Cuhy, on mysli peter.eu ten nalitek ve kterym je u Gatese zavit a tesneni kvuli smontovani ve fabrice, ten by mohl trosku zavazet, vim o tom, dej si nekde oba obrazky v googlu vedle sebe a uvidis to samcuhan píše:Já jsem dával Gates,který funguje velmi dobře,starej co jsem měnil byl Wahler,velikosti jsou naprosto totožné..
CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Pasuje na to jakykoli 8mm ocko, trhacek, cokoli, je to rozmerove +- stejnypeter.eu píše:taky jsem daval Gates,ale pozor,ma trochu vetsi prumer toho kulateho tela,takze stary sel ven dobre,ale novy se tam daval naprd,to telo branilo pristup k jednomu sroubu,malou racnou to slo hodne blbe.
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
A co se na odvzdušňováček vykašlat? Po vzoru Jáchyma rozklepat nýtek a místo dírky s nýtkem vyvrtat vedle dírku 1 mm bez nýtku? Sice by zaplavování systému trvalo déle, ale když se to dělá jednou za pár let?
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Asi to nedelaji proto ze 1mm dirka se casem zanese:).
Prave to cely 14 strankovy english vlakno je o tom jak "umravnit" Wahlera a donutit jej delat co by z vyroby delat mel (za ty lowe), jukni na to a dej si v Chrome prelozit do CZ a uvidis:).
Napred davali okrouzek aby to drzel z druhe strany privreny, pak ti odvaznejsi jej rozrizli, kuchli a eliminovali to nahradou celyho soustruzenyho kotouce s tesnicim o-kruhem po obvode:).
Coz mi UPLNE prijde celkem dost na hlavu padly, kdyz uz mi vnuti nemalou cast motoru spolu s nim a vohnou me vohnouti o nemaly prachy, ale aspon jsem zacal tusit kde je zrada a proc, vcelku inspirativni forum, jdou k podstate veci a jen slepe nemeni dily dokud se nestrefi:).
Prave to cely 14 strankovy english vlakno je o tom jak "umravnit" Wahlera a donutit jej delat co by z vyroby delat mel (za ty lowe), jukni na to a dej si v Chrome prelozit do CZ a uvidis:).
Napred davali okrouzek aby to drzel z druhe strany privreny, pak ti odvaznejsi jej rozrizli, kuchli a eliminovali to nahradou celyho soustruzenyho kotouce s tesnicim o-kruhem po obvode:).
Coz mi UPLNE prijde celkem dost na hlavu padly, kdyz uz mi vnuti nemalou cast motoru spolu s nim a vohnou me vohnouti o nemaly prachy, ale aspon jsem zacal tusit kde je zrada a proc, vcelku inspirativni forum, jdou k podstate veci a jen slepe nemeni dily dokud se nestrefi:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Tak dneska dorazil konecne Gates a Jachyma netrebaJBC píše: A co se na odvzdušňováček vykašlat? Po vzoru Jáchyma rozklepat nýtek a místo dírky s nýtkem vyvrtat vedle dírku 1 mm bez nýtku? Sice by zaplavování systému trvalo déle, ale když se to dělá jednou za pár let?
Funim do Gatese hubou a nytek se IHNED zavira narozdil od Wahlera, uz pri mirnem zvyseni proudeni vzduchu, cize me dokonale uzavre cestu ke chladici, yupeeee !!
Zkouska vodou - absolutne neprolina !:))) .. a je po zahade proc netopite s "novym" termostatem, pac jim jej navrhovala nejspis uklizecjka nekde na hajzliku o prestavce, ne ale konstrukter, dost by me zajimala homologace pri -10°C a namontovano na realnym aute:).
Borci na zahranicnim webu pisou, ze prutok samospadem vody je cca 1 litr / 5min (0,2l / min)
Samoze se to vychlazuje uz timto prutokem, kdyz cely objem chladiva je 4,5l (cize okruh chladice muze mit dobre 2,5-3,0 litry kapaliny).
Nic .. zitra leti na auticko a dam vedet jak dopadla testovaci jizda a jak jsou teply hadice ke chladici (ocekavam studeny jako psi cumak):).
POZOR na Wahlery a pro jistotu i jeho klony (viz rozdil uz ve tvaru) v kombinaci s CDi, jdete po Gatesovi, jednoznacne (za stejny lowe):).
Navic se da po "smrti" rozdelat a ti zrucnejsi si parafinovy telisko nahradi snadno z jinyho za par desetikorun:).
Wahler a jeho klony (cast u kolena sesikmena, svarovana, nerozebiratelna, jedine odriznout):

