Stránka 2 z 4
Napsal: pát 06 úno 2009, 21:41
od DYK77
Jestli to nějakej borec nezkoušel za tu poloosu zvednout, až jí ohnul, nebo to prostě na něco posadil, možná auto sjelo z heveru a následně odešlo i těsnění poloosy. Ta poloosa by mohla jít srovnat ne? Repase poloos se dělají a výměna gufera nebude problém.
Nerozumím co jsou zablendované hadičky? Kvůli jakému přetlaku ? Máš na mysli trubičky nebo hadičky?
Napsal: pát 06 úno 2009, 21:54
od Roland2666
DYK77 píše:Jestli to nějakej borec nezkoušel za tu poloosu zvednout, až jí ohnul, nebo to prostě na něco posadil, možná auto sjelo z heveru a následně odešlo i těsnění poloosy. Ta poloosa by mohla jít srovnat ne? Repase poloos se dělají a výměna gufera nebude problém.
Nerozumím co jsou zablendované hadičky? Kvůli jakému přetlaku ? Máš na mysli trubičky nebo hadičky?
Moc sa v tom nevyznám, viem len že tečie s pod tesnenie poloosi- na obidvoch stranách. Nemyslím že by bola ohnutá , to by bolo asi pri jazde cíti nie?
Ale vraj keď mali zdvihnuté auto v servise tak poloos behala hore dole - proste do tvaru vajíčka vo¾ne rukou.
No a s tými zapchatými hadičkami, ani neviem poriadne čo tým ten mechanik myslel, proste mi len povedal že tam mám zablendované nejaké hadičky na mazaní, ale že to radšej nedával dole, lebo sa bál či to ešte aspoň ako tak pôjde.
Napsal: pát 06 úno 2009, 22:04
od DYK77
Roland2666 píše:4.poloos je vybitá a má pohyb( vraj je to vybité do tvaru vajca)
Aha pochopil jsem to tak, že při otáčení opisuje tvar elipsy a je tedy ohnutá.
Napsal: pát 06 úno 2009, 22:05
od dodo555
mal by si to dat pozriet niekomu kto sa v smartoch vyzna, napr. do TN
1. ak je auto zdvihnute, myslim ze poloos moze mat trochu vôlu
2. tiez neviem ake hadicky myslis, mozno by pomohla foto, ale ak sa ti na to pozrie odbornik tak ti povie hned o co ide
Napsal: pát 06 úno 2009, 23:17
od armani
Tu je s¾úbený kontakt na Merceds v Trenčíne: Servisný poradca p. Marcel Dražkovec, tel. 032 653 88 77, mobil: 915 758 591, e mail:m.drazkovec/zavinačmercedestn/bodka/sk
Treba sa vopred dohodnú na termíne.
Napsal: sob 07 úno 2009, 18:52
od Roland2666
O.K.dík za kontakt, určite mu zavolám
Napsal: pon 09 úno 2009, 13:38
od marko583
dyk aj do 60kw verzie je predpisany 98 oktan, jedine 45kw od roadstra sa spokoji s 95 oktanom
kolisanie otacok ti egr nema moc ako sposobit, nakolko ak by bolo egr nefunkcne je zavrete... jedine co mi moze napadat je, ze si na sani podsava fiac ako je zdrave. su tam take srandovne tesnenia a ak to niekto kutil, tak to moze byt v pecku. rozhodne by som pozrel aj sviecky.
vyzrad nam, ktoreho toho smarta si kupil, kedze na SK bol 45 konovy na predaj len cierny z cadce ak sa nemylim. a ten mal toho za sebou pomerne dost co viem
Napsal: pon 09 úno 2009, 13:55
od Roland2666
marko583 píše:
vyzrad nam, ktoreho toho smarta si kupil, kedze na SK bol 45 konovy na predaj len cierny z cadce ak sa nemylim. a ten mal toho za sebou pomerne dost co viem
No tak to je on a je hodne zaujímavé, že o tom vieš. Kde si ho videl na predaj???Čo si tým myslel, že má za sebou pomerne dos? Prosím odpoveď.
Napsal: pon 09 úno 2009, 15:41
od marko583
velmi dôho bol na autobazar.eu... cena isla dole, nizsie... az skoncila niekde pri ca. 200.000 sk tusim. potom som to prestal sledovat. jazdila na tom daka buchta a predaval to daky tipek. servis takmer ziadny. a ako tak sledujem tak 45 kw verzie zacinaju mat niekde pri 80-90.000 km problemy, kedze aj kamosov roadster trpel presne tymto istym
Napsal: pon 09 úno 2009, 16:56
od Roland2666
marko583 píše:velmi dôho bol na autobazar.eu... cena isla dole, nizsie... az skoncila niekde pri ca. 200.000 sk tusim. potom som to prestal sledovat. jazdila na tom daka buchta a predaval to daky tipek. servis takmer ziadny. a ako tak sledujem tak 45 kw verzie zacinaju mat niekde pri 80-90.000 km problemy, kedze aj kamosov roadster trpel presne tymto istym
A ko¾ko si myslíš že má cenu tento Roadster s týmito závadami? Alebo ko¾ko by asi stála jeho oprava?
Napsal: pon 09 úno 2009, 17:38
od marko583
aby bol motor ok, potrebujes aspon 800 - 1000 €. samotne diely az take drahe niesu, skor ta robota. alebo inak. ci ides spravit len nutne veci, alebo ked to mas otvorene uz spravis vsetko.
neviem kedy si to kupil ani kolko si zato dal. ja som chcel svojho poslat prec za 150.000 Sk a to je coupe s trocha lepsou vybavou ako ten z cadce. na druhej strane ma takmer 150.000 km (ale pravidelny servis kvoli kazdej somarine)
Napsal: ned 20 zář 2009, 19:44
od michmartin
vše je zatím OK , až na tuto maličkost ...
- svíčky před časem nové ( originál )
Příjdu po delší době ( 1,2,3..dny ) ke studenému autu , nastartuji a zde je onen chvilkový problém .
- motor chytne na první cvrnknutí , ale otáčky jdou dolu , pak nahoru , pak zase dolu ... , pak se otáčky ustálí o po dobu autom.sytiče jsou chvíli vyšší , po chvilce¡, tak na cigáro , se otáčky ustálí na normální a drží .
Pak normálně jezdím a když zastavím , vypnu motor a odejdu ...
Když potom příjdu k autu a nastartuji za cca ( 10 , 20 , 30 ... ) minut , tak se již závada neprojevuje a vše je OK , až do doby , kdy má autíčko delší pauzu , pak je to zase dokola a dokola ...
Možná je to jenom blbost , ale je to nepříjemný ...

