Stránka 4 z 5
Napsal: pát 07 bře 2008, 16:09
od road-star
Taky se snazim studeny turbo nemučit, ale v Pražským provozu jet na tlak 0 skoro nejde, to bych na každý křižovatce nebo stoupaní musel jet dvacítkou. Takže většinou mi to za studena leze tak 0,5, někdy i 1 bar.
Napsal: sob 08 bře 2008, 09:28
od DYK77
Ty kráso. Na 1 bar se dostanu s plynem na plnej kotel a s otáčkama motoru někde kolem 5.000 rpm

Napsal: sob 08 bře 2008, 13:14
od xlukas.cz
DYK77 píše:Když jsem mluvil o otáčkách turba, tak jsem neměl na mysli otáčky motoru. Jsou to dvě různý věci. Otáčky turba se nikde nezobrazují, ale pokud máš na přístrojovce barometr, tak otáčky můžeš sledovat nepřímo tím, že si hlídáš tlak, který turbo dává. Čím vyšší tlak = vyšší otáčky. I na minimum plynu můžeš na nižší rachlostní stupně otáčky motoru točit pomalu a plynule do plna, ale turbo se bude jen "převalovat", pokud hodnota v barech nedosáhne kladných hodnot, tedy nedojde k přeplňování motoru vzduchem více, než kolik si sám nasaje. Umím takhle jezdit nejen za studena a při rozjezdech do kopce, ale bez přeplňování se dá dosahovat běžně cestovní rychlosti 90 - 100Km/h a to snad na zahřátí motoru a motorového oleje stačí ne
PS - pokud automat za studena nechává tolik vytáčet motor , tak bych ho určitě nepoužíval.
takovou vychytavku v aute nemam, abych si mohl sledovat tlak turba
manual pouzivam jen v okamziku, kdy chcu predjizdet, jinak bych se po praze asi uradil. do tahleho kopce mne to nekdy neda a na vyssi rychlostni stupen preradim manualne. sam tam vyssi nezaradi, ale kdyz uz tam je, tak to uz si ji tam udrzi.
ta ridici jednotka bude asi precejen trosku chytra. jakmile zacnu jet trochu sportovnejs, tak radi az pri vyssich otackach. kdyz potom zvolnim, tak mu jeste nejakou dobu trva, nez mu dojde, ze uz je konec zavodeni a zase se pojede "slusne"

Napsal: sob 08 bře 2008, 13:33
od DYK77
No a když držíš třeba v kopci více plynu a nelíbí se Ti kam ty otáčky až jdou, nepomůže na chvilku ubrat plyn, přelstít tím ECU, aby si myslela, že už je rovina a po přeřazení na vyšší stupeň to zase přišlápnout ?
Jinak já automat nemám vůbec a neztěžuji si na četnost řazení, co by pak museli říkat piloti F3000

Napsal: sob 08 bře 2008, 13:42
od xlukas.cz
nekdy to jde. zalezi jak rychle jedes a jak velky je ten kopec. ten konkretni co tu mame (stas samozrejme zna - z vlkose do kyjova), tak sam zaradi 6 az tak v pulce a za predpokladu, ze jedu pres 100. kdyz dam nohu z plynu, tak zpomaluje, sice mozna preradi, ale to uz tam mam 80 a kdyz pridam, tak si zase podradi. muzu bud cekat, az si sam zaradi nebo zaradit sam.
vcera me honilo asi mondeo, tak sem tam mel 120 a zaradil az nahore na kopci. na rovince tomu daval a machroval, ale jak dosly zatacky, tak hned brzdil. na smartovi fakt miluju to, ze tak uzasne sedi na silnici a ani nerovnosti ho nijak zvlast nerozhodi. trosku si poposkoci, ale jinak sedi jak motokara

Napsal: sob 08 bře 2008, 18:12
od road-star
Tak jsem kecal. Dneska sem se na to koukal a to co jsem psal, se musí vydšlit dvěma. Tzn, se studeným jezdím 0,25 až 0,5 barů. Nejvíc mi to točí 1,5 baru, ale to myslím Dykovi taky, né?
Jinak nevim jak u vas, ale v mým roadsterovi je ten automat tak akorát k vzteku. Je dobrej leda tak, když jedeš plus minus stejným tempem po rovné silnici, co není ani z kopce, ani dokopce.
Napsal: sob 08 bře 2008, 18:20
od DYK77
To už je lepší, 1,5baru max je u Tebe normální, já to mám omezený na 1bar max. Na těch 0,5 baru se lze dostat velmi snadno, odhaduji na 1/4 plynu, hlídám si to a vždycky mu trošku povolím. No ale každej to má rád jinak halt

