Výběr SMARTa

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od cervik »

od včerejska jsem novym majitelem smartu takze tu ted budu dost casto
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2201
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Gratulace :P

Co jsi si nakonec pořídil :?:
Lukáš
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3938
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

xlukas.cz píše: - otackomer z benzinaku ( http://im.sauto.cz/image/201307/1016/da ... g?type=im2 )
Já mám v CDI taky otáčkoměr z benzíňáku :wink:
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od cervik »

koupil jsem toho naftovyho cerno/zelenyho co jsem daval vcera odkaz auto se zda ve lusnem stavu nikde nic neboucha, chyta na prvni otoceni a motor jdepo tichu a jede to jak kr.... az me to prekvapilo ma to vetsi odpich nez muj dvoulitroje espace :-D takze pomalicku zacnu schanet nejaky drobnosti jako drzak napoju atd a jeden letnak potrebuju tak to pak hodim do bazaru na poptavku
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

takze je to skutecne nafta?
jake doklady ti dal k te go motoru :?:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cervik
Příspěvky: 200
Registrován: úte 16 dub 2013, 15:10
Bydliště: Zbiroh

Příspěvek od cervik »

doklad nemam zadny rikal mi ze to delal nekdo v praze co smarty dela ale uz si nepamatuju to jmeno bylo tech informaci najednou moc :-D ale GO nechaval delat jiz predchozi majitel a je najeto cca 10tis km po GO a motor se zda byt v pohode jede krasne tak uvidime. nicmene kontakt na predchoziho majitele mam ale vcera nebyl doma tak jsem to pak uz neresil auto me prohlidl i znamej co do aut dela a jeho slovo pro me bylo rozhodujici

P.S. neco jsem hledal ale zatim nic co by me uplne osvetlilo muj problem :-D muze mi nekdo poslat do soukrome zpravy navod nebo radu jak vyndat oknou u spolujezdce zda se rozebiraj dvere z venku nebo zevnitr? mam okno spatne usazeny tak to chci predelat diky
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2201
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Včera jsem náhodou narazil na tohodle chudáčka

Doporučuji důkladnou prohlídku pravého boku a zadního nosníku :shock:

Sice o tom na netu neni ani zmínka,ale na ceduli v autě je napsáno "Vozidlo na náhradní díly" :?
Lukáš
Uživatelský avatar
HOST1
Smart ACE
Příspěvky: 600
Registrován: ned 05 lis 2006, 22:39
Bydliště: Všude

WiFi Host1

Příspěvek od HOST1 »

Dobrý den. Trochu jsem to tady prosurfoval,..
Zaujal mě inzerát http://www.autorudna.cz/cz/vozidla/smar ... 77032.html
1. asi bych se dostal pod 40 000,- Kč bez DPH. Nemusel bych tedy auto odepisovat. Dal bych ho rovnou do daní i odečetl DPH
2. Je mi jasné, že se jedná o holátko tedy myslím Pure. Vypadá to, že nemá ani rádio, budíky, ...
3. Má najeto 93 700 tedy asi relativně brzy před smrtí motoru. Počítám s ročním nájezdem 5000 km, takže třeba 2 roky by mohl jezdit a pak GO tak za 20 000,-? Co jsem tady narychlo četl tak GO je asi jen motor. Co to turbo? Co ten automat?
4. rezne někde něco nebo tak?
5. Mrknu na vše obvyklé jako čísla oken, lak, vnitřek kastle atd. jako normálně. Jasně, že ošahanej volant a řadička (aha tady asi nepoznám :-)
Musí jet rovně i když přidávám a i když brzdím (nedržím volant)
6. Platí se ekologická daň?

Chci se na něj teď o víkendu podívat. Co ještě tak na první šupec mám hledat?

Pokud by vše vypadalo OK tak bych třeba využil někoho zkušenějšího z Vašich řad na další prohlídku ( co Smaráci obyčejně pijou?)

