Smart fortwo/dálnice/zima
Smart fortwo/dálnice/zima
Dobrý den.
Vážně uvažuji o koupi Smartu jako doplněk ke svému velkému, žravému BMW.
Jsem ze severních čech a za prací dojíždím do Prahy cca 2x týdně tzn. 200km tam a zpět, převážně po dálnici.
Smart se mi moc líbí a vyhovuje všem mým potřebám. Cestuji sám a často, takže vítám hlavně minimální náklady na spotřebu.
Auto je ale konstruováno především na městský provoz, tak netuším jestli je vhodný pro mý požadavky.
Navíc sem slyšel hodně negativních názorů na chování auta v zimě, tak netušim jak moc jsou přehnané?
Co bezpečnost vozu vzhledem k rozměrům a podobně?
Zřejmě by bylo rozumnější zvolit větší hatchback, jenže Smart se mi zatraceně líbí.
Díky za jekýkoliv názor.
Tomáš.
Vážně uvažuji o koupi Smartu jako doplněk ke svému velkému, žravému BMW.
Jsem ze severních čech a za prací dojíždím do Prahy cca 2x týdně tzn. 200km tam a zpět, převážně po dálnici.
Smart se mi moc líbí a vyhovuje všem mým potřebám. Cestuji sám a často, takže vítám hlavně minimální náklady na spotřebu.
Auto je ale konstruováno především na městský provoz, tak netuším jestli je vhodný pro mý požadavky.
Navíc sem slyšel hodně negativních názorů na chování auta v zimě, tak netušim jak moc jsou přehnané?
Co bezpečnost vozu vzhledem k rozměrům a podobně?
Zřejmě by bylo rozumnější zvolit větší hatchback, jenže Smart se mi zatraceně líbí.
Díky za jekýkoliv názor.
Tomáš.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
no, reknu ti jen to, ze jezdim uz 4 roky kazdy tyden po dalnici - brno a zpatky. tzn. 400 km tydne jen po te dalnici a nemam problem.
jen tusim, ze nebudes chtit jezdit 100 jako ja. tim potom ztracis vyhodu male zravosti auta, protoze s nohou na podlaze a 135 kmh ti tu jini reknou, ze je spotreba blizka beznemu autu.
snih a zima je kolikrat vyhoda diky zadnimu nahonu na ktery jsi zvykly. ovsem ... smart ma nejen hnanou zadni napravu, ale i motor ma vzadu. na lehky predek si clovek musi davat v zatackach pozor.
bezpecnost si myslime, ze je dobra, vzhledem k tomu, ze mezi nama jeste nastesti neni zadna smrtelna bouracka.
jen tusim, ze nebudes chtit jezdit 100 jako ja. tim potom ztracis vyhodu male zravosti auta, protoze s nohou na podlaze a 135 kmh ti tu jini reknou, ze je spotreba blizka beznemu autu.
snih a zima je kolikrat vyhoda diky zadnimu nahonu na ktery jsi zvykly. ovsem ... smart ma nejen hnanou zadni napravu, ale i motor ma vzadu. na lehky predek si clovek musi davat v zatackach pozor.
bezpecnost si myslime, ze je dobra, vzhledem k tomu, ze mezi nama jeste nastesti neni zadna smrtelna bouracka.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- Jurko
- Smart ACE
- Příspěvky: 1394
- Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
- Bydliště: Bratislava
- Kontaktovat uživatele:
najazdime viac nez 35 tisic km rocne smartom, na vzdialenejsie presuny (priemerne 4-6 krat do mesiaca) vzdy po dialniciach. Nikdy nebol problem, s novym modelom (451) sa da udrzovat cestovna rychlost aj o dost nad 130 km/h a s dieslom to spravis do 5 litrov/100km (pri vysokych rychlostiach).
takze toho sa vobec neboj.
A co sa tyka zimy - ako kazde ine auto, suhlasim s xlukasom
takze toho sa vobec neboj.
A co sa tyka zimy - ako kazde ine auto, suhlasim s xlukasom
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club
smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club
smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
Díky za názory, asi bych si ho koupil i kdyby byli negativní tomu autu se nedá odolat. 
Co se týče spotřeby vlastním 12V. krávu s pětilitrovym obsahem, tak i kdybych Smarta držel na maximálce, myslim že rozdíl bude pořád víc než citelnej
Ale nejsem příznivcem rychlý jízdy, od auta chci především spolehlivost a nenáročnost.
Taky stále nevim co se týče právě té spolehlivosti jak je to s motorama, ale všiml jsem si že ani tady na fóru v tom není jasno.
Sem příznivcem benzínových motorů bez ohledu na vyšší spotřebu. Mám rád ten zvuk a kultivovanost, ale často jsou i tady na fóru názory že jsou benzínové verze poruchovější. A stará verze benzinového motoru s obsahem 0.6 je tady víceméně úplně odepsaná.
No budu ještě chvilku brouzdat na fóru a recenzemi, snad se něčeho dopídim.
Díky moc za Váš čas a názory
Tomáš.
