Tipy na dlouhe cesty

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
dadas

Tipy na dlouhe cesty

Příspěvek od dadas »

Ahoj, planuju cele zari projezdit se Smartem Spanelsko. Mam ted najeto 70 000 km. Prcek se zda v dobrem stavu, ale uvazuju o nejake prohlidce. Docela me podesilo co jsem si precetl o Smarti nemoci. Ventily písty a pistni krouzky atd. Snad to u Smartu r.v. 2004 uz neni tak zhave.
V zasede me trapi tyhle otazky:

- rezerva: co delat kdyz totalne zrusim kolo, ze ani sprejem to neslepim?

- asistencni sluzba po EU: mate nejake zkusenosti? jak ji zajistit?

- klimatizace: mate zkusenosti s udrzbou? co si zada?

- co se s nejvetsi pravdepodobnosti pokazi?

diky za vase tipy.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3938
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

S nějvětší pravděpodobností se pokazí to na co nebudeš připravenej.
Na rezervu tady je někde nafocenej držák kterej se přidělává zezadu na auto.
Klimatizace, pokud chladí tak s ní nic nemusíš dělat, maximálně můžeš zkusit vystříkat sprejem výparník jestli se vyčístí, otázka jestli se tam pořádně dostaneš hadičkou, bez sundání předku, někam ji tam zasuneš, ale jestli bude stříkat na výparník je otázka, jinak takový ty reklamní tahy-čištění klimatizace je akorát tahání peněz z lidí, odčerpají starou náplň a zase ji naplní zpátky-jako vyčištěnou.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

- Jestli je těch 70tis. poctivých, tak bych se smartí nemoci ještě nebál.

- Nevím, že by tu někdo řešil defekt jinak než preventivně, takže jaká je praxe ??? Už tu byly zrealizovány nápady jako rezerva za sedačkou nebo na držáku na kola. Já bych tu rezervu nepobral, tak že bych řešil prevenci tak, že bych si do navigace nahulákal nějaké pneuservisy, zjistil si něco o asistenčních službách např. http://www.aba.cz/ , a vzal si slovník nebo přeložil nějaké fráze. Samozřejmě nejlepší by bylo jet ještě s někým, kdo v případě nouze pomůže, ale tak snad existuje v zahraničí nějaká solidarita a pomůžou i cizí lidé.

- Klimu nemám, ale měla by být dobře naplněná a správně napnutý řemen

- S největší pravděpodobností odejde turbo. Kecám :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3938
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

V zahraničí je solidarita, čerti v případě poruchy zatím vyberou auto. :twisted: Nejsou jenom u nás. 8)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak třeba ve Španělsku je ofiko 5.000 000 přistěhovalců z Afriky a taky třeba Rumuni takže může být veselo *okurka*
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3938
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Španělsko nebude moc bezpečná země, co se týče nějakejch čorek, hlavně na cizincích si smlsnou. :twisted:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tam je lepší jet stopem a nic s sebou nemít :mrgreen:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
dadas

Příspěvek od dadas »

Druzeta píše: Na rezervu tady je někde nafocenej držák kterej se přidělává zezadu na auto.
To je ten nosič lyží a bicyglůůů nebo něco speciálního? Můžeš poslat odkaz? Jo a jaké rozměry ta rezerva má, když jsou ve předu a vzadu jiná kola?
dadas

Příspěvek od dadas »

DYK77 píše:- Jestli je těch 70tis. poctivých, tak bych se smartí nemoci ještě nebál.

- Nevím, že by tu někdo řešil defekt jinak než preventivně, takže jaká je praxe ??? Už tu byly zrealizovány nápady jako rezerva za sedačkou nebo na držáku na kola. Já bych tu rezervu nepobral, tak že bych řešil prevenci tak, že bych si do navigace nahulákal nějaké pneuservisy, zjistil si něco o asistenčních službách např. http://www.aba.cz/
ABA je jen v ČR, našel jsem tohle:
http://www.aca1213.cz/ASISTENCNI-KARTY/ ... karta-EU-3
za 900kč platí 3 měsíce
dadas

Příspěvek od dadas »

Jeste me tak napadlo, nad nohama spolujezdce (pod airbagem) jsem mel prisroubovanou disketu. Nevite co to je?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

dadas píše:
Druzeta píše: Na rezervu tady je někde nafocenej držák kterej se přidělává zezadu na auto.
To je ten nosič lyží a bicyglůůů nebo něco speciálního? Můžeš poslat odkaz? Jo a jaké rozměry ta rezerva má, když jsou ve předu a vzadu jiná kola?
specialniho. najdes to nejspis v tematu rezerva

bylo to tady ty tri obrazky, ale uz je asi bohuzel smazal :(
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... ht=rezerva
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

DYK77 píše:...S největší pravděpodobností odejde turbo. Kecám :lol:
provokace :evil:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

dadas píše:[
ABA je jen v ČR, našel jsem tohle:
http://www.aca1213.cz/ASISTENCNI-KARTY/ ... karta-EU-3
za 900kč platí 3 měsíce
Tak pokud bych jel sám tak daleko, tak bych ty peníze za kartu nejspíš obětoval.

Jinak myslím, že ABA ty služby zajišuje také , ale ještě jsem neměl čas se tím řádně prokousat. Něco jsem zahlédl tady

http://www.aba.cz/aba-karty/asistencni-karty-aba
Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Apollo píše:provokace :evil:
By mě ani nenapadlo 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
dadas

Příspěvek od dadas »

DYK77 píše:
dadas píše:[
ABA je jen v ČR, našel jsem tohle:
http://www.aca1213.cz/ASISTENCNI-KARTY/ ... karta-EU-3
za 900kč platí 3 měsíce
Tak pokud bych jel sám tak daleko, tak bych ty peníze za kartu nejspíš obětoval.

Jinak myslím, že ABA ty služby zajišuje také , ale ještě jsem neměl čas se tím řádně prokousat. Něco jsem zahlédl tady

http://www.aba.cz/aba-karty/asistencni-karty-aba
Obrázek
:-) máš pravdu, já přečetl "po celé České Republice" a dál jsem to nezkoumal. Je dokonce výhodnější. Je na celý rok a lepší služby. Bohužel za 1890kč :-) ještě to promyslím
Odpovědět