Stránka 17 z 48
Napsal: pát 27 bře 2009, 06:54
od houzar
varianta s nastartováním motoru je prostě blbost -kdo chce a to udělá ale je to blbost,kdybych to připustil tak bych popřel svoji profesi a mnoho let praxe stačí si prostudovat princip mazání motoru
http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t ... -3241.html
zde se dá vyčíst mnoho užitečných informací
Napsal: pát 27 bře 2009, 07:59
od xlukas.cz
jestli sem to spravne pochopil, tak je to kvuli loziskum. ovsem jen teoreticky. prakticky se za tu chvililinku nemuze nic stat. prehrati lozisek nehrozi. zadny jiny zadrhel v tom nevidim.
Napsal: pát 27 bře 2009, 08:05
od houzar
zvláště u dieslu kde olej obsahuje velké množství mechanických nečistot je to nebezpečí větší
Napsal: pát 27 bře 2009, 09:27
od STAS1
Napsal: pát 27 bře 2009, 09:50
od DYK77
houzar píše:varianta s nastartováním motoru je prostě blbost
Taky mi to tak přijde, ale na Lukášovo sparanské kousky jsem si už zvyknul, takže bez komentáře

Napsal: pát 27 bře 2009, 11:14
od xlukas.cz
tak jako ja mam smartika rad, to jo. jenomze ... nesmim mu ukazat volnou ruku, jak to pozna, tak bude zle a zacne vymyslet kraviny, ktere je potreba vymenit, opravit atd. zacne proste zlobit. dokud vi, ze ho drzim z kratka, tak si takove veci nedovoluje.
je to prece uplne stejne jako s rozmazlenym nebo vycvicenym psem. s privnim jsou starosti s druhym radosti. (mimochodem, podobne je to i s zenama

, ze pane houzare).
jak uz sem tu nekde psal, ve smartcentru tvrdi, ze ma motor zivotnost 300 tis. ja jsem ho nechal za jeho mladi cipnout, tak uvidime, kolik vydrzi a nejen ten motor, ale i spojka, prevodovka a turbo.
Napsal: pát 27 bře 2009, 14:07
od DYK77
Testy všeho druhu se připouští , zejména ty na vlastní náklady

Napsal: pon 30 bře 2009, 17:01
od Dawe
xlukas.cz píše:
tak jako ja mam smartika rad, to jo. jenomze ... nesmim mu ukazat volnou ruku, jak to pozna, tak bude zle a zacne vymyslet kraviny, ktere je potreba vymenit, opravit atd. zacne proste zlobit. dokud vi, ze ho drzim z kratka, tak si takove veci nedovoluje.
je to prece uplne stejne jako s rozmazlenym nebo vycvicenym psem. s privnim jsou starosti s druhym radosti. (mimochodem, podobne je to i s zenama

, ze pane houzare).
jak uz sem tu nekde psal, ve smartcentru tvrdi, ze ma motor zivotnost 300 tis. ja jsem ho nechal za jeho mladi cipnout, tak uvidime, kolik vydrzi a nejen ten motor, ale i spojka, prevodovka a turbo.
Drsny nazor, ale neco malo na tom je.
Napsal: pon 01 čer 2009, 21:54
od Mili_K
potrebuju radu
chystame se na vymenu oleje a co jsem pochytil tak:
ma se nalit 3,2l oleje
neda se vypustit puvodni, musi se "vycucnout"
je to tak ???
a ted jaky olej dat, mame meneny motor a je na nem nalitano necelych 20tis., momentalne je tam plna syntetika
mam dat radsi 10W/40 ... jakou znacku ?
DIKY
Napsal: pon 01 čer 2009, 21:56
od Jirka P
Výrobce doporučuje 15 tis nebo rok, já volil radši 10 tis, doporuřená je polosynt 10W40 a stačí 3 litry. Jinak u Smartu se olej opravdu odsává. Jo a dle testů a Mercedesu Mobil 1
Napsal: pon 01 čer 2009, 22:00
od Druzeta
Dej polosyntetiku, syntetika je zbytečná a navíc staršímu motoru moc neprospívá.
Napsal: úte 02 čer 2009, 05:20
od DYK77
Kucí to napsali tak, že nemá co dodat

Napsal: stř 03 čer 2009, 08:26
od Mili_K
ok, takze tam pujde 10W/40, 3 litry a pripadne se doleje
menime taky po 10t nebo po roce
diky
Napsal: úte 04 srp 2009, 21:07
od DavidS
Ahoj, mám jeden dotaz, nevíte někdo jakou předepisuje "normální" spotřebu oleje přímo Smart, pro můj motor? 0,6 turbo 40kw.... zkušel jsem to tady hledat ale bez úspěchu.¨
Díky
Napsal: úte 04 srp 2009, 21:09
od xlukas.cz
nerikej, ze ti to zere 1 litr na 1000 km