Gates (cast u kolena rovna, da se odjistit cep, povolit a nasledne rozebrat) :

Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Takze suma sumarum :
S GATES-em 3 blobs always, neslapu na to, nehonim to, jedu krasne pianko na spotrebu a po 7 km 3 bloby, spokojenost naprosta:))).
(chladic pritom krasne studeny, sahara bude pekne hucet zase az v lete, presne jak ma).
S GATES-em 3 blobs always, neslapu na to, nehonim to, jedu krasne pianko na spotrebu a po 7 km 3 bloby, spokojenost naprosta:))).
(chladic pritom krasne studeny, sahara bude pekne hucet zase az v lete, presne jak ma).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

-
pavel3.0.9p
- Příspěvky: 36
- Registrován: úte 03 bře 2015, 19:05
- Bydliště: tábor
Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Včera jsem vyměnil termostat za GATES. Šlo to celkem snadno. Měnil jsem ho prvně a trošku jsme měl obavy.Vyjel jsem z autem na nájezdy, chtěl jsem vypustit chladící kapalinu, ale utrhnul jsem 2 imbus klíče, tak jsem na to vykašlal. Vycvaknul jsem lištu na kabely a uvolnil ty dvě hadičky na naftu,Sundal jsem hadice, vyteklo minimum kapaliny, vyndal ty dva šrouby a vyměnil za Wahlera. Snad odvzdušnil správně. Ted se auto ohřálo za 4km jízdy z kopce na 3 puntíky, před tím se na 3 dostal tak možná v létě. Ale stejně ,že by to nějak extrémně foukalo teplý vzduch se mi nezdá, zkusím to ještě jednou odvzdušnit. a naředit víc kapalinu, podle refraktoměru je snad na -60. podle zkušeností to pak blbě předává teplo.
smart for two 0.8CDI pure rok 12/2002
Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Musis poklepat na ten vypustak nez s nim zacnes kroutit, ma uvnitr dost vekou dosedaci plochu a nez se utrhne mu to chvili trva, dobry je taky caknout na to WD-ckem:).pavel3.0.9p píše:.. chtěl jsem vypustit chladící kapalinu, ale utrhnul jsem 2 imbus klíče, tak jsem na to vykašlal.
Jinak kapalinu neredit ! Nechat !
Ono je to jinak - na ohrati 1 litru vody spotrebujes vic energie nez na ohrati litru silneho koncentratu chladici smesi, cize zalezi na Tobe, jestli chces topit rychle, anebo pozde (a mozna ? vic):).
Cize jednoducha logika - posilas porad dokola neco co potrebuje malo energie na ohrati (silnejsi nemrzka, tusim tepelna kapacita to ucenci nazyvaji) a nebo neco co potrebuje vic energie (voda).
A cetl jsem praveze zkusenosti lidi co se jim auta prehrivaly prave pri silnejsim koncentratu, o to mi ale celou dobu slo
Asi uz vim prooc to tam lejou tak husty, abys topil ne vic, ale driv, v lete jsem s tim taky nemel absolutne nejmensi problem, on ten diesel toho tepla fakt moc neda ve stejnym case jako benzin:).
Hehehe, GATES RULEZ
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Tak já se také podělím o zkušenosti. Též jsem zakoupil Gates, vyměnil a už fakt nevím co je lepší. Propouští také, protože tři bubliny mám jen po dlouhém stání nebo jen popojíždění. Jak se rozjedu i třeba na padesát a jedu ve městě po obchvatu, tak jsou bubliny dvě.mugwai59 píše: Hehehe, GATES RULEZ![]()
![]()
![]()
.. nelituju te dvojite prace ani sekundu (aspon jsem se pocvicil v lowering engine a pod.
), i kdybych jej mel menit kazdou zimu, zitra leti kazdopadne zpatky ten smejd Wahlerovic ..
Mám Wahlera na jednom Smartu a ten se ohřívá fakt bleskově. Na druhém je to pomalejší tak o dva kiláčky. No a teď na třetím je to naprd úplně nejvíc.
Takže reklamace Wahlera, až přijde, tak výměna za Gates a pak reklamovat ten. Fakt opruz
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Ok, tak misto planych kecu fotky pred fialni vymenou na mym CDi:)) .
1) Wahler (nebo klon - puvodni)
2) Wahler nahradni (novy)
3) Gates nahradni (novy)
Vsimni si prazdne 1 dcl sklenicky pod Gatesem, a plne pod kazdym Wahlerem, proteklo jima za 30 sec cele 1 deci (!) ..
To mas za 20 minut jizdy +- cela napln 4,5l studenyho chladiva v neustalym obehu:)).
Sahals pri zahrivani postupne na chladic ? Teply nebo studeny ?