Co se týče spotřeby vlastním 12V. krávu s pětilitrovym obsahem, tak i kdybych Smarta držel na maximálce, myslim že rozdíl bude pořád víc než citelnej
Ale nejsem příznivcem rychlý jízdy, od auta chci především spolehlivost a nenáročnost.
Taky stále nevim co se týče právě té spolehlivosti jak je to s motorama, ale všiml jsem si že ani tady na fóru v tom není jasno.
Sem příznivcem benzínových motorů bez ohledu na vyšší spotřebu. Mám rád ten zvuk a kultivovanost, ale často jsou i tady na fóru názory že jsou benzínové verze poruchovější. A stará verze benzinového motoru s obsahem 0.6 je tady víceméně úplně odepsaná.
No budu ještě chvilku brouzdat na fóru a recenzemi, snad se něčeho dopídim.
Díky moc za Váš čas a názory
Tomáš.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
kdyz chces smarta, tak se tu zaregistruj
a dojed se na nas o vikendu podivat na slovensko. pokecame a uvidis, ze za ten vecer se toho dozvis vic nez tady za nekolik dni 
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


to je pravda, protože se můžeš ptát na co tě zrovna napadne a nečekat na reakci okolí. A to že ještě smarta nemáš, nevadí, my rádi uvítáme nové lidičky... 
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek
Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
tady je jedno vserikajici video 
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


Tak sem tu. respektive ještě čekám na schválení administrátorem.
Co se děje o víkendu na Slovensku? Nějak Smártí sraz?
Já mám žel víkendy silně koncertní, tak se většinou nedostanu nikam.
Jinak to video jsem už na fóru viděl..to je přesvědčivý, ale nohy bych tam nechtěl mít. Ovšem to jak se boří do toho Mercedesu je hodně působivý. A já si myslel jak jsem za hromadou plechu ve svym mamutim autě v bezpečí..teď už vim že bacha na Smarty!
Co se děje o víkendu na Slovensku? Nějak Smártí sraz?
Já mám žel víkendy silně koncertní, tak se většinou nedostanu nikam.
Jinak to video jsem už na fóru viděl..to je přesvědčivý, ale nohy bych tam nechtěl mít. Ovšem to jak se boří do toho Mercedesu je hodně působivý. A já si myslel jak jsem za hromadou plechu ve svym mamutim autě v bezpečí..teď už vim že bacha na Smarty!
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
koncerty vazne hudby

to je smula, ze je mivas obsazene. treba ti nejaky koncert odpadne zrovna v terminu naseho budouciho srazu. resp. terminy jsou zname dlouho dopredu, takze si budes moct naplanovat volny vikend.
o nohy neprijdes. podlaha resp. celni stena by mela zustat netknuta. veskera energie je z predniho nosniku vedena smerem dolu pod auto a nasledne do stran.
to je smula, ze je mivas obsazene. treba ti nejaky koncert odpadne zrovna v terminu naseho budouciho srazu. resp. terminy jsou zname dlouho dopredu, takze si budes moct naplanovat volny vikend.
o nohy neprijdes. podlaha resp. celni stena by mela zustat netknuta. veskera energie je z predniho nosniku vedena smerem dolu pod auto a nasledne do stran.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


-
McLaughlin
Tak jsem tu se všim všudy!
Vážnou hudbu ne, jak tam nehrajou bicí tak mě to nebaví.
Všechny víkendy nejsou vždycky plný, tak si nějakej sraz určitě nenechám ujít. To už snad ale budu i majitelem. Zima se blíží a já stojim před rozhodnutím jestli koupit nový zimní gumy na svý auto, nebo radši celý zimní auto (ta investice je v podstatě stejná
) Takže je to pro mě otázka týdnů.
Koukal jsem po Smartech v Německu a jsou tam citelně levnější a na první pohled v lepšim stavu.
Netušíte na kolik příjde přepis do ČR?
Vážnou hudbu ne, jak tam nehrajou bicí tak mě to nebaví.
Všechny víkendy nejsou vždycky plný, tak si nějakej sraz určitě nenechám ujít. To už snad ale budu i majitelem. Zima se blíží a já stojim před rozhodnutím jestli koupit nový zimní gumy na svý auto, nebo radši celý zimní auto (ta investice je v podstatě stejná
Koukal jsem po Smartech v Německu a jsou tam citelně levnější a na první pohled v lepšim stavu.
Netušíte na kolik příjde přepis do ČR?
-
scorpi4
podla mojich informacii tak do 120 eur..
dalej by som sa na Tvojom mieste poobzerat po novom modeli, ktory je vyrabany od roku 2007, motor benzin 1.0i od mitsubischi..
tiez ho mam v smarte, a zatial plna spokojnost..alebo potom diesel, ale ten rozdiel vo vykone je dost znatelny, Jurko ma diesel, ja benzin, a sam Ti to potvrdi..rozdiel v spotrebe nie je taky vyrazny, a tiez s tym hodne chodime po dialniciach, a nie je ziadny problem...mnohokrat nahaname aj take auta, ako mas Ty..
