Cukaní při rozjezdu a chlazení turba

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

redbiker píše:mas pravdu, to se asi nenajde nikdo. V tom pripade jsem se rozhodl spis pro vymenu spojky. Nejaky navod, popr. postup?
převodovka kompletně http://www.fq101.co.uk/gearbox.asp
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Franta Navratil

Re: cukani pri rozjezdu a chlazeni turba

Příspěvek od Franta Navratil »

marko583 píše:
redbiker píše:cukani pri rozjezdu a chlazeni turba
ahoj vsem,
tak mam noveho smartika CDi, 2001, cabrio. Pri koupi jsem nespozoroval zadny problem, ale auto bylo pravdepodobne delsi dobu nastartovane, kontrolni jizda v poradku az na nizssi zatah, ktery me prekvapil. Rekl jsem dobry, budu pripraveny na turbo. Kdyz jsem ho ale privezl domu (na vleku) a druhy den jsem si chtel auto znovu nalozit kvuli STK, uz jsem na vlek nevyjel. Rychlosti to radi normalne, ale kdyz se se studenym rozjizdim, tak v nem strasne cuka. Jednou auto zabere, jen kdyz se lehce opru o plynovy pedal, podruhe zase, kdyz ho zmacknu minimalne do pulky. A ten divny zaber me velmi prekvapil. Dnes zkusim vymenit olej v prevodovce, jen nevim jaky. V Autodatech pisou jako do manualu 75W-90(80), ale je to tedy opravdovy manual pouze s automatickou spojkou. Pokud je prevodovka v rezimu A, tak to radi prece samo.
Druhy problem, ktery jsem spozoroval az po koupi je, ze i kdyz bude motor studeny, tak po prvni minute co nastartuji, zacne bezet ventilator na cooleru a vypne az chvilku po chcipnuti. Zkousel jsem to i rano, co mi Smartik stal celou noc temer na mraze venku a dela to proste porad.
Jinak jsem domluveny do Mercedese v Hradci Kralove na diagnostiku. Nemate nahodou nejake zkusenosti s timto servisem. V nejakem prispevku tady na foru jsem cetl nejake obavy z toho, jak tam jsou solidni.

Diky za nazory...
konstrukcne je prevodovka s marte robotizovany manual... automaticka prevodovka vyzera uplne inak co sa konstrukcie tyka. to ze to radi samo neznamena, ze je to automaticka prevodovka. k tomu oleju, autodata neklame... kludne to tam nalej.

cukanie pri starte, zle nastaveny akutor ci ako sa vola ten somar, co ovlada spojkovu... precistit, nastavit... uz sa to tu riesilo.
Co se týče oleje do této převodovky,zásadně Dextron,ATF.Poznáš podle červené barvy.Je to olej pro automatické převodovky a je předepsán i pro tuto převodovku s automatickou spojkou.Intercoler je chladič nassávaného ,zde poněkud stlačeného vzduchu.Tento je od turba zahřátý,čili řidší,intercoler začíná pracovat až od určité teploty vzduchu,kdy tento ochlazuje.Vzhledem k turbu není dobré zahřívat motor na volnoběh,stačí půl až minuta a jet.Taktéž po zastavení vozidla,jaký to vznosný název,nevypínat hned,ALE nechat pul až minutu běžet motor na volnoběh.Částečně to sníží teplotu turba a toto je při tom mazáno,nedochází tak k vypalování či zapékání oleje jakkoliv je tento kvalitní.Chladící kapalina-nejlépe BASF,výrobce doporučuje,koncentrace nemá vliv na rozežírání těsnění,těsnění,to hlavní pod hlavou je, víceméně kovové.Navíc,hustší náplň znamená rychlejší ohřev na provozní teplotu,což u tohoto uspořádání ,agregát versus chlazení je žádoucí.Pokud máte další a jiné problémy obrate se na Fy.Martínek Pod Stárkou Praha Michle,budete spokojeni jako já.
redbiker

uzdraveny smartik

Příspěvek od redbiker »

uzdraveny smartik

tak po delsi odmlce se opet hlasim. Nevedel jsem kudy kam a Smartika odvezl ke Chrobakovi do Prahy. Pobyl si tam neco malo pres tyden, kdyz se rozezvonil telefon a pan Chrobak mi sdelil, ze si mohu pro auto dojed.

Vysledek: novy actuator + montaz + serizeni 7.800,- bez dokladu - doufam, ze pripadnou zaruku podrzi.

Jinak me upozornil, ze me v brzke dobe ceka spojka, jako takova a at pocitam i s tim turbem.
Nicmene vcera v noci jsem si s nim dal zatim nejdelsi cestu - z Prahy domu a jede to super, plynule rozjezdy, atd. proste tak, jak to ma byt.

:lol: :lol: :lol:

Jinak moc diky vsem, kteri poskytli nejake ty rady, nebo se podelili se svymi zkusenostmi...
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

tak přeji hodně šastných kilometrů
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Tak preju hodne stesti, mnoho kilometru a malo problemu :D
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak paráda :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: uzdraveny smartik

Příspěvek od Pajik »

redbiker píše:uzdraveny smartik


Jinak moc diky vsem, kteri poskytli nejake ty rady, nebo se podelili se svymi zkusenostmi...
Dostal jsi zpatky ten stary actuator ? Mohli bychom ho revers-engineerovat abychom se dopidili, co se na tom kazi.... Protoze se zda, ze mechanika toho actuatoru a utesneni je v poradku, tak mozna servomotorek je ten problem. Treba problem s vinutim, nebo s uhliky, zalezi na tom co tam je....