1) Wahler (nebo klon - puvodni)
2) Wahler nahradni (novy)
3) Gates nahradni (novy)
Vsimni si prazdne 1 dcl sklenicky pod Gatesem, a plne pod kazdym Wahlerem, proteklo jima za 30 sec cele 1 deci (!) ..
To mas za 20 minut jizdy +- cela napln 4,5l studenyho chladiva v neustalym obehu:)).
Sahals pri zahrivani postupne na chladic ? Teply nebo studeny ?



Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Zkoušel jsem na chladič sahat jen jednou, ale neprostrčím nějak šikovně ruku maskou, mám klimošku, tak je to horší
Každopádně na něj ani nemusím sahat, prostě se to nezahřívá jak má, takže zase půjde do háje a výměnu si co nevidět zopakuji
Každopádně na něj ani nemusím sahat, prostě se to nezahřívá jak má, takže zase půjde do háje a výměnu si co nevidět zopakuji
SMART - Fortwo - 99, 00, 01, 01 - 0,6/40kW
Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Tak prijemnou zabavu, me uz nebavilo to porad menit, mam totiz v garazi (jeste pro letosek) +- venkovni teplotu
) ..
Klimosku mam taky u 0,7 benze, ale sundas masku, vyndas mlhovku (par sroubku) a muzes vyrazit to otestovat, sahnes si na obe hadice, k topeni (slabsi) i k chladici (silnejsi):).
Klimosku mam taky u 0,7 benze, ale sundas masku, vyndas mlhovku (par sroubku) a muzes vyrazit to otestovat, sahnes si na obe hadice, k topeni (slabsi) i k chladici (silnejsi):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Tak si uCDi dal uzivam slasti 3 blobu v dennim provozu u diesela po 10 km piankove jizdy po nakupech, super
.
Nicmene ! - vcera jsem pri rozborce a loweringu enginu u 0,7 (urval jsem si chvilku jeste pred svatkama) vyndal termostat a zase Wahler, jako na potvoru.
A hadejte - foukam ondon a
- propousti taky, devka jedna, cize prijde rozkuchat a umravnit tu odvzdusnovaci diru jako do zadnice slona, pak zase slozit a provozovat dal jaksepatri, jinak to nevidim:).
Jo .. panove, jinak benzinovy termostat ma nejen jny prumer pripoje zpetne smycky na pumpu, ale ma i original seskrceni prumeru v te trubce (neco jako "restrictor" co o nem je to vlakno na EN diskusi od toho tolsena).
Cize on to jen okouknul a aplikoval (po svem) do CDi-cek , aby zmenil pomer smycky prednostne ve prospech vymeniku topeni:).
To je vse, cely trik (pac benzin dava vic tepla ohreje se dobre i bez smycky z5 na pumpu):).
Nicmene ! - vcera jsem pri rozborce a loweringu enginu u 0,7 (urval jsem si chvilku jeste pred svatkama) vyndal termostat a zase Wahler, jako na potvoru.
A hadejte - foukam ondon a
Jo .. panove, jinak benzinovy termostat ma nejen jny prumer pripoje zpetne smycky na pumpu, ale ma i original seskrceni prumeru v te trubce (neco jako "restrictor" co o nem je to vlakno na EN diskusi od toho tolsena).
Cize on to jen okouknul a aplikoval (po svem) do CDi-cek , aby zmenil pomer smycky prednostne ve prospech vymeniku topeni:).
To je vse, cely trik (pac benzin dava vic tepla ohreje se dobre i bez smycky z5 na pumpu):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Re: CDI TEPLOTA MOTORU V ZIME (???)
Kubiq, muzes mi prozradit, kde si kupoval toho Gates-e do svyho benzina ? At googlime jak googlime, nejak porad nenachazime
).
Potrebuju jej ted i do 698cc Cabria, Wahler tece jako niagara a otevira uz vlaznou vodou 40°C ( jak jinak):).
Potrebuju jej ted i do 698cc Cabria, Wahler tece jako niagara a otevira uz vlaznou vodou 40°C ( jak jinak):).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_

Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_
