Autoatické řazení
Autoatické řazení
Omlouvám se , ale nevím kam můj dotaz patří. Jezdím se svým smartíkem teprve týden, a chtěl bych se zeptat na některé věci co mě překvapují.
Tak např. automatické řazení: Připadá mi, že řadí velmi pozdě nižší stupně v závislosti na zatížení. Jedu do strmého kopce 50 a on nepřeřadí a nepřeřadí. Mám pocit že už motor chcípne ale pořád to kupodivu jede. Možná je ten motůrek na to stavěný, ale jsem z toho nervózní.
Tak např. automatické řazení: Připadá mi, že řadí velmi pozdě nižší stupně v závislosti na zatížení. Jedu do strmého kopce 50 a on nepřeřadí a nepřeřadí. Mám pocit že už motor chcípne ale pořád to kupodivu jede. Možná je ten motůrek na to stavěný, ale jsem z toho nervózní.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
-
stanislav.rejn
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
presne ... razeni zavisi na noze na plynu. s lehkou nohou necekej, ze bude radit brzo. pocitac to jednoduse prepocitava, podle plynu a otacek motoru a mozna nejakych nm. nejblbejsi prerazovani je pri predjizdeni. nohou si podradim a nez stihne auto prejet, tak uz si zase preradi zpatky. proto treba predjizdeni je lepsi na manual.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
stanislav.rejn
Jo to ja vím jak to řazení funguje a mám to už i odzkoušené. Zajímá mě to čistě teoreticky. Když jedu na manuální řazení, tak mám dobrej pocit, že ten motůrek netrápím na nízké otáčky. Na displeji to otravuje nějakou šipkou asi jako že navrhuje přeřadit, ale mě to právě připadá že je to v tu chvíli nevhodné.
Právě že nejvíce mě zajímá, jak to mají konstruktéři vymyšlený, jestli jsou ty malý otáčky pro motor vhodnější a tak. Nemyslel jsem , že by bylo něco pokažené, ale jen pocitově si myslím, že se motor trápí a je mi ho líto.
Právě že nejvíce mě zajímá, jak to mají konstruktéři vymyšlený, jestli jsou ty malý otáčky pro motor vhodnější a tak. Nemyslel jsem , že by bylo něco pokažené, ale jen pocitově si myslím, že se motor trápí a je mi ho líto.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
V tomhle má člověk proti automatu navrch , umí předvídat a ví co je vhodné a co neJirkaal píše:Na displeji to otravuje nějakou šipkou asi jako že navrhuje přeřadit, ale mě to právě připadá že je to v tu chvíli nevhodné...
Mě u té 700ccm někdy nabádá šipka na podřazení i když jedu 90km/h a to bez plynu a z kopce, což je podle mě úplná blbost a taky vím, že když mu vyhovím a podřadím, tak mě okamžitě bude nabádat, abych dal zpět za 6. Není to dokonalé ale nejedná se o závadu