P.R.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jj , mít doma starej Actuátor, taky bych se mu juknu do duše :P Ten motorek je dost možnej. Uhlíky za pár heléřů a jede se dál.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

DYK77 píše:Jj , mít doma starej Actuátor, taky bych se mu juknu do duše :P Ten motorek je dost možnej. Uhlíky za pár heléřů a jede se dál.
Ja jsem o tom chvilema premyslel. Skoro bych rekl, ze ten motorek bude OK, ale musi tam byt nekde zpetna vazba od polohy toho actuatoru - snimac polohy. Bud je az v prevodovce, nebo rovnou v actuatoru. A snimac polohy muze byt problem.

Jinak uhliky se dobre nahrazuji technickym stribrem....

Takze otazka na vsechny: Ma nekdo doma stary actuator pro F2 ?

P.R.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
redbiker

Příspěvek od redbiker »

stary kus jsem nedostal - mozna prave proto, ze neni problem ho zrepasovat. Nicmene p. Chrobak povidal, ze problem byl v tom, ze ten motorek neovladal plynule to ozubeni a nasledne palec, ale ze vyjizdel prave naplno a strasne rychle. Tak leda, ze by mel v sobe jeste ten snimac.
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

redbiker píše:stary kus jsem nedostal - mozna prave proto, ze neni problem ho zrepasovat. Nicmene p. Chrobak povidal, ze problem byl v tom, ze ten motorek neovladal plynule to ozubeni a nasledne palec, ale ze vyjizdel prave naplno a strasne rychle. Tak leda, ze by mel v sobe jeste ten snimac.
Nekdo myslim jednou tady nekde psal, ze nekde u Rican je vrakoviste se Smartama. Vzpomene si nekdo ? Zkousel jsem hledat, ale bez vysledku. Na netu taky nic. To bych si jeden actuator zakoupil a zkusime na to prijit....

P.R.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Jiri Janacek

Příspěvek od Jiri Janacek »

Pajik píše:
redbiker píše:stary kus jsem nedostal - mozna prave proto, ze neni problem ho zrepasovat. Nicmene p. Chrobak povidal, ze problem byl v tom, ze ten motorek neovladal plynule to ozubeni a nasledne palec, ale ze vyjizdel prave naplno a strasne rychle. Tak leda, ze by mel v sobe jeste ten snimac.
Nekdo myslim jednou tady nekde psal, ze nekde u Rican je vrakoviste se Smartama. Vzpomene si nekdo ? Zkousel jsem hledat, ale bez vysledku. Na netu taky nic. To bych si jeden actuator zakoupil a zkusime na to prijit....

P.R.
Ahoj zatim sem měnil jen spojku a je to docela rána v kč.Hlavně mě nechalo auto na chatě a bylo to bez upozornění tak si dej pozor je lepší se pohybobovat někde v okolí bydliště odtahovky jsou hrozně drahý.
aurum

Příspěvek od aurum »

mam stejny problem, jako mel redbiker. "Rychlosti to radi normalne, ale kdyz se rozjizdim, tak v nem strasne cuka. Jednou auto zabere, jen kdyz se lehce opru o plynovy pedal, podruhe zase, kdyz ho zmacknu minimalne do pulky." Naprosto presne specifikovano. Kdyz se rozjizdim rychle a pak vyrazne uberu plyn, tak se obcas objevi tri carky. Staci nastartovat znovu a je to OK.
Nutno upresnit, ze muj problem se objevil ihned pote, co jsem navstivila servis Hosek Mercedes Brno. Jela jsem tam s tim, ze je spatny brzdovy spinac ( http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=1375 ) a odjedu s tim, ze je nutne vymenit mechanismus spinani spojky nebo i celou spojku. Predtim smartik jezdil perfektne, rozjezdy super. Po prevzeti tohle. Actuator jsme vcera promazali podle navodu a zadne zlepseni se nekonalo. Nabizeli mi, ze mi tam actuator vymeni (cena dilu 9000,-), ale ze neni zaruka, ze neni KO spojka a bude nutne vymenit i tu (cena dilu 25000,-). To jsem odmitla s tim, ze pokud smart bude jezdit jako predtim, tak to zatim bude stacit a rozhodneme se jestli do ty opravy jit nebo ne. Jenze smartik rozhodne nejezdi jako predtim. A ty nekrestanske ceny tam se mi taky zrovna nezamlouvaly.

Nevite nekdo jak dopadl redbiker? Jestli vymenil jen actuator a stacilo to, nebo se musel pustit i do spojky? Prece jen je to rok a mohl by nam o tom rict vic.
aurum

Příspěvek od aurum »

http://www.youtube.com/watch?v=4AOUXTt3UbQ
rozjizdeni ze zvedlym autem. Zaber na spojku a actuator.

http://www.youtube.com/watch?v=-xpaoezeaWs
dalsi rozjizdeni. Je videt, ze motor se dost cuka, i kdyz je auto zvedly. Zarazuji tam i 2,3 a 4

http://www.youtube.com/watch?v=26GO_OfPYoc
tohle smart dela, kdyz se objevi tri carky. Furt cvaka. Kdyz se zaradi zpatecka, tak je cvakani mnohem hlasitejsi

http://www.youtube.com/watch?v=BsyGjzVEZBY
jeden z rozjezdu, ktery se castecne povedl. Po rozjeti, kdy jsem zarazovala zpatecku se objevili tri carky na displeji. Proto bylo nutne nastartovat znovu
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

skor by som to typoval na spojku

myslim ze tu boli niekde linky na kompletnu spojku za cca 8000 Kč a actuator za 260€
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
Odpovědět