Tipy na dlouhe cesty
-
dadas
Tipy na dlouhe cesty
Ahoj, planuju cele zari projezdit se Smartem Spanelsko. Mam ted najeto 70 000 km. Prcek se zda v dobrem stavu, ale uvazuju o nejake prohlidce. Docela me podesilo co jsem si precetl o Smarti nemoci. Ventily písty a pistni krouzky atd. Snad to u Smartu r.v. 2004 uz neni tak zhave.
V zasede me trapi tyhle otazky:
- rezerva: co delat kdyz totalne zrusim kolo, ze ani sprejem to neslepim?
- asistencni sluzba po EU: mate nejake zkusenosti? jak ji zajistit?
- klimatizace: mate zkusenosti s udrzbou? co si zada?
- co se s nejvetsi pravdepodobnosti pokazi?
diky za vase tipy.
V zasede me trapi tyhle otazky:
- rezerva: co delat kdyz totalne zrusim kolo, ze ani sprejem to neslepim?
- asistencni sluzba po EU: mate nejake zkusenosti? jak ji zajistit?
- klimatizace: mate zkusenosti s udrzbou? co si zada?
- co se s nejvetsi pravdepodobnosti pokazi?
diky za vase tipy.
S nějvětší pravděpodobností se pokazí to na co nebudeš připravenej.
Na rezervu tady je někde nafocenej držák kterej se přidělává zezadu na auto.
Klimatizace, pokud chladí tak s ní nic nemusíš dělat, maximálně můžeš zkusit vystříkat sprejem výparník jestli se vyčístí, otázka jestli se tam pořádně dostaneš hadičkou, bez sundání předku, někam ji tam zasuneš, ale jestli bude stříkat na výparník je otázka, jinak takový ty reklamní tahy-čištění klimatizace je akorát tahání peněz z lidí, odčerpají starou náplň a zase ji naplní zpátky-jako vyčištěnou.
Na rezervu tady je někde nafocenej držák kterej se přidělává zezadu na auto.
Klimatizace, pokud chladí tak s ní nic nemusíš dělat, maximálně můžeš zkusit vystříkat sprejem výparník jestli se vyčístí, otázka jestli se tam pořádně dostaneš hadičkou, bez sundání předku, někam ji tam zasuneš, ale jestli bude stříkat na výparník je otázka, jinak takový ty reklamní tahy-čištění klimatizace je akorát tahání peněz z lidí, odčerpají starou náplň a zase ji naplní zpátky-jako vyčištěnou.
- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
- Jestli je těch 70tis. poctivých, tak bych se smartí nemoci ještě nebál.
- Nevím, že by tu někdo řešil defekt jinak než preventivně, takže jaká je praxe ??? Už tu byly zrealizovány nápady jako rezerva za sedačkou nebo na držáku na kola. Já bych tu rezervu nepobral, tak že bych řešil prevenci tak, že bych si do navigace nahulákal nějaké pneuservisy, zjistil si něco o asistenčních službách např. http://www.aba.cz/ , a vzal si slovník nebo přeložil nějaké fráze. Samozřejmě nejlepší by bylo jet ještě s někým, kdo v případě nouze pomůže, ale tak snad existuje v zahraničí nějaká solidarita a pomůžou i cizí lidé.
- Klimu nemám, ale měla by být dobře naplněná a správně napnutý řemen
- S největší pravděpodobností odejde turbo. Kecám
- Nevím, že by tu někdo řešil defekt jinak než preventivně, takže jaká je praxe ??? Už tu byly zrealizovány nápady jako rezerva za sedačkou nebo na držáku na kola. Já bych tu rezervu nepobral, tak že bych řešil prevenci tak, že bych si do navigace nahulákal nějaké pneuservisy, zjistil si něco o asistenčních službách např. http://www.aba.cz/ , a vzal si slovník nebo přeložil nějaké fráze. Samozřejmě nejlepší by bylo jet ještě s někým, kdo v případě nouze pomůže, ale tak snad existuje v zahraničí nějaká solidarita a pomůžou i cizí lidé.
- Klimu nemám, ale měla by být dobře naplněná a správně napnutý řemen
- S největší pravděpodobností odejde turbo. Kecám
-
dadas
-
dadas
ABA je jen v ČR, našel jsem tohle:DYK77 píše:- Jestli je těch 70tis. poctivých, tak bych se smartí nemoci ještě nebál.
- Nevím, že by tu někdo řešil defekt jinak než preventivně, takže jaká je praxe ??? Už tu byly zrealizovány nápady jako rezerva za sedačkou nebo na držáku na kola. Já bych tu rezervu nepobral, tak že bych řešil prevenci tak, že bych si do navigace nahulákal nějaké pneuservisy, zjistil si něco o asistenčních službách např. http://www.aba.cz/
http://www.aca1213.cz/ASISTENCNI-KARTY/ ... karta-EU-3
za 900kč platí 3 měsíce
-
dadas
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
specialniho. najdes to nejspis v tematu rezervadadas píše:To je ten nosič lyží a bicyglůůů nebo něco speciálního? Můžeš poslat odkaz? Jo a jaké rozměry ta rezerva má, když jsou ve předu a vzadu jiná kola?Druzeta píše: Na rezervu tady je někde nafocenej držák kterej se přidělává zezadu na auto.
bylo to tady ty tri obrazky, ale uz je asi bohuzel smazal
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... ht=rezerva
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- DYK77
- Smart ACE
- Příspěvky: 16926
- Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
- Bydliště: MOST
- Kontaktovat uživatele:
Tak pokud bych jel sám tak daleko, tak bych ty peníze za kartu nejspíš obětoval.dadas píše:[
ABA je jen v ČR, našel jsem tohle:
http://www.aca1213.cz/ASISTENCNI-KARTY/ ... karta-EU-3
za 900kč platí 3 měsíce
Jinak myslím, že ABA ty služby zajišuje také , ale ještě jsem neměl čas se tím řádně prokousat. Něco jsem zahlédl tady
http://www.aba.cz/aba-karty/asistencni-karty-aba

-
dadas
DYK77 píše:Tak pokud bych jel sám tak daleko, tak bych ty peníze za kartu nejspíš obětoval.dadas píše:[
ABA je jen v ČR, našel jsem tohle:
http://www.aca1213.cz/ASISTENCNI-KARTY/ ... karta-EU-3
za 900kč platí 3 měsíce
Jinak myslím, že ABA ty služby zajišuje také , ale ještě jsem neměl čas se tím řádně prokousat. Něco jsem zahlédl tady
http://www.aba.cz/aba-karty/asistencni-karty-aba