Dík moc všem předem

WiFi
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2201
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
1, se slevou moc nepočítej ,spíš je zkus ukecat a ti přidají radio a budíky ( mají velkou zásobu dílu na Smarty)
2, viz 1
3, mám Smarta od nich s nájezdem skoro 150 000 a GO zatím neproběhla. GO se řeší jen u motoru turba převodovky moc neumírají
4, podívej se v motorovém prostoru na nosníky a pak na puchýřky pod předním oknem
5, souhlas
6, jestli se nepletu tak všechny benzíny splňují Euro lll
7, koukni se jestli fungují veškeré spínače ,páčka na světla odchází
8, jelikož píšou že má nový olej podívej se na měrku jestli je vážně čistý a nebo standard černý :roll:
9, k ceně si připočti náklady na přihlášení protože to bude na CH dokladech ( dovozová technická a emise, a pak 2x na úřad)
10, pokud to povezeš domu po vlastní ose budeš u nich muset uzavřít značně nevýhodné povinné ručení aby ti dali zelenou převozní značku takže doporučuji doma ihned písemně zrušit a uzavřít smlouvu novou

Bohužel jsem v sobotu pryč,ale v neděli tam s Tebou můžu zajet 8)
Lukáš
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

- koroze byva kolem predniho okna
- u smarta specialita - proverit jestli je sucho pod kobercem - ridic, spolujezdec. zatekava zadnima oknama. sice opravitelne je to snadno, ale nasledky drivejsiho zatekani muzou byt trvale a velke.
-
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3891
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Další rady

- jestli jsou dva klíče a jestli u obou funguje dálka. Pokud budou dva se shodnejma zubama, ale dálkovat bude jen jeden, tak pětikilo dolů.
- jestli je tam z původní výbavy alespoň tažný oko
- jestli funguje naklápění světel - za bílého dne se to pozná tak, že pokud se při rozsvícených světlech pohne tím kolečkem pod volantem, tak v každém světle musí zavrčet motorek
Naposledy upravil(a) JBC dne čtv 24 dub 2014, 10:10, celkem upraveno 1 x.
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3938
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Winterwolf píše: podívej se v motorovém prostoru na nosníky
To nejsou nosníky ale rám motoru, a ten i když je rezavej tak jen tak neprorezne protože je ze silného materiálu.

Winterwolf píše: k ceně si připočti náklady na přihlášení protože to bude na CH dokladech ( dovozová technická a emise, a pak 2x na úřad)
pokud to povezeš domu po vlastní ose budeš u nich muset uzavřít značně nevýhodné povinné ručení aby ti dali zelenou převozní značku takže doporučuji doma ihned písemně zrušit a uzavřít smlouvu novou
Pokud to je na CH dokladech a nemá to alespoň čistopis CZ TP ten to dostane ale až na úřadě po dovozové TK tak to nemá na silnici co dělat a ta papírová zelená převozní značka je neplatná, povinné ručení je taky neplatný protože to auto nemá na silnici co dělat, to je jenom jejich kšeft s povinným ručením ze kterého mají provizi.

Pokuď s tím někoho zastaví policajt tak to je za 4 body a pokuta na místě do 2t.Kč, v případě nehody pojišovna nic platit nebude.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2201
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Tento zrezlý kus není součástí karoserie :?:

Auto má CH doklady s odhláškou , doklad o proclení a kupní smlouvu. Zelenou značku dostaneš na 10 dní a máš zákonné pojištění. Když mě v tomto stavu stavěla PČR s Lagunou neřekli mi ani slovo o tom že by bylo něco špatně 8)
Lukáš
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3938
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Není to součást karoserie, je to rám motoru.
Obrázek
Obrázek
Převozní značky jsou platné pouze pokud má auto vystavený CZ TP v kterém není zapsaný žádný majitel, tudíž auto nemá klasickou RZ, pokud nemá vystavený CZ TP tak je ta značka neplatná a auto na silnici nemá co dělat a nechápu tu drzost že někomu ještě cpou povinné ručení když sami dobře vědí že je neplatný, tady si o tom můžeš přečíst:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... jit-draho/
Můžu dohledat i další odkazy.
To že Tě někdo kontroloval a sám nevěděl jak to má bejt neznamená že jinej policajt to taky nebude vědět a v případě nehody to určitě neprojde.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2201
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Aha takhle rozebrané jsem to jestě neměl :oops:
Myslel jsem že rám je jen pod motorem ta ohnutá trubka :oops:
Je to vcelku zvlašní.
Vůbec by mě nenapadlo ,že s tím může být problém :shock: Takže jedině s podvalníkem a nebo si to nechat za draho udělat od nich :roll: :oops:
Lukáš
Odpovědět