Chlapi prosím poraďte jakýho smarta

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

Chlapi prosím poraďte jakýho smarta

Příspěvek od HOST1 »

Ráda bych si pořídila první auto - smarta. Radši ojeté, vzhledem k možnosti, že ho uknu :lol: Projela jsem pár inzerátů a všimla jsem si častých go motoru apod. Vzhledem k tomu, že tomu vůbec nerozumím a mým požadavkem je jen automat a malé auto(jak typické pro ženu)..tak bych si od vás ráda nechala poradit. Myslím tím, jaký rok, kolik tak najeto, na co dát pozor a za jakou cenu tak brát a nebrat apod. Za vše budu vděčná..

Můžete ještě mrknout na toto: http://auto.bazos.cz/inzerat/15230449/S ... platek.php

Majitel má zřejmě problém prodat za takovu cenu, takže by i dost slevil. Najeto má ale 130..

Díky moc :wink:
Nikol
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

"Vzduchem chlazené. Žádný fridex atd." :-))) :-))) :-)))
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
michmartin
Příspěvky: 360
Registrován: ned 07 zář 2008, 09:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od michmartin »

... , je pravda, ža 130 tis. na původní motor, je opravdu dost ( možná brzo bude GO ) - cena je ale přijatelná a normální za takový pěkný kousek Kabrňáka ( pokud by motor měl podstatně méně nejeto ) ...

PS : kontrolní otázka : a z jakého města pocházíte ... ?
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Příspěvek od jancarik F2 »

Po výměně naplni olej+filtr+práce 550kč
co tam nalil :shock: ten se poved uz jen predni nahon a je to :lol:
za 4litry z kopce, asi ho nekde vyhral v kartach protoze nema vubec tuseni :wink:
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

nikol,
vse uz tu bylo receno mo mo mockrat. zkus si i procist temata co se tu ptali jini a co sme jim radili.
pro tebe:
benzin 0,7 obsah tzn. rok 2003 a novejsi
nekupuj smarta od ciziho cloveka v bazaru. vidis, ze tento inzerat je jeden nesmysl za druhym. ty to mozna nevidis, my ano.
projdi si tu par inzeratu, co lidi aktualne prodavaji. auto po holce - nafta v super stavu. nafta se nekazi. http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=3757

cena stejna jako jsi uvedla ty.

na kabriu se kazi strecha.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

ehm nemohl jsem si to odpustit to nevypíchnout z popisu inzerátu daného Smartíka... Už jsem o smártech četl hodně blábolů, ale tento určitě zařadím do TOP 10 :-) .

Jinak si četla správně - benzinové motory první generace trpí se běžně dožívají cca 80-150tkm a poté vyžadují generální opravu. Ber to jako fakt. Troufnu si tipovat, že 80% nabízených Smartíků s 0,6litrovým benzínem na českém trhu jsou kousky, které brzy, nebo minimálně v blízké budoucnosti GO budou vyžadovat. Jsou tedy celkově 3 možnosti:
1. Risknout to, prostě nějakého koupit a doufat, že se pokazí co nejpozději
2. Koupit Smartíka už po GO
3. Koupit Smartíka s vadným motorem a nechat si udělat GO

První variantu bohužel volí většina lidí nemajících se Smarty zkušenosti a dost často naletí nějakému bazarníkovi, který jim prodá krásně naleštěný kus těsně před smrtí za nemalou cenu a noví majitelé bývají poté velice zklamaní a s vidinou velké investice zavrhnou Smarta jako nespolehlivé a kazové auto...

Druhá varianta se jeví jako rozumná, má ale velké ALE! Do inzerátu může napsat každý, že je Smartík už po GO. V lepším případě někdo vymění pár nejkritičtějších částí v motoru (podpálený výfukový ventil + kroužky) a vydává to za generální opravu - ono to pojede ... chvíli. V tom horším případě se vada jen "zamaskuje" a auto se nabízí důvěřivému kupci jako "plně funkční". Je tedy na místě se zajímat KDO udělal opravu? (zda má dotyčný nějaké reference, zkušenosti s touto problematikou), JAK byla oprava provedena? (tedy co všechno bylo vyměněno) a v neposlední řadě ZDA za provedenou opravu motoru NĚKDO RUČÍ a toto bude uvedeno ve smlouvě.

Nejbezpečnější je varianta koupě Smartíka s již pokaženým motorem (z německa je lze dovézt/nechat dovézt za velice zajímavé peníze) + poté nechat udělat plnohodnotnou GO. Dohromady to vyjde za podobné peníze jak se tady v ČR Smarty prodávají, ale s jistotou, že co se motoru týče už pár let žádné velké investice nebudou...

Nabízím kompletní služby okolo Smartů, pokud budeš chtít, klidně mi napiš maila, rád ti poskytnu další informace, případně nezávaznou nabídku, co by se dalo aktuálně sehnat

Greg ( info@smart-dily.cz )
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

jancarik F2 píše:Po výměně naplni olej+filtr+práce 550kč
co tam nalil :shock: ten se poved uz jen predni nahon a je to :lol:
za 4litry z kopce, asi ho nekde vyhral v kartach protoze nema vubec tuseni :wink:
Olej + filtr + práce 550Kč je naprosto normální - standartní "předpisová" 10w40ka se na netu prodává litr kolem 80Kč (tedy 3litry za 240Kč), filtr stojí kolem 100Kč a za 2 kila to v menším servise s odsávačkou klidně vymění...

A za 4 litry lze s plně funkčním a dobře zajetou benzinovou 0,6kou jet i po rovince. Po okreskách bez zastavování a zbytečného brzdění, konstatní rychlostí max 80-90km/h jsou 4l/100km reálné. Nicméně je samozřejmě pravdou, že ve městě / při běžném provozu je to spíše 5, nebo 5,5...

