Stránka 22 z 48

Napsal: stř 30 čer 2010, 09:18
od DYK77
Jo to je přesný, stačí bohatě.
Já tam mám od začátku od MB od 0Km Mobil Formula S , tak v tom pokračuji. Ty 4 litry (10W/40) objemem na výměnu postačí a ještě půl litru zbude.

Napsal: stř 30 čer 2010, 09:23
od xlukas.cz
kamarad ho davaji do stareho naftove mercedesa s najetyma 350 tis. pry na ten stary motor to mnohem lepsi tesni. u smarta to moc nechapu.

Napsal: stř 30 čer 2010, 09:35
od DYK77
Teď mluvíš o jakém oleji? O té 60tce?

Napsal: stř 30 čer 2010, 09:39
od xlukas.cz
jo.
jsi byl rychlejsi.

Napsal: stř 30 čer 2010, 09:43
od DYK77
Ona už 50tka se používá spíše pro sportovní účely, protože se motor hodně hřeje, tak aby olej zůstal na nějaké přijatelné hustotě. S tou šedesátkou i když máš provozní teplotu, tak se bude odvalovat jak za studena, protože je hustej.

Napsal: stř 30 čer 2010, 10:41
od Axo
ja viem a dal som ho tam preto ze je hustejsi a bude mi lepsie tesnit....aspon dufam...:D ja viem je to sport olej ale som sa docital ze je preto sportovy ze aj pri vyssich teplotach si zachova dobre vlastnosti a da sa pouzivat aj pri normalnych....napr takyto olej sa odporuca do vsetkych talianksych aut...alfa ma seleniu 10W60 a ferrari odporuca len ten helix co mam ja...aby to drzalo aj pri velkej zatazi....ale aj pri normalnom pouzivani kedze alfa je norm auto a s ferrari tiez nejazdis vkuse po obmedzovac....takze tak no :D

Napsal: stř 30 čer 2010, 19:55
od DYK77
Jenže Itálie je jiný pásmo, průměrná venkovní teplota je tam přes rok vyšší jak u nás, tak dávají hustší, protože teplem zřídne :idea:

Napsal: stř 30 čer 2010, 23:59
od Zupan87
DYK77 píše:
Jo to je přesný, stačí bohatě.
Já tam mám od začátku od MB od 0Km Mobil Formula S , tak v tom pokračuji. Ty 4 litry (10W/40) objemem na výměnu postačí a ještě půl litru zbude.
Jo dik..ja jenom že mě šlo o to mb 229.1.. aby to na to mohlo byt..
Mimochodem jakou to ma spotřebu oleje ta tvoje kara? Aby člověku zbylo do vyměny tolik oleje..skoro se mi tomu nechce věřit.. Ja se to teďkon chystam vyměnit.. i s dolevanim mi ta 4 litrovka dala zhruba na 10000km

Napsal: čtv 01 črc 2010, 12:43
od DYK77
Najezdím ročně asi 7000 KM a nedolévám nic. Přijde mi, že se hladina oleje nehne, při troše reálného pohledu přiznám úbytek na měrce asi 1mm od výměny k výměně.

Napsal: čtv 01 črc 2010, 13:01
od Axo
plne uznavam co hovoris ale rozdiel v zimnych teplotach je mozno 5 stupnov!neviem 5W 30 mi zral.....10W60 nezere.... :D asi mu nechuti :D

Napsal: čtv 01 črc 2010, 13:04
od houzar
odsávačka oleje-celkové náklady na pořízení 0,-kč
Obrázek

Napsal: čtv 01 črc 2010, 20:43
od DYK77
Tak to je slušná vychytávka :)

Napsal: čtv 01 črc 2010, 20:46
od xlukas.cz
jakoze tlacis vzduch do motoru a tlakem se dostava olej ven hadickou?

Napsal: čtv 01 črc 2010, 20:52
od DYK77
Axo píše:5W 30 mi zral.....10W60 nezere.... :D asi mu nechuti :D
Naštěstí jsem tohle ještě u ničeho řešit nemusel, takže píši jen to co jsem četl jinde, a už v článcích od odborníků nebo laiků na různých fórech. Mělo by stačit dát olej 10 nebo 15W/40 protože je hustší za studena než 5W/40 a právě za studena, kdy jsou vůle v motoru větší ten hustší olej lépe vytěsňuje což je pravý opak řídkého oleje se kterým dochází k většímu úbytku oleje např. ve válcích a v turbu. Za tepla má 0W/40, 5W/40, 10W/40, 15W/40 v podstatě stejnou hustotu, ale součásti motoru teplem nabydou objemu, takže se vůle vytěsní a olej by to papat nemělo ani s touto viskozitou.

Nepíši asi nic co bys nevěděl, pokud se Ti to osvědčilo, tak proč ne. Bylo nám to divné, ale teď známe důvod.

Napsal: pát 02 črc 2010, 06:54
od houzar
xlukas.cz píše:jakoze tlacis vzduch do motoru a tlakem se dostava olej ven hadickou?
nee je to obyčejná fixírka, do pistole jde vzduch a tou tenkou hadičkou se vysává tak fungují vysávačky,bylo by potřeba ještě vřadit podtlakovou nádobu