Novy Smart vs stary Smart

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Novy Smart vs stary Smart

Příspěvek od mat00 »

Chcel by som sa opytat, ze podla vasho nazoru, ktory je lepsi, cital som uz aj take nazory, ze stary je lepsi, podla Vas? :lol:
Uživatelský avatar
Janík
Smart ACE
Příspěvky: 609
Registrován: sob 13 zář 2008, 16:56
Bydliště: Hradec Králové

Re: Novy Smart vs stary Smart

Příspěvek od Janík »

mat00 píše:Chcel by som sa opytat, ze podla vasho nazoru, ktory je lepsi, cital som uz aj take nazory, ze stary je lepsi, podla Vas? :lol:
ono asi záleží co si kdo představí pod slovem "lepší" jestli míň závadovej, bezpečnější nebo třeba jen hezčí ...když už tu kecám tak rovnou napíšu že osobně se mi starší líbí víc a jako klad cením že je menší (kvůli parkování kolmo k chodníku)
SMART ForTwo MC01 0,6 40kw 2000 Tweety edition - žluásek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

U starších modelů 600cccm je často kolem 90.000Km nutný repas motoru
Novější 700ccm se jeví odolněji.

http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=1052
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

no ... starsi model ma 6 rychlostni prevodovku a novy jen 5 rychlostni. vzhledem k tomu, ze uvazujete o koupi cdi, tak sem nekde cetl nebo videl, ze novy model s cdi si s tou 5 rychlostni prevodovkou moc nerozumi. resp. ze ta 6 rychlostni je pro to cdi lepsi. sam vis, ze 1, 2 3 se radi velice rychle a jde to hodne rychle do otacek. na bezne silnici pouzivas 5, 6 ve meste se prida i ta 4 obcas. ale tam kde nejsou semafory, tak jine rychlosti nepotrebujes. pro porovnani by to chtelo vyzkouset., projet se. tech 10% vykonu navic u noveho asi nepoznas. david by rekl, jestli je novy tezsi nez stary nebo ne. ale tipl bych si, ze je tezsi.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Aha Tak sorry , já porovnával starý tip před faceliftem a po ...
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Příspěvek od mat00 »

No presne o to ide:D Chcem ziskat co najviac info od ludi, ktori maju noveho, cize 2. generaciu a este co maju 1. generaciu po facelifte. Vsetky postrehy sa zidu:D Inak fakt, prve 3 stupne idu pomerne rychlo, ale mam otazku, som tu asi cital, ze po facelifte bola upravena aj riadiaca jednotka, cize ti co maju Cdi(teda aspon nam sa pri rozbiehani dost cuka auto) by mohli napisat ako to je s touto vecou:D
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

všechny generace smartu jsou výborný
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
STAS1
Smart ACE
Příspěvky: 707
Registrován: stř 25 črc 2007, 12:20
Bydliště: Kyjov, Jižní Morava

Příspěvek od STAS1 »

David0600 píše:všechny generace smartu jsou výborný
SPRÁVNĚ *smart*
Smart For Two 0,6 benzin r.v.2000 - bohužel po smrti :?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

*VV*
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

konstrukcne v tom moc veliky rozdil neni
zaklad karoserie je stejny jen male zmeny
bavil jsem se o tom s martinkem ktery vlastni kalibry na for two
jsou to ty modre zeleza v tech modrych vezickacach
na kazdy typ auta jsou jedine a nedaji se pouzit na jinou znacku nebo model

Obrázek
Obrázek

rikal je je k tem puvodnim jen maly dodatek tudiz zaklad bude konstrukcne stejny

prehnane receno neco jako felicie a favorit
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Příspěvek od mat00 »

Ahaaaa, uz to chapem :lol: No a potom ostava este otazka, ze ktory by ste si kupili? 8E
XTT07

Příspěvek od XTT07 »

klasika je klasika 8) a za lacny peniaz :) 1.generacia je najkrajsia sak sa na nej namakalo...vtedy to bola originalitka :lol: a bez konkurencie
Uživatelský avatar
Chorche
Smart ACE
Příspěvky: 1057
Registrován: úte 18 bře 2008, 17:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche »

jojo, mně se taky první gen. líbí nejvíc. Beru to tak že po faceliftu je to druhá generace a to nový je třetí. Třetí se mi už tolik nelíbí, protože je právě moc velkej. Navíc vnitřek už neni tak úchylnej jako u první. Žeru totiž ty modrý a modrovoranžový vnitřky. Šeď mně nechává f klidu...
Defynytyvně bez Smartu.
Toyota 4runner 1. Gen
a 2 malý ségry Toyoty RAV4 1. a 2. Gen
XTT07

Příspěvek od XTT07 »

modra je proste dobra 8)
Uživatelský avatar
mat00
Příspěvky: 259
Registrován: čtv 03 dub 2008, 22:13
Bydliště: Školská 14,Svätý Peter, 946 57,Slovensko

Příspěvek od mat00 »

No a teraz otazka na kolegov zo Slovenska alebo na tych,ktori by vedeli pomoct. Z Nemecka sa oplati viac doniest Smarta ako povedzme u nas,su velmi drahe a za tu cenu aj dost stare, ako priklad, my sme pre rokom kupili smarta 0.8 cdi r.v. 2001 mal okolo 80000 km za 4300 Eur, a teraz ma cez 100000 km a za 5000 Eur by sa dal predat,cize ceny Smartov neklesly ani o fuz, a ci niekto nevie, kto sa zaobera s dovozom aut, je korektny a robi to za normalne ceny
Odpovědět