Stránka 2 z 5
Napsal: ned 20 črc 2008, 15:13
od jujda.jujda
tak jsem se díval na tu ručku pod kobercem a mám pocit že ta tyčinka je už na doraz,dám sem foto jen nevím jak

Napsal: ned 20 črc 2008, 15:32
od jujda.jujda
Napsal: pon 21 črc 2008, 07:06
od DYK77
Pěkný makro
Vypadá to, že jsi to odhalil. Já to rozebraný ještě neměl, ale z těch fotek je to jasný. Kouknul bych na pakny jestli nejsou sjetý až pak bych řešil lanovody a další nastavení.
V dílenské příručce str. 75 , je přesná vzdálenost paken 202,6mm. Jestli je vzdálenost menší, samostav v bubnu je na konci a obložení je na minimu, pak bych to řešil v prvním případě výměnou paken.
Síla nového obložení je 6,6mm , sjeté je pak od 3mm a méně.
Průměr bubnu ( vnitřní ) 203mm , sjetý je když má více jak 204,5mm.

Napsal: pon 21 črc 2008, 15:01
od jujda.jujda
No pod buben jsem koukal ale je fakt že jsem nic neměřil,napohled mi obložení nepřišlo tak špatný.V té příručce jsem ty míry našel až později.Je tam taky postup jak seřídit ruční brzdu ale nemluvím německy tak nevím jestli jsem to chápal dobře.Píšou tam něco o 30 pokusech se sešlápnutou brzdou a dotažením ruční brzdy jen nevím v jakém pořadí....jen jsem to tak dedukoval pak už mi zbudou asi jen ty pakny.
který makro myslíš??
jujda
Napsal: pon 21 črc 2008, 18:40
od DYK77
jujda.jujda píše:který makro myslíš??
jujda
Všechny makra, jako vážně jsi si vyhrál
S tím překladem snad někdo pomůže, nebo celý text naklepat sem:
http://translate.google.cz/translate_t
Něco podobného, ale není to ono
http://punto.mysteria.cz/brzbb.htm
Napsal: sob 10 říj 2009, 17:46
od xlukas.cz
tak panove (a damy) ... dneska sem na voziku demontoval rucni brzdu, bubny a jejich obsah.
- na lankach brzd neni zadne stelovani. lanka drzi na naprave i v bubnu pouze na 3ks perek. dost blbe se to vytahuje, ale jde to.
- prisel jsem taky na nemilou vec - 3 ze 4 pistku v brzdach byly nefunkcni - nehybaly se

doporucuju proto vsem, aby si preventivne nechali zkontrolovat funkcnost zadnich brzd. v praxi to znamena, ze brzdime pouze prednima brzdama
dotaz asi na dawea - jak mam vytahnout ten jazycek co se s nim steluje brzda + ta silna pruzina ze spodu a ten plast? nechcu to rozrezavat. kdyz zmacknu jazycek dule, tak je jeste vevnitrku nad. kdyz ho vytahnu navrch, tak dole na tom drzaku jsou cca 2 cm pod, takze to dovrchu zase nemuzu vytahnout. je to jak jezek v kleci, ale nejsu si jisty, jestli ma vubec reseni.
Napsal: sob 10 říj 2009, 18:57
od houzar
zkus toto: sešlápni pedál brzdy-silou,potom cukni pákou ručky silně až na doraz alespoň 3x opakuj
jelikož brzdy jsou vybaveny samoštelem mělo by se to seřídit
rozdělat až v případě,když toto nepomůže seřízení délky lan se provádí kvůli kroku brzdové páky a vlastní mechanismus u paken nemá vliv
Napsal: sob 10 říj 2009, 21:22
od xlukas.cz
to jsi asi nereagoval na muj prispeveka neradil mne, ze?

Napsal: ned 11 říj 2009, 09:54
od Dawe
pokud to chces na tom voziku tak povol celou paku te rucni brzdy od kasle
kouknu se k veceru co presene myslis
dotaz
Napsal: čtv 28 kvě 2015, 17:15
od Mirson
Po delší době bych se rád oživil toto vlákno.
Může někdo obnovit fotky co jsou zde použity kolem roku 2008, nebo nafotit nové?
Potřebuji seřídit ruční brzdu (v kopci mi Smart stojí až po utáhnutí brzdy na poslední ozub) a po přečtení zdejších příspěvků nejsem moc chytrý. Případně poraďte kde a co mám rozdělat.
Re: Seřízení ruční brzdy
Napsal: čtv 28 kvě 2015, 17:38
od mugwai59
Tak to jsme dva co z toho nejsou moc chytri, jde to, nebo nejde to ? Nebo se to steluje samo ?:)
Pac u jednoho to mam uz tak na 1. zubu, u druhyho taky nekde na predposlednich:).
Re: Seřízení ruční brzdy
Napsal: čtv 28 kvě 2015, 19:09
od Roman Milo
Pokud ti fungují samoštely v bubnech a nemáš sjeté obložení tak ruční brzdu seřizovat nemusíš.
Re: Seřízení ruční brzdy
Napsal: čtv 28 kvě 2015, 19:25
od xlukas.cz
- zkontrolovat, jestli neni otoceny zobacek od lanovodu na rucni brzde nebo jeslti je vubec rucni brzda dotlacena zoubkama az navrch. kontrolu je mozne provest myslim, ze i zevnitrku auta, kdyz se oddela koberec, jinak ze spodu.
vytahnout rucni brzdu navrch, podrzet protikus, co se do rucni brzdy zasouva, jestli pujde na rucni brzdu vic nasunout.
- shodit bubny a zkontrolovat, jak je na tom oblozeni a samostelovani. muze byt zatuhle, zasekle nebo tak neco.
Re: Seřízení ruční brzdy
Napsal: čtv 28 kvě 2015, 19:42
od Roman Milo
Nebo můžou být prasklé malé pružinky na paknách a samoseřizování nefunguje.
Re: Seřízení ruční brzdy
Napsal: čtv 28 kvě 2015, 20:55
od mugwai59
Juknu na to, ale predbezne co si pamatuju byly na obou pakny cca stejny (+- 4 mm), cize myslim ze jeste dostatecny:).
Zkouknu to tahlo pod autem jak pise Luky, az bude zase volna dilna, dneska jsem zjisil na Bravicku, ze nejake prase prede mnou strhlo 1 z 10 sroubu na prednich zdvihatkach:).
Takze zitra z cvicnych duvodu jeste jednou:), sehnat misto M8x1 M10 imbus, fiknout zavit M10 a spravit, do prdele nakopat nekoho kdo neumi s momentakem:).