Napsal: sob 08 bře 2008, 20:40
od xlukas.cz
tak teda nevim

. snad je tam tu turbo proto, aby jsi mel vyssi vykon pri +- stejne spotrebe paliva, ne??? coz by teda znamenalo, ze pokud mas tlak turba minimalni, tak s tim autem jedes jako s obycejnym atmosferickym benzinem/naftakem.
Napsal: sob 08 bře 2008, 22:19
od DYK77
JJ přesně tak. Pokud je tlak na barometru v záporných hodnotách, to jest pokud je přidáno cca do 1/4 plynu, tak to jede jako atmosférický motor. Turbo se sice otáčí, ale nejde do tahu. V momentě kdy začne turbínka přeplňovat začne ECU přidávat i více paliva, aby se vyvážil poměr vzduchu a paliva v zápalné směsi, tzn. aby směs nebyla chudá nebo příliš bohatá, což by znamenalo špatné spalování, které nejde ruku v ruce s ekologií ani s životností motoru.
Pokud nekoukám na Barometr, lze při volném rozjíždění poznat, kdy turbo začíná přeplňovat, protože i při minimálním přetlaku je cítit náhlý silnější zátah.
Napsal: ned 16 bře 2008, 11:24
od asayull
DYK77 píše:asayull píše:JEN OPET HLOUPY DOTAZ OD SMARTIHO ZACATECNIKA- CO JE TO TA SMARTI NEMOC..
DIK KAREL
Jen stručně. Kluci Tě už navedli, ale pokud to mám zkrátit, tak smartí nemocí se rozumí podpálení ventilů a špatné tlaky ve válcích.
Podle příspěvků zdejších uživatelů se dá říci, že špatné tlaky způsobují mimo vadných ventilů , také zapečené pístní kroužky. Týká se to zejména starších ročníků Smartů.
Myslím si, že kroužky se zapékají když přestane těsnit turbo a spaluje se motorový olej ve vetší míře. Životnost turba je hodně závislá na tom jak se kdo k němu chová. Zásadně se nesmí vytáčet za studena a naopak vypínat ihned po dlouhé nebo ostré jízdě, něchává se vychladit cca 3 až 5 minut chodem motoru na prázdno.
AHOJ , TAK FAKT PIŠKOT ŽERE OLEJ... MUŽEŠ MI PROSÍM PORADIT, NĚJAKÝ SERVIS, KDE SE MÙŽU OBRÁTIT- A ABY TO NEBYLO ZA DLOUHO...
DÍK MOC ZA RADY
Napsal: ned 16 bře 2008, 22:36
od DYK77
Záklandí věci si řeším sám. Drobnou závadu motoru jsem měl jen jednou a tak jsem to dal do DC. Vím, že si tu motor nechalo udělat více lidí i jinde, ale nevím kde, tak snad dá někdo vědět. Tady na fóru se oficiálně hlásí Martin - autodílna Martínek
http://autodilnamartinek.cz/ http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=53 a vím také o panu Chrobákovi
http://www.smart-dily.cz/ ke kterému jezdí Jirka P
Carda je šikula a Xlukas k němu jezdí na servis. Zkus se třeba zeptat i některého z nich
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=425
Na kolik jsou rychlí a jak jsou dobří to nevím.
Napsal: ned 16 bře 2008, 22:51
od xlukas.cz
asayull píše:AHOJ , TAK FAKT PIŠKOT ŽERE OLEJ... MUŽEŠ MI PROSÍM PORADIT, NĚJAKÝ SERVIS, KDE SE MÙŽU OBRÁTIT- A ABY TO NEBYLO ZA DLOUHO...
DÍK MOC ZA RADY
tak uz s nim nikam nejezdi a do servisu radsi taky odtahnout. neni to zadna sranda met zadreny motor.
Napsal: stř 19 bře 2008, 10:28
od asayull
TAK MI TO NAKONEC PRÝ OPRAVÍ KDE JSEM TO KOUPIL... UVIDÍM... ALE JINAK JSEM JEDNAL S ( NA JMÉNA JSEM SLABÝ ) ALE SÍDLÍ NA STŘÍŽKOVĚ V PRAZE... JE TO
WWW.SMART-DILY.CZ - SUPER JEDNÁNÍ, TEN ČLOVĚK VĚDĚL O ČEM MLUVÍ... VŘELE DOPORUČUJI...
Napsal: stř 19 bře 2008, 11:37
od xlukas.cz
hlavne si dej pozor za kolik ti to udela. jde se dostat pod 10, ale taky k 50.
preju hodne stesti a at to netrva mesice.
Napsal: stř 19 bře 2008, 14:22
od asayull
xlukas.cz píše:hlavne si dej pozor za kolik ti to udela. jde se dostat pod 10, ale taky k 50.
preju hodne stesti a at to netrva mesice.
PUVODNĚ JSEM SEHNAL MOTOR PO GO ZA 30 TIS I S PRACÍ, ALE NAKONEC TO ONI VYMĚNÍ V RÁMCI ZÁRUKY... TAK UVIDÍME...