Vypnutí airbagu u spolujezdce

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Jana Štěchová

Vypnutí airbagu u spolujezdce

Příspěvek od Jana Štěchová »

Dobrý den, :shock: prosím o radu, jestli někdo nevíte jak si vypnout airbag u spolujezdce.Brzy se mi narodí mimčo a nechce se mi jet do servisu.
Díky. :lol:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Airbag u spolujezdce sama nevypneš,buďto jestli to jde přes diagnostiku v servisu.Nebo odpojit konektor z toho airbagu je ze strany,nebo za zásuvkou zapalovače je řídící jednotka airbagů,je tam takový velký konektor,něco jako je třeba scart u televize,ten konektor má takovou zajištovací páčku,potom jde vytáhnout.Potom ti bude ale svítit na palubce kontrolka airbagu a nebude funkční ani jeden a po připojení stejně nezhasne,musí se to potom smazat přes diagnostiku.Nebo je ještě jedno řešení potom by byl funkční airbag řidiče a nemuselo by se jet potom až by se to zapojovalo zpátky do servisu.Odpojí se konektor z airbagu a místo airbagu se do toho konektoru zapojí odpor 3ohmy,prodávají ho v radio součástkách za pár kč.Nesmíš ale otočit klíčkem než tam ten odpor dáš jinak by si jednotka načetla že tam je chyba.Ten odpor se tam dává proto aby si řídící jednotka myslela že tam ten airbag je.
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Da se to vyrest i na prepinani. Nechal bych to ale udelat nekomu kdo se v tom vyzna a uz to nekdy delal. Stejne se to pak musi prepinat pri vypnutem klicku, takze nejlepsi zpusob je na klic. Pokud to jen odpoijis tak ti nacte jednotka chybu a nebude to fungovat. Ani ridicuv airbag nebo dopinace. Takze bych radil jedine ten odpor nebo si tam nechat dodelat vypinac. Sama si ale asi moc nepomuzes.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Jenda

Příspěvek od Jenda »

já bych potřeboval smazat airbagy vystřelili mi pásy.
Kdyby měl někdo typ.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Musíš tam nejdřív dát nové pásy,nebo alespoň odpory jinak to smazat nepůjde.
Jenda

Příspěvek od Jenda »

tak nejdřív koupím new pásy ktery jsou drahý :(
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Tak pokuď ty pásy fungujou,tak tam přidat jenom odpory a pak to smazat.Při případné havárii,ale vystřelí pouze airbagy,jinak ty pásy tím jak vystřelí tak vlastně zatahují pás aby jsy byl přitažený k sedadlu když airbagy vystřelí.Pokud ti vadí jak svítí kontrolka na palubce,tak stačí povolit 4 šrouby sundat budíky a v ty kontrolce je žárovička a ta jde normálně vyndat,bez rozebírání těch budíku.Jinak pokud by jsi chtěl pásy kupovat tak nevím jak na Smarta ale na jiný auta stojí nový tak 5.000kč jeden.Takže potom jedině nějaký starší.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

koukám že se nemáte moc rádi co?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Nj airbagy bez dopinacu jsou svinstvo, pokud jsou strelene dej tam starsi.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
autodiagnostika

Příspěvek od autodiagnostika »

co mu pomuzou nove pasy kdyz v jednotce budou zapsana Crash data???? musi vyndat i jednotku a smazat data narazu ....vyndat zarovku je taky "dobry" reseni
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Do smartu se prodává origo dětská sedačka, která airbag spolujezdce vypíná
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

autodiagnostika píše:co mu pomuzou nove pasy kdyz v jednotce budou zapsana Crash data???? musi vyndat i jednotku a smazat data narazu ....vyndat zarovku je taky "dobry" reseni
Vyndat žárovku,je asi nejlepší řešení vzhledem k tomu,kolik má hodnotu celej O--O a kolik stojí ty pásy a je otázka aby v tom autě nebyli místo airbagů záslepky.A jinak k tomu vyndávání jednotky,pro smazání udajů o nehodě,tak nechci se přít zrovna u Smarta,tam to vyzkoušený nemám,ale kamarád dělá elektrikáře v Mercedesu a říkal že to smazat jde přes zásuvku.Dělal mě to u S-klassy byly tam vystřelený boční a okenní airbagy a jednotku jsem vyndávat nemusel,u pětkovýho BMW mě to taky smazaly v servisu bez vyndání,u novýho Passata mě to taky smazaly bez vyndání,udajně to u toho Passata už nejde po třetí nehodě.Jinak u hodně aut jsem tu jednotku musel vyndat.
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

DYK77 píše:Do smartu se prodává origo dětská sedačka, která airbag spolujezdce vypíná
No tím bych si nebyl jistej. Nevím teda jak je to u novýho Smartu a jestli nepokročila technologie (kámoš má v autě už normálně čudlík na vypnutí airbagu spolujezdce), ale u toho mýho pekáče sice upozurňujou na možnost dětský sedačky, ale zároň dodávaj info k návštěvě servisu a vyřazení airbagu.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Kua, tak jsem to našel

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ta sedacka se zapojuje nekam na elektro konektor? nebo ma v sobe a v aute je nejaky rfid nebo neco podobneho?

nejak mne neni jasne jak to auto samo pozna, ze se tam dala sedacka :?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět