Stránka 40 z 48
Re: Výměna oleje
Napsal: pon 04 kvě 2015, 10:34
od JBC
Tak vybírej, vybírej. Až se rozhodneš, dej vědět. Jen si všimni, že Kostenloser Versand je jen po Německu. Jakmile zadáš Tschechische Republik, tak naskočí poštovné 12,99 €.
Někdy, když kupuješ menší věci a koupíš třeba čtyři, tak se poštovné nenásobí x 4, ale zvětší se jen o kousek, např. jedno autíčko má poštovné 14 €, ale když koupíš čtyři, tak poštovné vyleze jen na 22 € (to byl příklad, nebrat doslovně!). Tady ne, za každý kus se připočte dalších 12,99 €.
Tak jsem to zkusil spočítat přes tu adresu, co nám doporučil xLukáš. Pokud jsem to spočítal dobře, tak by poslání 4 kusů ke mně stálo přesně 400,- Kč a pak musíš připočítat poštovné ode mě k Tobě (DYKovi). Bez pojištění to odhaduji tak na 100,- Kč za kus (ale je to jen odhad!!).
Přemýšlel jsem o těch stříbrných, ale - kdo to vidí? Kdo se Ti kouká pod auto? Případní obdivovatelé očumují jen tak zvrchu.
Re: Výměna oleje
Napsal: pon 04 kvě 2015, 11:16
od kubiq
Máš pravdu a máš to hezky propočítané
Už jsem rozhodnutý, že buď stříbrnou nebo černou, nechám to na vás co si vyberete. Já se pak přidám k Vám, aby to vyšlo co nejlépe

Re: Výměna oleje
Napsal: pon 04 kvě 2015, 12:31
od JBC
Ne, ne! Jen si pěkně řekni, kterou chceš! Cenový rozdíl mezi černou a stříbrnou je při dnešním kurzu 550,- Kč! Abys jednou v budoucnu nemohl říci, že jsi to vlastně myslel jinak.
Teoreticky, při dnešním kurzu, by Tě černá stála 820,- Kč + doprava do ČR 100,- Kč + doprava k Tobě 100,- Kč = 1.020,- Kč. Ale to je jen teorie, protože já nemám valutový účet a netuším, jakým směnným kurzem to zrovna v okamžiku platby přepočítá PayPal a kolik mu za to moje banka zaplatí. Někdy ten kurz ne úplně koresponduje.
Hele, kdyžtak se s těmito dohady odstěhujeme do SZ (PM) a kolega Druzeta zváží, jestli by některé z těchto příspěvků neměl smazat...
P.S. Je úplně jedno, jakou si kdo z nás objedná, protože skrze xLukášem doporučenou službu se to udělá tak, že k nim přijdou 4 balíky, oni to "slepí" a ke mně to přijede jako 1 balík.
Re: Výměna oleje
Napsal: pon 04 kvě 2015, 22:47
od DYK77
Jestli JBC bere černou, tak já též

Re: Výměna oleje
Napsal: pon 04 kvě 2015, 23:12
od kubiq
Jsem na tom stejně

Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 08:38
od JBC
Objednáno. Sice jsem z toho jelen, ale co nadělám. Ne eBay mi to v přehledu nákupů píše, že jsem nakoupil 4 vany za 119,60 € a že jejich hodnota v CZK je 3.281,67. Jenže soudruzi z PayPal mi při placení napsali, že si stáhnou 3.411,53 CZK. Asi mají nějaký špatný kurz. Nebo se pletu v domněnce, že nějaká procenta z platby platí prodávající. Třeba platí oba. Alespoň tak by to určitě udělali u nás.
Zatím tedy 1 kus v nákupu přišel na 852,88 Kč. Teď ještě ta doprava.
EDIT: Tak z účtu mi to opravdu stáhlo 3.411,53 CZK. Některé věci fungují opravdu rychle.
Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 12:25
od mugwai59
Jednak maji svuj kurs (nasi celnici co vyhlasujou kurs na delsi obdobi jsou jim u zadnice) a druhak platis na urcite nejaky procenta (1%-2%?) PayPalu, najdes to mnekde u nich v podminkach:).
To tak nejak odpovida, kdyz prepoctu maly castky co plativam za ruzny kraviny, vzdycky je to vic Ti nez ukazuje E-Bay, ten Te ma jen nalakat:).
Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 13:07
od DYK77
Krásná práce, hlavně že je vana na cestě, ať se mám v čem vykoupat

Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 17:42
od kubiq
Přesně tak, už se na ní také těším

Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 17:58
od xlukas.cz
to asi nakupujete nejak divne.
pokud mate v paypalu natvrdo kartu, tak zadne poplatky neplatite. poplatky plati prodavajici (jako vzdy).
taky je to o nastaveni paypalu. zalezi, jakou menu tam mate nastavenu jako domovskou. pokud tam mate koruny, tak se nedivte, ze vam to strhava z uctu koruny. to si to opravdu paypal prepocitava podle sveho kurzu - aktualne 28,5245. kdezto pokud by vam paypal strhl eura, tak vam to prepocita vase banka a tam je kurz priznivejsi (csob devizy aktualne 27,902).
ebay prepocitava kurz podle kurzu na devizovych trzich = 27,4387
Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 20:33
od JBC
Člověče, od Tebe se člověk naučí tolik zajímavých věcí... Takže když se chystáš kupovat něco v dolarech, tak si nejdřív přecvakneš primární měnu na dolary a teprve pak to zaplatíš. Je to tak?
Takže sorry, DYKu s kubiqem, díky mé neznalosti tu vanu budete mít o 32,50 CZK dražší.
Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 21:12
od xlukas.cz
ano, tak nejak jak to popisujes to je.
nejsu vsevedouci, ale neco malo uz mam vyzkousene a na ebay sem utratil cca 300 - 400 tis. za 11 roku. mimo jine sem tam koupil v aukci smarta

Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 23:02
od kubiq
JBC píše:
Takže sorry, DYKu s kubiqem, díky mé neznalosti tu vanu budete mít o 32,50 CZK dražší.
Nevadí, já jsem tohle třeba taky nevěděl, všichni jsme se opět něco přiučili díky Lukášovi

Re: Výměna oleje
Napsal: úte 05 kvě 2015, 23:48
od DYK77
JBC píše:Takže sorry, DYKu s kubiqem, díky mé neznalosti tu vanu budete mít o 32,50 CZK dražší.
Tak to jsem tedy nasr...j
Xlukas to dotáhne, za to, že neupozornil dřív

Re: Výměna oleje
Napsal: úte 12 kvě 2015, 05:37
od houzar