..predsa len 800 kg je trosku menej, ako 2 tony...a vzhladom na to, ze mam doma tiez V8, tak smart je uzasne usporne auto...a vnutorne velmi priestranne..pre cloveka, ktory jazdi sam, je to uplne postacujuce a komfort vyrazne iny, ako v nejakych inych autach typu foobie a podobne..
navyse, systemy to ma rovnake, ako slusne vybaveny MB..
ostatne suhlasim s kolegami vyssie..
kazdopadne, zalezi na cenovom limite, ktory si ochotny investovat..ceny novych modelov sa v nemecku zacinaju od radovo 5 tis eur..s miernym poskodenim body panelov..nedavno som nasiel dva take..zlomeny predny panel a blatnik...auto inak ok..
ak chces starsi, tak urcite hladaj po facelifte, cize od rv. 02, a motor 0,7..tam su ceny v rovine od cca 2700 eur...
dalej by som sa na Tvojom mieste poobzerat po novom modeli, ktory je vyrabany od roku 2007, motor benzin 1.0i od mitsubischi..
tiez ho mam v smarte, a zatial plna spokojnost..alebo potom diesel, ale ten rozdiel vo vykone je dost znatelny, Jurko ma diesel, ja benzin, a sam Ti to potvrdi..rozdiel v spotrebe nie je taky vyrazny, a tiez s tym hodne chodime po dialniciach, a nie je ziadny problem...mnohokrat nahaname aj take auta, ako mas Ty..
navyse, systemy to ma rovnake, ako slusne vybaveny MB..
ostatne suhlasim s kolegami vyssie..
kazdopadne, zalezi na cenovom limite, ktory si ochotny investovat..ceny novych modelov sa v nemecku zacinaju od radovo 5 tis eur..s miernym poskodenim body panelov..nedavno som nasiel dva take..zlomeny predny panel a blatnik...auto inak ok..
ak chces starsi, tak urcite hladaj po facelifte, cize od rv. 02, a motor 0,7..tam su ceny v rovine od cca 2700 eur...
-
McLaughlin
Díky za vyčerpávající odpověď.
No já v podstatě nepotřebuju nejnovější model, jde mi vážně jen o přibližovadlo do práce, který splní moje nijak přehnaný nároky. Byl by to můj první Smart tak uvidim jestli jim propadnu nebo ne a budu se pak dál poohlížet po novejch kusech. Na druou stranu když říkate že starší modely jsou poruchový, tak si zase raději připlatim hned než dodatečně na opravách. Ještě se v nich moc neorientuju, teď sem objevil další Smártí podksupiny jako:
Pure, Pulse a Passion, což mi výběr ještě víc zkomplikovalo. Odhaduju podle významu slov, ale jaký je rozdíl doopravdy netuším..?
Prostě půjdu asi po benzínu kterej bude vypadat zachovale a jezdit bezproblémově a až ho koupim tak mě tady teprve ukřižujete co že sem si to vlastně pořídil
No já v podstatě nepotřebuju nejnovější model, jde mi vážně jen o přibližovadlo do práce, který splní moje nijak přehnaný nároky. Byl by to můj první Smart tak uvidim jestli jim propadnu nebo ne a budu se pak dál poohlížet po novejch kusech. Na druou stranu když říkate že starší modely jsou poruchový, tak si zase raději připlatim hned než dodatečně na opravách. Ještě se v nich moc neorientuju, teď sem objevil další Smártí podksupiny jako:
Pure, Pulse a Passion, což mi výběr ještě víc zkomplikovalo. Odhaduju podle významu slov, ale jaký je rozdíl doopravdy netuším..?
Prostě půjdu asi po benzínu kterej bude vypadat zachovale a jezdit bezproblémově a až ho koupim tak mě tady teprve ukřižujete co že sem si to vlastně pořídil
-
McLaughlin
Jo a ještě mě napadlo. Určitě bych to tady někde na fóru dohledal, ale kdyby někoho z Vás neobtěžovala stručná odpověď.
Jak je to s motorama, nebo vazbama na jiný firmy.
Pokud vim tak Smart spadá pod Mercedes a myslím, že do nich dělá i motory, ale už tady byl zmíněn motor od Mitsubischi, pak sem někde viděl snad i Chrysler..? Kdo co a kam vlastně vyrábí?
Jak je to s motorama, nebo vazbama na jiný firmy.
Pokud vim tak Smart spadá pod Mercedes a myslím, že do nich dělá i motory, ale už tady byl zmíněn motor od Mitsubischi, pak sem někde viděl snad i Chrysler..? Kdo co a kam vlastně vyrábí?
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
to jsou stupne vybavy, ale rozdily jsou v tom minimalni. spis hled na to, jestli ma klimu, automat, pripadne kuze a vyhrivane sedacky, budicky, apod. ty stupne vybavy jsou spis pro dobry pocit
mam pure a mam jak automat, tak budiky a co maji vic passionaci? vetsinou klimatizaci (tu sem nepotreboval).
mam pure a mam jak automat, tak budiky a co maji vic passionaci? vetsinou klimatizaci (tu sem nepotreboval).
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
mitsubishi se davaly motory do for four. nase motory 0,6 0,7 0,8 jsou mercedes resp. nejaka firma je pro ne delala, ale mam pocit, ze nikde jinde se neobjevily.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279

