Stránka 1 z 15

Jakou navigaci ?

Napsal: úte 18 bře 2008, 09:55
od DYK77
Potřeboval bych poradit jaká GPS navigace je dobrá a která ne. Na netu jsou sice různé recenze, ale rád si vyslechnu váš názor. Zajímá mě především vlastní navigování, tedy účel ke kterému má navigace sloužit. Prohlížení obrázků a MP4 formátů pro mě není v tomto zařízení tak důležité.
Díky

Napsal: úte 18 bře 2008, 10:54
od David0600
samozřejmě nejlepší navigace je smárácká


Obrázek

Napsal: úte 18 bře 2008, 11:12
od DYK77
Vypadá stejně jako Garmin

Obrázek

Napsal: úte 18 bře 2008, 11:17
od David0600
určitá podoba tam je, při výběru si myslím je dobře promyslet kam cestuješ když jsem si vybíral svojí koukal jsem hlavně na to kolik map obsahuje v základu, protože do některých navigací už se nedají dohrát další mapy některého státu a nebo je to tak drahé že se to nevyplatí.

Napsal: úte 18 bře 2008, 11:23
od DYK77
Dík, dobrý poznatek. Určitě se na to zaměřím

Mimochodem ta Smart navigace je tutovej Garmin, kouni na tohle ..

Garmin StreetPilot c510 DeLuxe

Obrázek

Napsal: úte 18 bře 2008, 11:27
od David0600
vypadá to tak, ale tohodle garmina už nemají v nabídce asi je to už moc velký

Napsal: úte 18 bře 2008, 13:03
od xlukas.cz
jsi si jisty, ze potrebujes navigaci?
jo, chapu, ti co jezdi po republice a jeste ji neznaji, tak se to hodit muze a v zahranici je to bez debat (i kdyz papirova mapa taky neni k zahozeni). ja sem si navigaci vyzkousel a tri mesice sem ji nepouzil. po praze nepouzitelna (porad ti keca ze mas jet na opacnou stranu nez potrebujes a i kdyz tama jedes uz po desate, tak si porad mele svoje a ne a ne se ponaucit), na dalnici ju nepotrebujes - to nechapu lidi, co jedou po dalnici do brna a maji zaplou navigaci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . vetsinou jsou to prazske znacky, tak to se asi musi chapat, ze jen vyjedou z prahy, tak jsou na konci sveta a nevi kudy kam :lol: 8)

Napsal: úte 18 bře 2008, 13:24
od David0600
asi proto že většina navigací obsahuje tmc modul, který ti dá signál při nehodě nebo zácpě na objízdnou trasu a pak netrčí v zácpě jaky ty

Napsal: úte 18 bře 2008, 13:35
od STAS1
Mám Garmin nuvi 660 FM a jsem s ním spokojen.
Nám v něm evropskou a Topo Czech mapu a plně pokrývá mé požadavky, ale zkušenosti s jinými typy ani značkami nemám, takže těžko porovnávat... :roll: :wink:
A jak popisoval xlukas - je fakt, že navigace tě třeba posílá jinudy, než je pro tebe známá a třeba kratší trasa, je to způsobeno právě tmc modulem, kterej má signály o zácpách a DN takže vypočítává trasu i s ohledem na to !!! a objíždí kritická místa :roll: . Ale pro hledání konkrétní adresy nebo souřadnice je to OK 8)

Napsal: úte 18 bře 2008, 13:36
od xlukas.cz
jednou za 3 mesice si chvilku postojim, pokud tam neco pul roku neopravuji a to uz o tom vim predem, tak objizdim taky (i kdyz ani to neni zadna vyhra - viz u velkeho mezirici, kdyz opravovali most, tak bylo mesto stejne ucpane)