Napsal: sob 03 říj 2009, 10:12
od michmartin
přátelé , kamarádi ...
- prosím
skrblík

Napsal: sob 03 říj 2009, 17:47
od xlukas.cz
kdyby sis napsal do podpisu jake mas auto, tak by ti snad i nekdo odpovedel. jenomze kdo si ma pamatovat kdo s cim jezdi?
ja sem dnes po 5,5 hodinach nastartoval a sok. po odstraneni casti jedne zavady se mne projevilo neco podobne jak tobe. nastartoval sem a cele auto se zacalo trepat (jelo to na 2 valce) tak sem pridal nic nepomohlo, podruhe sem na to slapl vic a za mnou bily dym.

holt ta jedna zhavici svicka je fakt spatna. stalo se mne to poprvni. po asi 15, 20 sekundach pod plynem to preslo. budu s napetim ocekavat, kdy se to stane priste

Napsal: úte 06 říj 2009, 21:30
od armani
michmartin: dnes sa u mojeho Prcka znova prejavila tá istá závada. Pod¾a mňa je to nejaká vlhkos v elektronike. Auto sa zohreje, vlhkos sa odparí a auto funguje úplne normálne. No aj tak som rozhodnutí po dalšom opakovaní závady zajs na diagnostiku, dnes sa totižto rozsvietila aj kontrolka motoru. To znamená, že v pamäti by mala by uložená nejaká chyba, uvidím.

Pri dalšom štarte už bez závad.