naší vlády!

Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od JBC »

Já se vždycky nechávám překvapit. Na předpověď se dívám až v pátek večer a na aktuální stav v sobotu ráno.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Winterwolf »

Nač stahovat kalhoty když brod je ještě daleko :-)

Loni jsem taky všechny přejezdy zvládl nahoře bez a jen když jsme se někde zastavili tak jsem nahodil střechu protože sprchlo :-D
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Mila198 »

Já nestahuji kalhoty, já jen říkám, že jim nevěřím stejně, jako té naší vládě! A když bych stahoval kalhoty, tak jen abych jim ukázal, kde mi končí záda...
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Sujál
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27 srp 2019, 23:37

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Sujál »

Já se už těším jako malej kluk. *srd1* :D
Smart ForTwo 451 52kW r. 2009
Smart Roadster 452 Coupe 60kW r. 2004
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Mila198 »

Na to, kde mi končí záda?! ObrázekObrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od JBC »

Ne, Miloši, těší se na výlet, protože se mylně domnívá, že to bude tak povedené, jako vloni. Nebude.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Mila198
Příspěvky: 172
Registrován: pát 17 úno 2023, 16:33
Bydliště: Liberec Starý Harcov

Re: Do Českého ráje cesta smartová je! (2023)

Příspěvek od Mila198 »

To já vím, protože to bude ještě lepší! Obrázek
Miloš

Smart ForTwo 0,7/45kW
Odpovědět