Napsal: úte 18 bře 2008, 14:56
od DYK77
Mám doma teď právě zapůjčený Fujitsu - Siemens Pocket LOOX N520 s navigačním programem iGO MY way 2006 Plus a že bych z toho byl nadšením nakřivo to se říci nedá. Zkusil jsem jet včera z Chomutova do Mostu a sledovat navigaci jak se bude chovat. Z nějakého důvodu mě to navádělo vyjet ze silnice 13 na vedlejší přes Komořany i když jsem měl v navigaci zadanou nejrychlejší trasu trasu Loc: 50°31'35.701"N, 13°34'32.63"E
Pak mi vadilo, že už půl kilometru předem navigace hlásí, že bude odbočka doleva a tuto informaci hlásí každých 100m, což mi lezlo těžce na nervy.
Před jedním velkým kruhovým objezdem mě však neupozornila, že se mám držet vlevo, nebo kruhák je dvouproudový, takže pokud bych dál držel směr jízdy, skončil bych v nákupní zóně kam jsem nechtěl. Zajímavé je, že v jiných případech tato informace o zařazení do pruhů před křižovatkou nechyběla.
Pak mi na tom vadí absence 3D zobrazení. V menu sice je aktivované, ale pořád koukám jen na 2D.

Obrázek

Jednou jsem jel podle navigace Mio ( typ bohužel nevím ) do Bratislavy a musím říci, že to nemělo chybu.

Napsal: úte 18 bře 2008, 15:04
od David0600
tak to si radši nekupuj žádnou protože někde mají ještě místo kruháků normální křižovatky a nebo když tě to pošle do jednosměrky to je taky prdel. To varování před změnou směru by mělo jít upravit na méně metrů

Napsal: úte 18 bře 2008, 15:06
od DYK77
xlukas.cz píše:jsi si jisty, ze potrebujes navigaci?
Jsem si jistý, že se mi to neztratí.
Dosud jsem se bez toho zcela obešel a stačila papírová mapa, díky níž jsem trefil kamkoliv. Velká výhoda mapa je, že se nep....e nebo, že se jí nevybijou baterky v momentě, kdy to nejmíň potřebuješ a taky to člověka donutí přemýšlet kudy se pohybuje a zachovat si smysl pro orientaci a ne jak ovce sledovat čáru a když se přetrhne, tak jsem v pr...i.
Nicméně mívám problém s vyhledáním cíle, takže najedu třeba 500KM bez problému, ale posledních dlouhých 20 zbytečně bloudím a ptám se kolemjdoucích.
Myslím že se hodí na výlety a srazy ( je jiné bloudit sám nebo se smečkou smartíků v patách ).
Na D1 se určitě zorientuji i bez ní, ale bylo příjemné sledovat, že s třeba blíží benzínka, nebo se nechat upozornit na překračování omezené rychlosti v danném úseku.

Napsal: úte 18 bře 2008, 15:50
od houzar
DYK77 píše:
xlukas.cz píše:jsi si jisty, ze potrebujes navigaci?
Jsem si jistý, že se mi to neztratí.
Dosud jsem se bez toho zcela obešel a stačila papírová mapa, díky níž jsem trefil kamkoliv. Velká výhoda mapa je, že se nep....e nebo, že se jí nevybijou baterky v momentě, kdy to nejmíň potřebuješ a taky to člověka donutí přemýšlet kudy se pohybuje a zachovat si smysl pro orientaci a ne jak ovce sledovat čáru a když se přetrhne, tak jsem v pr...i.
Nicméně mívám problém s vyhledáním cíle, takže najedu třeba 500KM bez problému, ale posledních dlouhých 20 zbytečně bloudím a ptám se kolemjdoucích.
Myslím že se hodí na výlety a srazy ( je jiné bloudit sám nebo se smečkou smartíků v patách ).
Na D1 se určitě zorientuji i bez ní, ale bylo příjemné sledovat, že s třeba blíží benzínka, nebo se nechat upozornit na překračování omezené rychlosti v danném úseku.
navigaci nebrat-Jirko profík má mapu v hlavě,pokud zrovna ví kde je

Napsal: úte 18 bře 2008, 15:56
od houzar
A ještě jedna zkušenost,když se podíváš na mapu tak Třeš leží mez Jihlavou a Telčí ale navigace i všechny plánovače tras tě z Třeště zavedou/jedeš-li do Prahy/přes okliku na státní silnici do Stonařova/která je ouzká lesem/ a potom teprve kdánici u Jihlavy-mají s tím potíže kamioňáci kteří to neznají a spoléhají na GPS