Ohledně předního náhonu samozřejmě :lol:
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Příspěvek od jancarik F2 »

mam asi blbe zajetou 700 6+
na oleji za 80l se da tak smazit :wink:
ale proc ne beru trosku drasi tak mi to nedoslo
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Uživatelský avatar
michmartin
Příspěvky: 360
Registrován: ned 07 zář 2008, 09:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od michmartin »

Greg píše:
Jinak si četla správně - benzinové motory první generace trpí se běžně dožívají cca 80-150tkm a poté vyžadují generální opravu. Ber to jako fakt. Troufnu si tipovat, že 80% nabízených Smartíků s 0,6litrovým benzínem na českém trhu jsou kousky, které brzy, nebo minimálně v blízké budoucnosti GO budou vyžadovat.

Nabízím kompletní služby okolo Smartů, pokud budeš chtít, klidně mi napiš maila, rád ti poskytnu další informace, případně nezávaznou nabídku, co by se dalo aktuálně sehnat

Greg ( info@smart-dily.cz )
KONTROLNÍ OTÁZKA :

a motory druhé generace jsou na tom jak ... ??? - p r o s í m 8E
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

mnohem lepsi. go se dela, ale jak sme tu postrehli, tak se netyka kazdeho auta jak je tomu u 0,6 motoru.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

já bych to spíš řekl takto - GO u 0,7ky se týká každého, stejně jako u 0,6ky, akorát o něco později (při větším kilometrovém nájezdu). A vzhledem k tomu, že 0,7ky se začly montovat o 5 let později, než 0,6ky, tak nemají najeto ještě tolik aby hromadně umíraly :-)

V německu jsou 0,7ky s najetými 100-200tkm a "motorschaden" naprosto běžné

jancarik F2: hele já netvrdím, že běžný řidič jezdí za 4l / 100km. Jen že to při ideálních podmínkách (které samozřejmě běžný provoz auta nemá) je to reálné. S 600vkou i 700vkou.

A btw. I olej za 80Kč může splňovat ty samé kvalitativní a výkonnostní normy jako renomované produkty nabízené za několikanásobek jen kvůli logu a hezčímu kanistru 8) . Respektive nikdo prokazatelně (tedy laboratorně za kontrolovaných podmínek a na dostatečném vzorku motorů/vozidel) neprokázal fakt, že by oleje prémiových značek byly lepší, než jiné oleje splňující totožné normy.

Třeba u gum se takové testy pravidelně dělají a tam u většiny prémiových značek platí (a je podloženo "čísly"), že jsou podstatně kvalitnější, než levné značky, nedejbože čínské produkty.
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
Uživatelský avatar
Ondrej Sotak
Příspěvky: 113
Registrován: úte 04 říj 2011, 14:31
Bydliště: Rakovec nad Ondavou

Příspěvek od Ondrej Sotak »

Ak by bolo na mne a mal by som sa znovu rozhodnut, radsej si priplatim a vezmem 700 benzin, alebo 800 diesel alebo novu 1000. Urcite by som kupoval od cloveka, ktory sa do toho rozumie a najma od cloveka, ktory sa on staral. Moze byt aj 800 diesel, co je odolnejsi motor, ale ked je raz majitel idiot, ktory sa nestara, nepomoze mu nic.
Smart ForTwo Coupe 0,7 Turbo

Auto, ktore klame telom :)
Uživatelský avatar
panzer.dragon
Příspěvky: 299
Registrován: sob 25 čer 2011, 00:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od panzer.dragon »

bral bych tohle jak doporučuje lukas, http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=3757 , pro mě by bylo ideální
0.8 cdi, 2001
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

díky

Příspěvek od HOST1 »

Díky za info. Taky jsem mu psala, že mi 130 přijde moc (neuvedl to v inzerátu), ale tvrdil, že to jde :D na to jak je to starý a že prý aspoň nelže, jak někteří v inzerátech.

Určtitě si tu ty diskuze projedu. Jen jsem chtěla rychle zareagovat a potřebovala jsem poradit, abych věděla, jak se rozhodnot kvůli tamtomu inzerátu. Tak už chápu, proč byl ochotný slevit i na 60. Hlavně asi aby se ho zbavil..

Odpověď na kontrolní otázku: Jsem kousek od Pardubic :D

Takže ten odkazovaný zelený smart je ok jo?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja uz sem to psal i k tomu inzeratu. je po holce a ta si ho opecovavala. ted ho prodava proto, protoze v zime s nim nejezdila - nemela na to nervy. byvala kousek od prace, tak to chodila pesky. jenomze ted postavili barak v dedine kus dal a to se bude muset dostavat do prace i za snehovych kalamit (je z vysociny), takze ji hledame maleho terenaka - 4kolku.

servis toho zeleneho se delal u martinka v praze. tam je i mozne se dotazat na servisni historii. autoservis martinek je jeden ze servisu specializovanych na smarty.

mimochodem - kdyz budes kupovat auto, tak se neboj jet si pro neho i pres pul republiky. jsou i taci, ze se jim zda 50 km daleko a chteji koupit ve svem okoli, aby to nemeli daleko - jedna z nejvetsich chyb, ktere se muzou udelat. radsi jet dal pro lepsiho nez koupit blizko nejakeho pred smrti.
nenutim ti ho, ale zavolej na to cislo a domluv se s holkou na predvedeni - zajed si k ni, vse ti ukaze a predvede. na prodej nespecha. staci ji ho prodat az do konce rijna (listopadu) nez zacne padat snih.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět